Rebelianci

"Rebels" #31 w USA

Różne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Mystery of Chopper Base". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Oficjalna wstawiła również filmowe podsumowanie znajomości Anakina i Ahsoki od czasów "The Clone Wars" - wątek ten powróci za tydzień w dwóch ostatnich odcinkach sezonu.

Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby odkryć tajemnicę Vadera, a w tym samym czasie reszta rebeliantów poszukuje sposobu na odparcie drapieżników, które zajmują planetę.

W zeszłym tygodniu mogliśmy się bliżej przyjrzeć przeszłości Choppera oraz jego nowego droidziego przyjaciela, AP-5. Hidalgo zdradza, że ekipa w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że astromech nie miał własnego aktu w historii, ale o ile opowieści o poszczególnych bohaterach mają za zadanie rozwijanie ich osobowości, o tyle C1 raczej się nie zmieni, co nie znaczy, że nie miał ciekawych dziejów. A te wyjaśnia Gilroy jeszcze dokładniej, niż robi to sam odcinek: Chopper był nawigatorem na pokładzie Y-winga, który rozbił się tuż przed drzwiami domu Hery. Twi'lekańska dziewczynka wydobyła droida z wraku i od tej pory stali się nierozłączni. Z kolei AP-5 był asystentem taktycznym służącym na krążowniku Jedi. Plunkett dodaje, że ekipa chciała, aby był podobny do robotów z Gwiazdy Śmierci, lecz jednocześnie by był bardziej unikalny. Jeśli chodzi o relację tych dwóch: powtórzmy raz jeszcze, wedle twórców Chopper się nie zmieni, a Gilroy dodaje, że teraz będzie miał "partnera w zbrodni". Potem możecie się przekonać czyim głosem (głosami?) przemawia astromech.

Pytanie z tego tygodnia dotyczy kanoniczności gier z serii "Knights of the Old Republic", ponieważ w "Shroud of Darkness" wspomniana jest znana z dwójki planeta Malachor. Jak można się domyślić, odpowiedź brzmi "nie". Nowy kanon po prostu czerpie z EU to i owo, ale to nie znaczy, że stare historie nagle powrócą. Swoją drogą, glob ten wymieniono wcześniej w piątym sezonie TCW.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (546) The Clone Wars (1262)

Komentarze (15)

@Darth Ponda Mówisz masz:D Znaczy się nie wiemy tego na 100%, Darth Maul w końcu też wrócił po TPM ale na 99% w tym odcinku ginie rebeliant, konkretnie początek spoilera Deiser, zjedzona przez pająki koniec spoilera

Śmierć rebeliantom! Powiedzcie proszę, że ktoś umrze albo nie będę mógł więcej patrzeć na seriale Dave`a F.

4 czy 30 kwietnia im to nie robi różnicy prawda jest taka że mają nas gdzieś. Czy odcinki nie mogą być emitowane wszędzie w ten sam dzień ??

WeXo: Z tego co mi wiadomo to mają pojawić się dopiero 4 kwietnia, ale to nie jest potwierdzone info.

@darth sheldon hiszpański inkwi Pomijając to że seria Kapitan Ameryki jest znana z "powracania" do życia postaci, początek spoilera Nick Fury w Winter Soldier oberwał dużo gorzej koniec spoilera i nie wiemy czy na pewno nie żyje, to co z niego za główny bohater? Większość osób nawet nie zauważyła że w pierwszym dwóch filmach jest grany przez 2 różnych aktorów;p

@darth sheldon hiszpański inkwi O jakiego głównego bohatera Civil War Ci chodzi? Bo jakoś nie przypominam sobie takiej sceny :(

Sękopająki z Dagobah, koralowce z Rugosy z pierwszego odcinka TCW i kolejna pustynna planeta, oryginalne te nowe planety.

No kurde co jest z Rebels PL ?? !

Czekam na ten odcinek z niecierpliwością. <3

@Sev - ale ja nie mam na myśli żywotności protagonistów, tylko wiesz... Nikt nie odniósł obrażeń (no Ezra ma zadrapanie na policzku), raczej w rozpaczy nie są. A to praktycznie wojna. Jasne, to serial dla młodszych widzów, ale chodzi mi o to, żeby pokazał pod koniec pazura. A że Sithowie rządzą w galaktyce, to oczekuję czegoś finezyjnego.

@260858 - nikt w trailerze nie pokaże śmierci jakiegoś głównego bohatera. Nie zdziwię się, jeżeli na koniec tego sezonu zginie Ashoka z rąk Vadera.

Mam nadzieję, że nawet jeśli cała ta ekipa wygra (cokolwiek przez to rozumieć), to że zwycięstwo będzie okupione stratami porównywalnymi do Rozkazu 66, tyle że przełożonego na relacje kilku/nastu przyjaciół. Może już przegrywają, nie wiem bo nie oglądam drugiego sezonu, ale jednak Imperium musi mieć w zanadrzu coś poza byłymi Strażnikami czy szturmowcami (których charakterystyka przypomina mi milicjantów Polski Ludowej) - i mam nadzieję że to użyje w tym serialu, nawet jeśli to ma się stać w końcowych odcinkach. Póki co to nawet na tym mroczniejszym trailerze wszyscy bohaterowie mają się dobrze, a to nie pasuje do budowania ruchu oporu na galaktyczną skalę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.