TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Startuje Poe Dameron od Marvela

2016-04-06 20:08:28 PreviewsWorld

W zeszłym miesiącu zakończyła się 12-zeszytowa Grega Weismana pt. Kanan. Dzisiaj sklepy komiksowe za oceanem dostały debiutancki numer nowej serii regularnej wydawnictwa Marvel pt. Poe Dameron. To komiks napisany przez Charlesa Soule'a (Lando, Daredevil) i narysowany przez Phila Noto (Chewbacca, Black Widow) przestawiający losy tytułowego bohatera przed wydarzeniami ukazanymi na wielkim ekranie w The Force Awakens.

Poe Dameron #1

Scenariusz Charles Soule
Rysunki Phil Noto
Okładka Phil Noto

 • Poe Dameron, były pilot Republiki, który wstąpił do armii Ruchu Oporu, jest najlepszym pilotem w galaktyce. Został osobiście wybrany przez generał Leię Organę do dowodzenia szwadronem myśliwców w tajnej i kluczowej misji... Poe wyrusza, by zbadać historyczne miejsca, które podobno są związane z Mocą.
 • Tę przygodę drużyny X-Wingów przeciwko Najwyższemu Porządkowi przynoszą wam pisarz Charles Soule (Lando, Daredevil, Obi-Wan and Anakin) i rysownik Phil Noto (Chewbacca, Black Widow).

  40 strony. Kategoria T. Cena $4.99.
 • TAGI: Marvel Comics (384) Poe Dameron (2016) (64)

  KOMENTARZE (6)

  • Shedao Shai2016-04-11 15:43:55

   O Hanie to nawet dwie trylogie były, o Wedge`u pre-ANH niewiele, no ale też w filmach był tylko tłem - dopiero późniejsze książki rozbudowały jego postać. Gdyby patrzeć tylko pod kątem filmów to myślę że niejedna osoba Wedge`a całkiem przeoczyła/nie zapadł jej w pamięć, więc zestawianie go z Hanem który rzeczywiście jest interesującą postacią od początku jest błędem. Zresztą sam tak miałem, kiedy pierwszy raz zacząłem czytać X-Wingi, to moja reakcja była: "eee, Wedge Antilles? kto? a, jakiś pilot? muszę wygooglać który to" xD

   Poe Dameron był w TFA lepiej wyeksponowany, aczkolwiek jest postacią z potężnymi błędami popełnionymi już na etapie konceptu, więc nic nie miało prawa go uratować. Odrysowany od szablonu "dziarski pilot" rzucający kozackimi one-linerami to coś co było passe już 20 lat temu, że teraz komuś się to jeszcze spodobało to już chyba tylko cud marki Star Wars, bo gdyby gdzie indziej wrzucono tak płytką postać, to w każdej jednej recenzji w minusach wymieniany byłby Poe Dameron, bohater sztampowy i męczący, obrażający inteligencję widza.

   Przed filmem spodziewałem się, że Poe będzie jednym z większych jego plusów, a Rey, Finna czy BB-8 nie będę mógł znieść. Okazało się, że było na odwrót. :)

  • Kwarc2016-04-10 23:15:56

   @Sheado Shai: A co jeszcze mieli pokazać? Ile wiesz o backstory Hana Solo czy Wedge`a Antillesa? Nie za dużo, a jednak są to bardzo fajne i interesujące postacie. Nie trzeba mieć backstory na 10 kartek A4, by być interesującym. Poza tym co w nim dennego, nie rozumiem?

   A co do samego komiksu to trochę się zawiodłem. Liczyłem na jakieś wcześniejsze przygody, ale nie... jest to bezpośredni prequel TFA, który skończy się na dotarciu do Lora San Tekki. Nie do końca kupuję to, że dotarcie do staruszka siedzącego na Jakku może być epicką i wielozeszytową opowieścią z kosmicznymi jajkami zbawienia w tle... ale cóż.

  • Shedao Shai2016-04-07 11:10:26

   Tzn. w SE to chyba był jeszcze dzieciakiem, albo tylko pokazali jego rodziców, ne?

  • Kwarc2016-04-07 00:27:53

   @Shedao Shai: Backstory dostał w Shattered Empire ;) Co ciekawe, z niego wynika, że najprawdopodobniej jest wrażliwy na Moc.

  • Shedao Shai2016-04-06 23:26:01

   Myślicie, że jak dadzą mu jakieś backstory to nie będzie już tak dennym bohaterem?
   Wrong.

  • Nestor2016-04-06 22:35:34

   Jutro wrzucę na ruszt. <3

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..