Przyszłe filmy

10 filmów w produkcji?

Dzisiejsza plotka pochodzi z The Sun, czyli brytyjskiej bulwarówki. I chyba tak trzeba ją traktować, choć wieść już trochę się po sieci rozniosła i rozrosła.

„The Sun” zapytało J.J. Abramsa o kolejne filmy z cyklu. Ten odpowiedział tylko, że dyskutują na temat kilku bardzo fajnych projektów. I że będzie ekscytujące, gdy to wszystko powstanie. Wspomniał też jakoby o dodatkowych historiach ukazujących znanych nam bohaterów. W artykule „The Sun” znalazła się informacja, że obecnie jest planowanych 10 kolejnych filmów. O pięciu z nich wiemy. Są to dwie kolejne części trylogii (VIII i IX), oraz trzy „Antologie” („Rogue One”, „Han/Chewie” i prawdopodobnie film o Bobie). Ale w Lucasfilmie już planują co dalej. To akurat zapewne się zgadza. Planują, dyskutują, robią przymiarki, jak to Lucasfilm. Niestety nie wiadomo skąd „Sun” wie o tym i jaki ma być udział Abramsa.„Sun” na tym kończy. Internet zaczyna. Czy dostaniemy kolejną trylogię, jeśli tak to jaką? Epizody X-XII? Może wspominaną trylogię o Kenobim? A może jeszcze coś innego (były plotki o trylogii o Vaderze czy o Starej Republice). Reszta to pewnie Antologie, ale o kim? Nie wiadomo. Prawdopodobnie Lucasfilm na razie nie ma jeszcze nic ustalonego. „Przebudzenie Mocy” okazało się dużym sukcesem, ale teraz oczy producentów są zwrócone na „Rogue One”. To sukces lub porażka tego filmu wyznaczą ścieżkę kolejnych obrazów. Pewnie istotny też będzie film o Hanie Solo. Wtedy okaże się, czy kolejne „Opowieści” będą bardziej koncentrować się na znanych postaciach, czy wręcz odwrotnie. W jednym „The Sun” ma rację. Lucasfilm z pewnością nie odpuszcza.Tagi: J. J. Abrams (498) Lucasfilm (556) Plotki (1117) Spin-off 4 (przyszły) (30)

Komentarze (29)

Z jednej spin offy to fajna myśl. Rozwinięcie niektórych wątków czy tez przeniesienie na ekran wyobrażeń o bohaterach przed sagą. Musi być spin off opisujący zdarzenia między 6 a 7 częścią.

@Hagan
Nie do końca. Wiemy co się stało z Asajj Ventress po wydarzeniach z Wojen Klonów przedstawionych w serialu o tym samym tytule, a mianowicie początek spoilera zginęła; odsyłam do książki "Dark Disciple" autorstwa Christie Golden po więcej szczegółów koniec spoilera

Co do newsa, to taka polityka taśmowego wypuszczania nowych filmów była do przewidzenia. Mam tylko nadzieję, że nie ucierpi na tym jakość nie tylko filmów, ale i całego uniwersum, a dostaniemy świetne produkcje, które wzbogacą uniwersum.

Stężenie głupoty w niektórych komentarzach mnie dobija. Zamiast ciągle gadać jak to Lucas spierdzielił NT zajęlibyście się czymś pożytecznym.

@dudi42 fajnie, że ci się SW spodobały i równie fajne, że lubisz NT. Osobiście nie podzielam twojej opinii, choć fakt - gdyby G. Lucas zamiast 3 części dał zielone światło dla większej ilości filmów może by było lepiej, a najlepiej gdyby nie kręcił ich jako Deus Ex Machina, tylko posłuchał też rad innych osób, które przy etapie preprodukcji kręcenia i postprodukcji dawali mu dobre rady, ale on wiedział lepiej.

@StarLord: całkowicie się z tobą zgodzę.

StarLord -> Raczej większość myślących ludzi się z tym nie zgodzi. I tak, słowo myślących jest tutaj słowem kluczowym.

