Książki

Dwupartyjność w "Bloodline"?

jedi-bibliothek.de, delreystarwars.tumblr.com

Na początku lutego podawaliśmy wam informacje, odnośnie czasu akcji i bohaterów nadchodzącej powieści "Bloodline" Claudii Grey. Jak niesie wieść zagranicy, w wydaniu miękko-okładkowym powieści "Aftermath" Chucka Wendiga, którego premiera odbędzie się w tym miesiącu, pod koniec umieszczony jest blurb (opis) nadchodzącej książki, który przybliża nam sytuację polityczną przed wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy".

Całe pokolenie rozkwitło podczas ery pokoju, jaka nastała po wojnie domowej. Nowa Republika rządzona przez Galaktyczny Senat na Hosnian Prime, utrzymuje władzę od ponad dwóch dekad. Wojny, które kiedyś dzieliły galaktykę, odchodzą już w zapomnienie. Jednak nowy konflikt zaczął formować się w Senacie. Dwie potężne frakcje ukształtowały się w galaktycznym rządzie i forsują własne polityczne cele. Populiści - którzy wyznają bardziej suwerenne i niezależne rządy planet, oraz Centryści - którzy pragną utworzenia mocniejszej władzy i silniejszej armii.
Ten polityczny impas grozi paraliżem młodej demokracji. Przywódcy centrystów dążą do wybrania "Pierwszego Senatora", w którym pokładają nadzieję skupienia całej władzy i zaprowadzenia porządku w Senacie. Jednakże populiści, tacy jak senator Leia Organa Solo, wiedzą jaką cenę musieliby zapłacić, jeśli przegrają. A zbliżające się wybory, coraz bardziej pogłębiają podziały...Tymczasem w Stanach w Chicago rozpoczął się konwent C2E2. W czasie jego trwania mają odbyć się panele dyskusyjne wydawnictwa Del Rey i spotkania z autorami Elizabeth Schaefer, J.J. Millerem oraz Claudią Grey. Przez cały weekend trwania imprezy, można zdobyć autografy pisarzy, jak i darmowe kopie plakatów promujących powieść "Bloodline" (widoczne powyżej) oraz darmowe próbki tejże książki. Zapewne w czasie panelu Star Wars Books, otrzymamy informacje na temat nowych zapowiedzi na ten i przyszły rok.Tagi: C2E2 (3) Claudia Gray (49) Del Rey (464)

Komentarze (19)

@Vergesso -> W EU Leia była takim odpowiednikiem Merkel: miłujcie się i kochajcie, bo jak nie to w RYJ! Więc populistka pełną gębą.

Cieszę się, że w końcu pojawi się coś dla młodszych fanów :P
Nie mogę się doczekać!

Traitor! :D

@Vergesso --> Nie kierowałbym się nomenklaturą naszego świata, w oryginalnym opisie używa się określenia "Populists". Możliwe, że w polskim przekładzie nazwa będzie brzmieć inaczej.

Od kiedy to Leia jest uważana za populistkę? :D Populizm to nie jest kategoria naukowa, tylko subiektywna i jest traktowana jako pojęcie o wydźwięku negatywnym, nie jako coś obiektywnego.
Nie lepiej było to nazwać coś w stylu "Decentryści"? Nie ma takiego słowa co prawda, ale z opisu wynika że chodzi o konflikt między koncepcjami centralizacyjną i decentralizacyjną.

W sumie taka książka o wyborach w SW mogłaby być rewelacyjna, jednak inna sprawa, że to tak czy siak nowy kanon, którego nie uznaję.

Nie przesadzajmy, Uroboros całkiem szybko się uwija jeśli chodzi o wydruki. Tylko za późno się zgłosił.

@Jaro Data premiery tej powieści to niekoniecznie wina tylko Uroborosa, w Polsce ostatnio ogólnie mamy problemy z publikacją;p

@Bazy -> Dobrze, że nie mamy na wtedy zaplanowanej żadnej elekcji, bo by przez ciszę wyborczą nie mogli opublikować.

No cóż, zobaczymy, jak toto wyjdzie. Polityka w SW ma to do siebie, że albo działa (Luceno) albo nie (Lucas). Chociaż plakat z Leią z twarzą Vadera uważam za bardzo zmyślny. W EU w sumie dość pobieżnie potraktowali ten temat, wszyscy w galaktyce chyba wzruszyli tylko ramionami, więc fajnie byłoby coś niecoś w tym zakresie rozwinąć.

I to mi się podoba! Realna sytuacja na scenie politycznej po Wojnie Domowej!

w Polsce najwcześniej w 2017r., tak przynajmniej wynika z planów Urboros

Czekam jak najbardziej

Liczę na powrót reprezentanta Binksa. Należy mu się miejsce w senacie i miałby mój głos :)

Wreszcie coś dla dorosłych! :D Oby Uroboros szybko się ogarnął i wydał to jeszcze w tym roku

Zapowiada się bardzo ciekawie. Polityki zawsze mi było niedostatek w Gwiezdnych Wojnach. Zakupię książkę na pewno.

No, i na to żeśmy czekali. Oby było warto.

Nie no, serio? mam czytać książkę o... wyborach? Nie no, nie kupię tego za nic :/

@SirStaniak PiS, PO jedno ZŁO, demokracja wcześniej czy później zawsze prowadzi do katastrofy, widać to np. w TFA. Tylko Imperium Galaktyczne :D

Centryści, Populiści - PiS, PO.
Poważnie, na taką politykę w Nowym Kanonie czekam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.