Rebelianci

"Rebels" #30 w USA

Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego po tygodniowej przerwie na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Forgotten Droid". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Pokazała się również krótka reklama prawdopodobnie z finału sezonu.

Gdy Chopper zostaje pozostawiony w imperialnej placówce, tworzy niespodziewaną więź z droidem wroga i odkrywa miejsce na bazę rebeliantów.

W "Shroud of Darkness" wiele się zmieniło dla rebelianckiej ekipy. Taylor Gray mówi, że od czasu ostatniej wizyty w świątyni na Lothalu Ezra stał się bardziej odpowiedzialny i tym razem nie przychodzi się uczyć, lecz z pewną misją. Kanan z kolei, który oficjalnie stał się rycerzem, podobnie jak Luke zrozumiał, że czasem trzeba odłożyć broń. Ahsoka zaś dowiedziała się prawdy o tożsamości Vadera dzięki wizjom, w których usłyszeliśmy głos młodego Anakina. Wcielił się w niego znany z TCW Matt Lanter. Zarówno on, jak i Ashley nie dostali żadnych wskazówek na temat tego, co się konkretnie działo pomiędzy ich postaciami, gdy spotkały się po raz ostatni (czyli tuż przed "Zemstą Sithów"). Filoni wspomina jedynie, że dziewczyna uczestniczyła w bardzo ważnej misji pod koniec wojen klonów. Dla reżysera było ważne opowiedzenie jej historii, skoro "jesteśmy tak blisko końca".

W tym odcinku wyjaśniło się, że Wielki Inkwizytor był kiedyś strażnikiem świątyni Jedi, co potwierdziło dawną fanowską teorię. Swoją drogą, Hidalgo wspomina, że w ogólności inkwizytorzy wywodzą się z szeregów rycerzy, czego w samym odcinku wspomnianego nie ma. Wizje w świątyni zostały wywołane przez Yodę - a więc to mistrz, poprzez widmo Pau'anina, pasuje Kanana.

Ponownie pada pytanie o Geonosis - bo skoro w pierwszym TPB "Vadera" widać, że Geonosianie żyją (konkretnie: królowa) i łączą się z droidami, to dlaczego rebelianci ich nie wykrywają? Odpowiedź jest dość prosta: w komiksie tytułowy bohater zstępuje w podziemia planety, gdzie znajduje oszalałą Geonosiankę. Rebelianci nie mają czasu na wykonanie dokładnego skanu, dlatego nie byli w stanie jej wykryć. I znowu Pablo obiecuje, że opowieść o tej rasie znajdzie się w przyszłych odcinkach.

Dzięki Jedi Bibliothek znowu mamy opisy ostatnich odcinków, tym razem dłuższe (i oczywiście spoilerowe).

  • 2x18 - "The Mystery of Chopper Base" - 23.03.16. - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby wraz z Ahsoką odkryć tajemnicę Sithów w sercu Imperium. Tymczasem rebelianci biorą pod lupę nową bazę. Jednakże planetę okupują złowrogie stwory i buntownicy muszą znaleźć sposób, by je odeprzeć.(Koniec Spoilera)

  • 2x19 i 2x20 - "Twilight of the Apprentice" (Part I & II) - 30.03.16 - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka podążają za inkwizytorem na planetę Malachor. Mają nadzieję go schwytać i poddać przesłuchaniu, aby uzyskać informacje o Darthcie Vaderze. Wkrótce natrafiają na innego osobnika, który ma plan zaatakowania Sithów.(Koniec Spoilera)

I jeszcze jedna wieść, na którą czekają polscy fani: kanał Disney XD poinformował na swoim YouTubie, że w naszym kraju nowe odcinki drugiego sezonu "Rebeliantów" zobaczymy 4 kwietnia.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (572)

Komentarze (7)

Chwila Ezra będzie dusić Siódmą siostrę jeśli ją zabija to będzie mi smutno

Podoba mi sie to wykorzystanie dawnych strażników i Jedi do roli Inkwizytorów, to będzie dobry materiał na historie książkową lub komiksową.

Pewnie ta "ważna misja Ahsoki" to oblężenie Mandalory, o którym wspominał Rex na początku tego sezonu.
W każdym razie coś czuję, że finałowe odcinki drugiego sezonu to będzie prawdziwa uczta.

No oczywiście, że początek spoilera Malachor koniec spoilera. Jasne, tam jeszcze nie początek spoilera nasrali koniec spoilera.
Mam propozycję dla Kapelusznika. Niech pierwszą próbę Gwiazda Śmierci przeprowadzi na Tatooine. To znacznie uprości historię/przyszłość...

;jesteśmy tak blisko końca`.. konca sezonu, czy konca Ahsoki? hehe.. i ten usmieszek Andi..

Będzie o czym rozmawiać na Pyrkonie :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.