Książki

Premiera powieści "Nowy świt" - [UPDATE]

Uroboros

Wydawnictwo Uroboros sprawiło nam niespodziankę i przyśpieszyło o tydzień premierę powieści "Nowy świt", która od dziś jest dostępna w przedsprzedaży w salonach Empik i na empik.com. Książka Johna Jacksona Millera została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, a jej objętość liczy 416 stron przy cenie 34,99 PLN. Przekładu na język ojczysty podjęła się Anna Hikiert, a na ogólnopolską premierę poczekamy jeszcze do 13 kwietnia.„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.Temat do dyskusji na forum.

[UPDATE] - Wedle informacji od wydawnictwa Uroboros, powieść będzie jednak dostępna w przedsprzedaży dopiero od 30 marca.Tagi: Anna Hikiert-Bereza (113) Empik (147) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (79) John Jackson Miller (172) nowości książkowe (243)

Komentarze (21)

@Mistrz Seller Dalej nie rozumiem z czym masz problem? Czy ktoś zabrania Ci obejrzeć Rebels? Chyba nie;p Co innego gdyby serial był dla dorosłych, a książka-prequel dla dzieci, tu byłyby pewne ograniczenia, ale tak?

Lord Budziol >>> Ale bez rebels ta książka będzie bezwartościowa. To tylko jeden tom. Mogliby zrobić o Herze całą serie.

Są dostępne w empiku - dzisiaj zakupiłem

Uwielbiam Millera (głównie za pomysłowość, a nie kunszt), na książkę jako fan Rebelsów czekam, takżę po świętach sobie sprawię i czytnę od razu.

UPDATE w empiku już do odebrania

@mackenziee87 mnie wyprzedził

Księgarnia "Świat Książki" - cena: 24,49
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/star-wars-nowy-swit-john-jackson-miller-4912121/

Makao i po makale.
Wygrałem

@Mistrz Seller Czy to przypadkiem nie Ty narzekałeś ostatnio na serial Rebels że jest skierowany do dzieci, a po serialu one nie zostaną przy Star Wars bo nie będą miały poważniejszych pozycji? A teraz narzekasz że prequel do Rebels też nie jest dla dzieci? F**k logic;p

@Mistrz Seller Czy to przypadkiem nie Ty narzekałeś ostatnio na serial Rebels że jest skierowany do dzieci, a po serialu one nie zostaną przy Star Wars bo nie będą miały poważniejszych pozycji? A teraz narzekasz że prequel do Rebels też nie jest dla dzieci? F**k logic;p

Szkoda, że nie ma całej serii o Herze. Trochę głupio, że zrobili ksiązkowy prequel serialu dla zupełnie innego odbiorcy co serial

ja od siebie mogę natomiast polecić empik, zawsze zamawiam z przedsprzedażą, książki przychodzą na dzień przed datą na stronie ;)

Nie polecam przedsprzedaży w Empiku. W grudniu zamówiłem Ultimate Star Wars Soundtrack Collection, w dniu wejścia do sklepów wysłali mi wiadomość, że się spóźni tydzień paczka, a po tygodniu łaskawie odpisali mi za trzecim razem, że niestety wszystko sprzedali i muszę czekać aż znowu będzie. Szybkie anulowanie zamówienia, zwrot pieniędzy i zakup na EMP Shop. Empik to zero szacunku do klienta + złodziejskie ceny. Jak kupować płyty to w Musiccorner a książki w Bonito/Aros.

@ Mistrz Yogurt - a i owszem, jest. Aczkolwiek jak zamawiasz przez Empik, to otrzymujesz książkę wcześniej + cena w przedsprzedaży jest nieco niższa niż w Matrasie.

za to w Matrasie ta książka jest dostępna w promocji i kosztuje 27,29 zł

No i jest tu Vidian, chyba najciekawsza postać całego "nowego" EU. Wg mnie warto przeczytać.

Mimo iż książka ta opowiada o Kananie i Herze to NIE POLECAM jej młodszym osobom, trup ściele się bardzo gęsto, zdecydowanie dla dojrzalszych fanów.

Dla tych, co pytali, czy warto:

Styl - jeżeli podobał się Wam "Kenobi", to tutaj macie to samo. Te same długie monologi w głowach bohaterów, ten sam sposób narracji.
Bohaterowie - książka jest i o Kananie, i o Herze i jeszcze kilku innych postaciach. Ogólnie, pokazane są skutki powstania Imperium z nieco innej, przyziemnej strony.

Jak dla mnie można kupić, ale szału się nie spodziewać.

Kanan jako główny bohater? To znaczy że nie prędko kupię tę książkę...

Czytał ktoś już?
Póki co kupowałem wszystko z nowego kanonu, ale obawiam się, że ta powieść może być skierowana tylko do młodszego czytelnika.

Hm...na Empik piszą że w ciągu 24/godz.dostawa....

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.