Komiksy

Boba Fett w kolejnych Legendach

Egmont Polska

W kolekcji Star Wars Legendy Egmont prezentuje wybrane pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez dwadzieścia pięć lat zajmowało się publikowaniem komiksowych historii osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W takim zestawieniu po prostu nie mogło zabraknąć opowieści o najsłynniejszym łowcy nagród jakiego znała odległa galaktyka. Za kilkanaście dni do sprzedaży trafi komiks, w którym główną rolę zagra, jak łatwo zgadnąć, Boba Fett.

Legendy: Boba Fett - Śmierć, kłamstwa i zdrada

W całej galaktyce – gdziekolwiek spotykali się uciekinierzy czy spiskowali przestępcy – jedno imię wypowiadano ściszonym głosem... Niektórzy twierdzili, że jest wojownikiem z Mandalory, inni, że nosi mandaloriańską zbroję jedynie ze względu na jej niezrównane zabójcze właściwości. Prawdy nie dało się dojść, bo nikt nie widział twarzy, która spoglądała bezlitosnymi oczyma spod poobijanego hełmu... A przynajmniej nikt, kto przeżył, by o tym opowiedzieć”. Boba Fett – epizodyczny bohater klasycznej trylogii Star Wars – szybko stał się wśród fanów postacią kultową. Komiks Wagnera i Kennedy’ego to jeden z ważniejszych artystycznych hołdów złożonych najsłynniejszemu łowcy nagród w odległej galaktyce.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Boba Fett: Bounty on Bar-Kooda, Boba Fett: When the Fat Lady Swings oraz Boba Fett: Murder Most Foul przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Wagner, rysunki i okładka Cam Kennedy. Tłumaczenie: Maciej Drewnowski. Cena 49,99 zł, 144 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 18 maja. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.Tagi: Boba Fett (komiksy) (14) Cam Kennedy (7) Egmont Polska (603) John Wagner (6) Legendy (komiksowa kolekcja) (50) Maciej Drewnowski (51)

Komentarze (7)

No, powiedzmy :D

@Vergesso -> Spoko, ale mówi się "uczciwie nabyte archiwalne wydania", a nie "skany".

Jaro -> No właśnie mam wrażenie, że tłumaczenie nieżyjącego już Andrzeja Syrzyckiego wypadło ciut lepiej od tego egmontowego. Inna sprawa, że komiks o Bar-Koodzie najpierw przeczytałem w wersji amberowskiej, a dopiero wiele lat później w skanach GWK.

Noo, "Polowanie na Bar-Koodę" to jeden z lepszych komiksów. Reszta może tak poziomu nie trzyma, ale miło będzie sobie wszystko odswieżyć.

No, najwyższa pora na wydanie kolejnych części to raczej już była, ale lepiej w ch*j późno niż w ogóle. Tłumaczenie to pewnie będzie z deczka odświeżona wersja Maćka Drewniaka z któregoś tam GWK (ech, stare dobre czasy).

Czekam! Polowanie na Bar-Koodę mi się podobało, więc cieszę się, że po tylu latach dostaniemy w Polsce kontynuację historii :)

Tylko ten pierwszy dialog Bar-Koody z pierwszego obrazka... mam wrażenie, że amberowskie "Zabijcie mnie, ale nie zniosę tylu emocji" + kolacja brzmiało ciut zabawniej, niż obecne na zdjęciu "Dość już tych wzruszeń" + kolacja, choć może to kwestia przyzwyczajenia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.