Książki

Egmontowskie zapowiedzi

gildia.pl

Jeżeli wyczekujecie nowych publikacji od wydawnictwa Egmont, to możecie powoli zaczynać zacierać ręce. Polski oddział zapowiedział wydanie czterech książek, których premiera odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Dwie pierwsze ukazały się już za granicą, jest to młodzieżowa adaptacja epizodu VII oraz nowela ukazująca fabułę filmu z perspektywy Rey. Pozostałe dwie książki zawierają kartonowe modele maszyny kroczącej AT-AT i Sokoła Millenium wraz z dodanymi książeczkami.

"Historia Rey" (27 kwietnia)

Rey nigdy nie sądziła, że opuści kiedyś pustynną planetę Jakku, ale spotkanie z małym droidem skrywającym wielką tajemnicę wywraca jej życie do góry nogami. Czy jej się to podoba, czy nie, Rey zostanie wplątana w coś znacznie ważniejszego od niej samej: galaktyczną wojnę między nikczemnym Najwyższym Porządkiem a nowo powstałym Ruchem Oporu.
Ale w Rey budzi się coś, co może odmienić losy galaktyki…

(autor: Elizabeth Schaefer, liczba stron: 128, okładka: twarda, cena 29,99 PLN)"Star Wars: Przebudzenie Mocy" (18 maja)

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce.
(autor: Michael Kogge, liczba stron: 192, okładka: twarda, cena 29,99 PLN)"Star Wars: Statek przemytnika" (23 maja)

Dawno, dawno temu odległą galaktykę przemierzał statek, który nie miał sobie równych…
Dołącz do Hana i Chewbacki na pokładzie najszybszej sterty złomu w galaktyce! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, zbuduj własny przemytniczy statek i zostań pilotem Sokoła Millenium! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana galaktycznych konstrukcji.

(autor: Katrina Pallant, liczba stron: 50, okładka: twarda, cena 34,99 PLN)"Star Wars: Stacje bojowe" (23 maja)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce Imperium stworzyło potężną maszynę bojową…
Dołącz do rebeliantów w ich walce przeciwko Imperium! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, prześledź przebieg największych bitew i zbuduj własną maszynę kroczącą AT-AT!

(autor: Craig Jelley, liczba stron: 50, okładka: twarda, cena 34,99 PLN)Tagi: Craig Jelley (1) Egmont Polska (607) Elizabeth Schaefer (14) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (850) Katrina Pallant (16) Michael Kogge (27) Model (58) zapowiedzi książkowe (270)

Komentarze (19)

@Lord Mandus --> Daty są różne w zależności od dystrybutora. Empik ma 18 maja na dwie pierwsze pozycje, natomiast sklep Egmontu nieraz podawał błędne informacje w swoim katalogu. Zobaczymy jakie daty będą się pojawiać na innych stronach, i czy pojawią się w samych dniach premier.

I jeszcze, również według sklepu wydawcy, oprawy dwóch pierwszych są miękkie

Tak na marginesie to sklep Egmontu podaje, że dwie pierwsze wyjdą 16 a pozostałe 9 maja

Z każdą książką, komiksem, wydawnictwem z kanonu staję się coraz bogatszy. ~:)

Szkoda, że Ameet nie wydało "Rey`s Survival Guide". Wydaje się o niebo ciekawsze...

"Przecież sama literatura SF jest z definicji głównie młodzieżowa." toż to bluźnierstwo! ;D
Zresztą, Star Wars to nie science fiction.

No dobra, przez cały czas kiedy fani ubolewali nad pogrążeniem starego EU, ja byłem dobrej myśli. Ale teraz, widzę że jednak po "Tarkinie" i "Lordach Sithów", i może jeszcze "Nowym Świcie" chyba się już nie doczekamy sensownych książek z SW....

"Przecież sama literatura SF jest z definicji głównie młodzieżowa." wat xD

Dziwne, że wydają aż trzy książkowe wersje " Przebudzenia Mocy ". Te dwie pierwsze wydane przez Egmont przypominają " Zwierzogród - filmowa biblioteka " - podobny format i odrobinę większa ilość stron ( choć już niedługo Egmont wyda ponad 300 stronicową adaptację " Krainy Lodu " ) a jest jeszcze książka z wydawnictwa Urboros.

"Przecież sama literatura SF jest z definicji głównie młodzieżowa."

XD XD XD

Nie daję złamanego faka.

"sama literatura SF jest z definicji głównie młodzieżowa" słucham co xD

Hagan-> jest pisana prostszym językiem i skrócona o niektóre opisy. Dialogi są zgodnie z linią scenariusza, także jest bardziej wartko. Takie trochę gadu gadu + fiu bzdziu łup bum. Przynajmniej tak było dotychczas.

Bez sensu jest to rozdzielanie książek na młodzieżową i "normalną". Przecież sama literatura SF jest z definicji głównie młodzieżowa. Co ma adaptacja "dorosła" a czego nie ma młodzieżowa?? Sex???

Liczyłem na "Before the Awakening".
Te dwie pierwsze to młodzieżówki czy bardziej dla dzieci?

Egmont wyda wersję "młodzieżową" adaptacji, a wersję postawową Urboros.

Super pozycje. Kupię wszystkie. Nie mogę się doczekać żeby poznać intrygującą fabułę TFA z perspektywy młodzieżowej.

Zapowiedziana jest również adaptacja epizodu VII od wydawnictwa Uroboros, więc nie jest to ta sama książka.

Chyba jednak odpuszczę sobie te ksiażki. Tzn jeszcze walczę ze sobą.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.