Gdy na dobre zacząłem oglądać gwiezdne wojny jako fan SW to wszystkie części (do VI) już były. oglądnąłem wszystkie kilkanaście razy i stwierdzam że wolę NT. Nowa trylogia wg mnie ma jeden poważny problem, i za nim wyszła to było pewne że będzie go miała. HISTORIA UPADKU STAREJ REPUBLIKI POWINNA SIĘ ZAWIERAĆ W WIĘKSZEJ ILOŚCI FILMÓW NIŻ W III CZĘŚCIACH. jest tam za dużo treści. Aczkolwiek wolę tę serię ze względu na Mistyczny klimat którego brakuje mi w Starej Trylogii. (https://www.youtube.com/watch?v=tFTbkY_idS8&list=FLQ-pxS9FqpCBYSGwUCPkOQg&index=7) wysłuchawszy utworu nr 2 zrozumiecie o co chodzi.

"Nie są najwyższych lotów z punktu widzenia reżyserii czy scenariusza" Ujął bym to inaczej. To kompletne dno. Genialna wizja i ciekawe pomysły kompletnie zmarnowane.

@StarLord: nie, nie wszyscy się z tym zgodzą. Nie są najwyższych lotów z punktu widzenia reżyserii czy scenariusza, ale koncepcyjnie i pod względem rozwijania świata dają do pieca. W tej chwili wolę je od TFA. Oczywiście wszystko zależy od tego, które elementy filmu są dla Ciebie najważniejsze...

Zaczyna się "złota era" dla fanów Star Wars. Jestem szczęśliwy- chce się żyć.

@Wolf Sazen Coś nie tak? Prequele to gówno, chyba wszyscy się z tym zgodzą. Nic gorszego od Disneya nie dostaniemy. Niech kręcą ile wlezie.

1.Rogue One
2.ep.VIII
3.Solo
4.ep.IX
5.Boba
6.Bane (wg trylogii, ale tylko jeden film)
7.Film między 22 BBY, a 19 BBY
8.Rozkaz 66
9.Kenobi
10.między 6 ABY, a 34 ABY nt.postaci z TFA

@Hagan - całkowicie się zgadzam. Też uważam, że choć Bane jest genialnym materiałem na film, to po prostu się nie sprzeda, bo jest zbyt brutalny jak na kino trafiające do tak szerokiej grupy wiekowej. Tak czy siak, materiału jest tak mnóstwo, że na dobrą sprawę można tych filmów zrobić i kilkadziesiąt. Najważniejsze żeby były wykonane na wysokim poziomie. Można też stworzyć jakąś kompletnie nową historię w czasach np. 2000 BBY. Ten okres jest raczej słabo ukazany

Byłbym baaaaardzo zadowolony z czwartej trylogii, ale POD WARUNKIEM, że trzecia podoła oczekiwaniom. Z małą uwagą - uważam że grzechem by było wciskać się z kolejnymi trzema filmami w ten sam okres SW. Wiele lepszą opcją byłoby rozwinięcie czasów Starej Republiki. Tutaj odpowiednikiem Vadera byłby oczywiście nikt inny tylko Revan. Co prawda 3 filmy to wg mnie o wiele za mało, by dobrze przedstawić jego historię. Niemniej jednak marzy mi się to <3

"nakręcił stolec", "Star Wars zniszczone przez Lucasa", "star wars stało się skostniała martwa marką znaną głownie fanom"... od kiedy na Bastionie rozdają taki towar i dlaczego ja nic o tym nie wiem?! Faza lepsza niż po mieszance koki z dobrym rumem!

To oczywiste, że Disney nie rzuci tak soczystej marki jak Star Wars, zanim nie wyssie z niej całej kasy. Jednak liczę na jakąś dobrą antologię.

Film o rozkazie 66 - to by było coś :)

To było dość oczywiste że te zapowiedziane już filmy nie będą ostatnimi. I BARDZO K.... DOBRZE !!! To jest tak bogate uniwersum, że zakończenie go po 9 częściach i kilku antologiach byłoby grzechem. Tacy Szybcy i wsciekli którzy są historyjką o niczym ma już chyba 7 części i będą kręcić kolejne, to czemu by nie tak wspaniałe uniwersum nie ubogacać ? Osobiście liczę na dwie linie czasowe czyli kolejne Epizody (X-XII) oraz równocześnie Star Wars. The Old Republic. Episode I i kolejne :)

Mnie pasuje tylko niech już odpuszczą czasy znane z 6 starych części bo już mam dość.

