TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wieści książkowe o najbliższych miesiącach

2016-05-15 13:54:55 Wszechwładna otchłań globalnej sieci cybermózgów

W świecie pop-kultury trwa sezon ogórkowy, najważniejsze wydarzenia zostawiono na nadchodzące wielkie imprezy branżowe. Posucha na informacje sprzyja niewielkim podsumowaniom, jakie przygotowaliśmy wam na temat nadchodzących nowości książkowych.

W lipcu nakładem Scholasticu pojawi się nowa odsłona serii dla dzieci Akademia Jedi, których trzy poprzednie części pojawiły się w Polsce dzięki Ameetowi. Tytuł czwartej odsłony brzmi "Jedi Academy: A New Class". Zmienił się za to autor cyklu i za nową pozycje odpowiada Jarrett Krosoczka, który również jest ilustratorem książki. Fabuła będzie opowiadać losy nowych bohaterów, rodzeństwa Victora i Christiny Starspeeder (sic!), którzy rozpoczynają edukację w akademii pod okiem sędziwego Yody. Publikacja zostanie wydana w twardej oprawie i przy 176 stronach objętości, a zapłacimy za nią 12,99 USD.

W okresie letnim zostaną wydane dwie pozycje z cyklu World of Reading od spółki Disney-Lucasfilm Press. W czerwcu otrzymamy "Finn & Poe Team Up!", który będzie streszczał przygodę Finna i Poe'a w czasie ucieczki z pokładu Finalizera. Sierpniową premierą okaże się "Chaos at the Castle", która skupi się na streszczeniu bitwy jaka odbyła się na Tokadanie na ruinach zamku Maz Kaznaty. Obie pozycje zostaną wydane w miękkiej oprawie i liczyć będą 32 strony za cenę 3,99 USD. Do końca roku planowane jest wydanie jeszcze trzech tytułów z tej czytelniczej serii.

Swoje ostateczne okładki otrzymały też pozycje od wydawcy Studio Fun, który na koniec wakacji zapowiedział trzy książki, a jedną na jesień. Wszystkie powiązane są w grudniową premierą epizodu VII - "Przebudzenie Mocy". Pierwszy to przewodnik dla dzieci, "Aliens of the Galaxy", ujawniający nieznane fakty na temat nowych obcych, jacy pojawili się w epizodzie VII. Ta 42 stronicowa publikacja będzie kosztować 11,99 USD. Drugą książką jest "Ship Factory", która pozwoli małym fanom na zbudowanie Sokoła Millennium, myśliwca TIE czy promu dowodzącego należącego do Kylo Rena. W publikacji znajdziemy wszystko co potrzebne do budowy modeli statków, jak i naklejki, plakaty oraz oświetlenie LED do frachtowca Solo. Za tę aktywizującą książkę zapłacimy 19,99 USD przy 24 stronach objętości. Ostatnią sierpniową premierą będzie "The Chewbacca Story", napisana przez Benjamina Harpera. Publikacja ta jest interaktywną książką wydającą dźwięki, którymi będą odgłosy Chewbacci, zebrane z całej sagi przygód włochatego przyjaciela Hana Solo. Za 32 strony tejże publikacji zapłacimy 17,99 USD. Na jesieni dostaniemy kolejna mini-przewodnik dla dzieci - "Women of the Star Wars Galaxy", który będzie przedstawiał najważniejsze kobiety uniwersum Star Wars. W tej książce dzięki interaktywnym klapkom dowiemy się ciekawym faktów na temat Rey, księżniczki Leii, Maz Kanaty, Padmé Amidali i kapitan Phasmy. Okładka nie jest finalna, ale ostateczna nie będzie się wiele różnić od tej przedstawionej. Pozycja będzie miała objętość 20 stron i cenę 14,99 USD. Wszystkie wymienione ksiazki od Studio Fun zostaną wydane w twardej oprawie. W podanym okresie ukażą się tez inne pozycje z oferty tego wydawnictwa, o których informowaliśmy w osobnym newsie.Swoje dołoży Dorling Kindersley, który jeszcze przed falą produktów związanych "Łotrem Jeden", wyda dwa duże albumy. Na wrzesień zapowiedziana jest premiera "Star Wars: Complete Locations" z cyklu Niesamowitych przekroi. W tej ciekawej produkcji, będzie nam dane ujrzeć ponad 50 kolorowych ilustracji stworzonych przez Hansa Jenssena, Kempa Remillarda i Richarda Chasemore'a. Trójwymiarowe prace pozwolą nam odkryć sekrety budowy miejsc jakie ujrzeliśmy w całej filmowej sadze Star Wars w tym epizodu VII. Począwszy od drapaczy chmur na Coruscant, przerażającej technologicznie Gwiazdy Śmierci oraz monumentalnej świątyni Jedi czy niewielkiego schronienia Yody na Dagobah. Ten interesujący album tworzy Jason Fry, a 192 strony zostanie wydanych w twardej oprawie i cenie 35,00 USD. Drugim albumem jest "Star Wars Year by Year: A Visual History – Updated Edition", który mam być poszerzonym i zaktualizowanym wydaniem publikacji "Świat Gwiezdnych Wojen: Kronika ilustrowana" wydanej w 2010 roku za granicą i w 2012 w Polsce. Tę pozycję opracowują Ryder Windham i Daniel Wallace, ma liczyć 336 stron i kosztować 50,00 USD.

