Książki

P&O 166: Jak Mara Jade zdobyła miecz świetlny Luke’a Skywlkera?Dziś kolejne stare pytanie o nieaktualny juz kanon. A prawie cała odpowiedź znajduje się w trylogii Thrawna Timothy’ego Zahna.

P: W Expanded Universe Mara Jade posługuje się mieczem świetlnym, który podarował jej Luke. I wiemy, że to ten sam miecz, który zgubił w „Imperium kontratakuje”. Jakim cudem go odzyskał i gdzie, bo przecież ten miecz i ręka Luke’a spadły w odmęty Bespinu.

O: Tu trzeba pamiętać o jednej rzeczy, że w przeciwieństwie do Luke’a, jego ręka wcale nie wypadła poza Miasto w Chmurach. Spadła przecież wraz z mieczem kilka minut wcześniej i utknęła w jakimś z innych szybów. Dopiero później została odzyskana przez grupę Ugnaughtów. Na rozkaz Imperatora, Vader odwiedził ich i odzyskał zarówno rękę jak i miecz, a następnie podarował swojemu mistrzowi jako trofeum. A ponieważ Palpatine miał mnóstwo rzeczy, które przechowywał po swoich podbojach (magazyny pełne skarbów czy technologii), przyjął i to. Jedno z takich repozytoriów było ukryte w Górze Tantiss na planecie Wayland. Tam właśnie Palpatine ukrył rękę Luke’a.

Kilka lat później, podczas gdy Wielki Admirał Thrawn odbił Światy Środka, szalony klon mistrza Jedi, Jorusa C’baotha uwolnił Luuke’a, bezmyślnego klona Luke’a Skywalkera wyhodowanego z materiału zebranego z tej ręki i uzbrojonego w jego błękitny miecz świetlny. Mara Jade zabiła klona, dzięki czemu wyleczyła się ze swojej długoletniej obsesji zabicia Skywalkera. Luke pozwolił jej zatrzymać miecz, który niegdyś należał do jego ojca.

K: Dziś pytanie raczej powinno brzmieć w jaki sposób Maz Kanata zdobyła ten miecz. Niestety na razie tej historii nie opowiedziano.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (467) Timothy Zahn (206) Trylogia Thrawna (Thrawn Trilogy) (30) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (5)

Liczę na klona Luke`a w ósemce :)

Patrzę na tytuł newsa i się zastanawiam: who the fuck is Skywlker?

Jaro, w mieście w chmurach musieli mieć jakieś szambo.

Zawsze może się okazać, że niżej był jakiś statek czy platforma wydobywcza :-)

"Spadła przecież wraz z mieczem kilka minut wcześniej i utknęła w jakimś z innych szybów."

To co to było to coś, co spada w stronę planety, jak Luke łapie się anteny?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.