Będzie jak z Marvelem. Zaraz się przeje.

A niech kręcą. Półkę na filmy mam dużą i będę miał co robić na emeryturze ! Do 25 Bondów jeszcze SW dużo brakuje :)

Moim zdaniem EP9 powinien być ostatni, w sensie opisywać ostatnie wydarzenia w uniwersum, po których będzie koniec Gwiezdnych Wojen, początek Gwiezdnego Pokoju, unicestwienie ostateczne Ciemnej Strony - nie męczmy już dalej bohaterów, oni zasłużyli na spokój.
Za to antologie jak najbardziej - Han, Obi, Boba, Stara Republika, pierwsi Jedi, pierwsi Sithowie, może Bane - ale nie taki jak z trylogii Drew Karpyshyna - książki są super, ale epatują okrucieństwem i ekranizacje po prostu nie sprzedałyby się.
I moja propozycja - nadal nie wiemy co po Wojnach Klonów stało się m.in. z Aurą Sing, Cadem Bane czy Assajj Ventress. Może pora wyjaśnić losy tych postaci. Niekoniecznie w antologiach, ale np. w Rebelsach.

Gwiezdne wojny były już prawie martwa marką potem powstały prequele jakie były takie były ale tchnęły na nowo życie w star wars. Mijały kolejna lata i znowu popadały w zapomnienie, star wars stało się skostniała martwa marką znaną głownie fanom. Teraz film na nowo rozbudził zainteresowanie i tylko cieszyć się, że znowu nie zostaną porzucone by powoli popadać w zapomnienie.

@Darth HaRdCoRe Film co rok lub dwa nie koniecznie równa się złej jakości. Lucas czekał wiele lat po czym nakręcił stolec.
@Bazy Star wars zostało zniszczone przez Lucasa (z całym szacunkiem dla jego zasług) ale taka prawda. Ludzie zaczynają oglądać tą sagę od gównianej trylogii 1-3 co psuje obraz tej wspaniałej sagi. Disney nie jest tak głupie epizody będą co kilka lat, po tej trylogii pewnie prędko następnej nie będzie. Raczej spin -offy seriale, tak jak to ujął Sev czyli produktem masowym.

Fajnie że będzie więcej produkcji z cyklu SW

Czy ktoś się tego NIE spodziewał? Kiedyś piękna krowa o imieniu STAR WARS, dziś została podłączona do odkurzacza, a kiedy wyssą z niej całe mleko, zaczną wykrajać mięso, skórować ją a z kości zrobią krzyż na jej nagrobku.

So this is how liberty dies... with thunderous applause

Osobiście bym sobie życzył, by po tych 6 nowych filmach (wow), zrobili przerwę kinową i dali serial - krótki, z dobrym scenariuszem, z dobrze grającymi aktorami, z dużym budżetem na efekty i scenografię, ale ustawić serial tak, by to nie były elementy najważniejsze, chcoiaż nie chciałbym się czuć małobudżetowo jak w Agentach Tarczy czy Agentce.Carter

Ostatnie zdanie do poprawki. Nie Lucasfilm, a Disney nie "odpuszcza" i nie odpuści nigdy, zanim nie wydoi do cna takiej marki, jaką są SW. Odpuszczą dopiero wtedy, kiedy okaże się, że nowy film co rok równa się gorsza ich jakość... tak, że nawet fani będą mieli tego już dość.

Everybody chill the fuck out.

Wszystko okaże się dopiero za rok, kiedy RO przebrzmi w kinach, kasa zostanie policzona, opinie zebrane. Dopiero wtedy Disney będzie myślał nad tym, czy iść w Antologie dalej czy nie. Trylogia kolejna szybko nie powstanie i nie powinna, niech zostanie charakterystyczną cechą SW. A właśnie Antologie mogą być ewentualnym produktem masowym, czyli filmem co rok, dwa.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przyszłe filmy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.