TWÓJ KOKPIT
0

Han Solo

Kulisy angażu Ehrenreicha w roli Solo

2016-05-12 20:56:20Mały świat? Liczą się tylko znajomości, lobbyści? Nie zawsze, ale czasem to pomaga. Wygląda na to, że Aldena Ehrenreicha, czyli nowego Hana Solo odkrył nie kto inny jak Steven Spielberg. Alden mieszkał w Los Angeles i gdy miał 14 lat nagrano wideo na bat micwie na której uczestniczył. Bat micwa to żydowska uroczystość religijna, związana z wejściem dziewczynki w dorosłość, w przypadku chłopców odpowiednikiem jest bar micwa. Jakimś cudem Steven obejrzał to nagranie i tak się zaczęło, wpierw pomógł młodzieńcowi wystąpić w serialach. A że inny bliski przyjaciel Spielberga (i George’a Lucasa), czyli Francis Ford Coppola szukał odtwórców do swoich dwóch niskobudżetowych filmów, Steven podpowiedział kandydaturę początkującego aktora. Alden zagrał u niego w „Tetro” (2009), a potem jeszcze w „Twixt” (2011). Jak donoszą źródła Variety, to ta dwójka reżyserów namawiała Kathleen Kennedy by dać szansę Aldenowi. Cóż obaj znają się dobrze z Kathy, Spielberg zresztą bardzo dobrze, bo to jego była asystentka i wieloletnia bliska współpracowniczka. Disney oczywiście nie chciał skomentować tych doniesień.

Żeby było ciekawiej, Spielberg owszem dostrzegł młodego Aldena, ale prawdziwy talent odkrył w nim Fred Roos. To nazwisko może mówić niewiele, ale to dyrektor castingu, pracujący w Hollywood od lat. Odpowiadał za casting choćby do „Ojca chrzestnego”, czy „Amerykańskiego graffiti”, był też konsultantem przy „Nowej nadziei” (nie wymieniony w napisach). Przypisuje się mu odkrycia takich gwiazd jak Jack Nicholson, Diane Lane, Tom Cruise, Joan Allen, Richard Dreyfuss i Harrison Ford. Zresztą to właśnie Roos pchnął Forda w rolę Solo. Teraz też postawił na Ehrenreicha. Więc wygląda na to, że odkrył obu Solo.Z drugiej strony, Alden Ehrenreich miał szansę wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi choćby u Woody’ego Allena w „Blue Jasmine” a obecnie też u Warrena Beatty’ego.

Formalnie rzecz biorąc Alden Ehrenreich ma już praktycznie rolę Hana Solo w kieszeni. Wciąż jednak czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Na razie Disney i Lucasfilm milczą. Może dowiemy się czegoś przy okazji Celebration w Londynie, a może później. Zdjęcia ruszają prawdopodobnie na początku przyszłego roku.
TAGI: Alden Ehrenreich (81) Amerykańskie Graffiti (16) Disney (450) Epizod IV: Nowa nadzieja (672) Francis Ford Coppola (38) George Lucas (1086) Han Solo (spin-off) (391) Harrison Ford (488) Kathleen Kennedy (405) Lucasfilm (653) Plotki (1184) Steven Spielberg (258)

KOMENTARZE (6)

 • Vergesso2016-05-13 16:51:18

  Znaczy... ten Ehrenreich został już oficjalnie młodym Hanem Solo?

  Słabo, bardzo :/ Zamiast dać jakiegoś ciekawego, sprawdzonego, dają jakiegoś nołnejma na Hana Solo.

  O ile zawsze byłem entuzjastycznie nastawiony do pomysłu o filmie o Hanie Solo, tak teraz... straciłem sporą część antuzjazmu:/

 • Nestor2016-05-13 09:26:15

  To może być taki wybór jak Ben Affleck w roli Batmana. Na sucho wszyscy płakali, w stroju i na trailerze juz było ok. Nie wiem jak w filmie, bo żym go nie widzioł.

 • karolaczek2016-05-13 08:15:44

  Ingruber jest podobny i nic poza tym.

 • begotten2016-05-12 22:22:54

  To oficjalne logo?

  Z komentowaniem wyboru nowego Solo wstrzymam się do premiery, albo przynajmniej do pierwszych zwiastunów. AE specjalnie rozpoznawany nie jest, co akurat może mu pomóc. Nie wiem jak gra, nie mam pojęcia jak wypadł na castingach i jak zaprezentowali się pozostali kandydaci. Daję mu cichą szansę. A z tym całym Ingruberem, o którym znowu będzie dyskusja, mam wątpliwości czy jest wystarczająco dobrym aktorem. Naśladowanie Forda przez parę minut, a stworzenie wyrazistej, głębokiej i ciekawej postaci która podtrzyma i pociągnie do przodu fabułę to dwie zupełnie różne rzeczy.

 • Darth HaRdCoRe2016-05-12 21:43:05

  A mi nadal się ten pomysł nie podoba.

 • HAL 90002016-05-12 21:29:42

  To może być najlepsza część (wiara czyni cuda). Najważniejszy jest scenariusz, scenariusz, scenariusz....

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..