Rebelianci

"Rebels" #32 w USA

Różne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany ostatni odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Twilight of the Apprentice". Nie jest jeszcze do końca jasne czy ów epizod będzie się liczył jako jeden dłuższy, na przykład jak "The Siege of Lothal", czy też jako dwa mniejsze, jak wskazywały wcześniejsze plotki. Tak czy siak, poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty odcinka oraz reklamy.

Po uzyskaniu informacji o Sithach, Kanan, Ezra i Ahsoka toczą bitwę z inkwizytorami z pomocą nowego sojusznika, lecz tracą przewagę, gdy przybywa Vader.

Dave Filoni też najwidoczniej nie może doczekać się finału, a zwłaszcza pojedynku Ahsoki i Vadera, bo wstawił takie oto tweety. Reżyser narysował też kobietę (ostatni rysunek), lecz nie miał czasu dokończyć tła i zadał pytanie czy wiemy jaką planetę odwiedzała Tano - być może czerwony poblask sugeruje Mustafar lub Moraband (nowokanoniczny Korriban)? Tak czy inaczej, jest to z pewnością wskazówka dla tych, którzy zastanawiają się co Togrutanka porabiała pomiędzy odcinkami "Rebeliantów".

Swoją drogą, to część osób już miała szansę zobaczyć finał sezonu. Podobno jest bardzo dobry i prowokuje do myślenia w podobny sposób, w jaki czynil to akt o Yodzie z szóstego sezonu TCW. I do tego stawia wiele pytań, lecz nie udziela odpowiedzi.

A w najnowszym Reconie ekipa dyskutuje najpierw na temat Atollonu, czyli nowej planety, na której rebelianci założyli bazę. Hidalgo unika pytania na temat tego gdzie się ona znajduje, mówi jedynie, że wszelakie imperia skupiają się na rozwoju terytorialnym i utrzymaniu tego, co już posiadają. Filoni zdradza więcej: wyjaśnia, że glob ten leży z dala od głównych szlaków, w jeszcze nieodkrytym obszarze - scena wycięta wyjaśniała, że Atollonu nie ma na imperialnych mapach. Planeta nie posiada znaczących źródeł naturalnych, a do tego nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa buntownikom na zawsze. Zamieszkujące ją krykny to oczywiście koncept McQuarriego, tylko w serialu mają sześć nóg, nie osiem, bo tak było łatwiej je stworzyć. Fakt, że Ezra nie potrafi się z nimi połączyć, wzbudza w chłopcu frustrację - Pablo tłumaczy, że te pajęczaki po prostu takie są, co nie oznacza, że należy je traktować jako "złe".

W "Mystery of Chopper Base" nastąpiło pożegnanie z Zebem, Sabine, Herą i Chopperem, bo finał sezonu skupia się całkowicie na Jedi. W tym tygodniu mamy praktyczne pytanie od fana: gdzie właściwie znajdują się kryształy w mieczach inkwizytorów? Bo przecież nie działałyby, gdyby były umiejscowione w głównej rękojeści. I faktycznie tak jest, bo znajdują się one na pierścieniu, bliżej emiterów (na filmiku Hidalgo pokazuje dokładnie gdzie).

I jeszcze na ostatek informacja z Polski: druga połowa sezonu u nas już w tę sobotę.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (545)

Komentarze (11)

I całkiem przypadkowo Pablo miał słomkę(czy co tam było) w kształcie miecza inwizytora. Ta jasne.

Ten odcinek finałowy... był słaby. Niestety. Czasem zapominam, że jest to serial dla dzieci, niepotrzebnie wymagając od twórców wysokiego poziomu jak w filmach z sagi. Pomijając bezsensowną obecność Maula i inne tego typu durnoctwa, te helikopterki z mieczy świetlnych to było już zupełne nieporozumienie. Kto tą bzdurę wymyślił?... :-(

Czekam na odcinek z niecierpliwością zadłużonego robotnika czekającego na zaległą wypłatę :-D
PS. Mam nadzieję na jakiś dobry pojedynek :-D

Co za niedosyt, podniecenie i epickość po obejrzeniu ostatniego odcinka, ale z Rebelsami się jeszcze nie rozstajemy przecież to tak bardzo wiele nie zostało wyjaśnione i nakreślone po za zgładzeniem [/spoiler] początek spoilera koniec spoilera

Ten ostatni preview... Miejsce, w którym Ezra przebywa wygląda jak grobowiec Freddona Nadda z KotORa 2.

ShaakTi1138-> Rebelsi cię zawodzili? :O
Od momentu jak wysadzili interdictora, to są same super odcinki. No może ostatni to typowa przygodówka, ale cały sezon wymiata.

Czerwony odcień światła, może też sugerować zachód słońc na Tatooine.

No to po pracy do domu i oglądać :P

Obrazki z tweetów mogą się nie wyświetlać na wszystkich kompach, od razu mówię :).

"Rebelsi" ostatnio trochę mnie zawodzili, ale na to czekam z niecierpliwością! :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.