Finalnej okładki doczekała się też publikacja "Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy" autorstwa Pabla Hidalgo. Ten album będzie pisany w stylu in-universe i przedstawiał historię afiszów i plakatów propagandowych oraz ich twórców. Premiera książki odbędzie się w październiku, a jej wnętrze możecie ujrzeć tutaj. Album wyjdzie w nakładzie wydawnictwa becker&mayer!, będzie kosztować 40,00 USD przy objętości 112 stron.

Ostatnią na dzisiaj prezentowaną książką, jest pierwszy tom nowej serii młodzieżowej "Join the Resistance", której data premiery została przesunięta z września tego roku na styczeń 2017. Nie wiadomo kto ma być autorem pierwszej części, ale fabuła ma się skupiać na losach grupy młodych żołnierzy, walczących po stronie Ruchu Oporu, którzy uciekają przed złowrogim Najwyższym Porządkiem. Powieść ma liczyć 240 stron i ukazać się w nakładzie wydawcy Disney-Lucasfilm Press w cenie 14,99 USD.

Z powieściowych nadchodzących nowości, warto jeszcze wspomnieć o lipcowej premierze "Aftermath: Life Debt" Chucka Wendiga oraz październikowej zapowiedzi "Ahsoki" Emily Kate Johnston, więcej na jej temat tutaj. A z młodzieżówek wspominaliśmy osobno o kolejnych tomach z serii Adventures in Wild Space. Tak prezentuję się w większości zapowiedzi co ciekawszych pozycji na ten rok i początek nowego. Na konkrety musimy jeszcze poczekać do lipca, kiedy to odbędą się imprezy Comic-Con w San Diego i Celebration w Londynie. Nie jest to jednak jednoznaczne, z tym, że czegoś nie dowiemy się wcześniej.
TAGI: Akademia Jedi (seria dla dzieci) (13) Album (189) becker&mayer! (31) Benjamin Harper (12) Daniel Wallace (64) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (101) DK Publishing (Dorling Kindersley) (73) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Hans Jenssen (8) Jarrett Krosoczka (5) Jason Fry (99) Join the Resistance (7) Kemp Remillard (15) Niesamowite przekroje (35) Pablo Hidalgo (321) Richard Chasemore (8) Ryder Windham (103) Scholastic (122) Studio Fun (20) World of Reading (25) zapowiedzi książkowe (303)

KOMENTARZE (30)

 • karolaczek2016-05-17 07:17:23

  Tak się składa, że Cie znam Bazy i a zresztą szkoda gadać :D

 • Bazy2016-05-16 20:08:27

  karolaczek by łyknął nawet przysłowiowe "Bantha poodoo" gdyby było zawinięte w papierek z logiem SW, nie polecam tego użytkownika

 • karolaczek2016-05-16 19:20:34

  Już bardziej gwiezdno-wojenne nie mogą być.

 • Dy-Laak2016-05-16 13:06:13

  Pytanie tylko, czy to nadal są "Gwiezdne wojny", których szukamy...

 • karolaczek2016-05-16 10:10:10

  Marka gwiezdnych wojen byłaby już martwa w zasadzie dogorywała gdyby nie prequele, to samo działo się w ostatnich latach nim disney kupił Lucasfilm, książki nie mają szans utrzymać uniwersum przy życiu. Tuż przed zakupem to moi znajomi gdyby nie ja nie wiedzieliby co to są gwiezdne wojny, była to już skostniała marka licząca się jedynie dla fanów, a teraz, to co się dzieje to renesans, gwiezdne wojny są wszędzie i obecnie nie wiem czy znajdę kogoś kto nigdy o nich nie słyszał.

 • Darth Starkiller2016-05-16 02:15:30

  @Dy-Laak
  Wiesz, przez wiele lat niektórzy nie wyobrażali sobie, że może powstać to, co dzisiaj nazywamy Trylogią Prequeli (mimo informacji, że George Lucas planował kilka trylogii filmowych w uniwersum Star Wars). Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie Epizod VIII będzie również czymś ważnym, ale bynajmniej nie czymś decydującym o przyszłości filmów w świecie Gwiezdnych Wojen. Bardziej od jego popularności i rozwiązań zależy to, po jakim czasie zobaczymy następną, czwartą trylogię filmową. :P Bo że zobaczymy to niemal pewne. Star Wars to dochodowy biznes i żywa legenda, więc zawsze znajdzie się ktoś chętny zrobić kasowy film mogący zostać hitem.

 • Dy-Laak2016-05-16 01:02:04

  @260858, @pawe17
  Bez Disneya SW wróciłyby do etapu z lat 90. Żyłyby tak długo, jak długo byłyby zlecane książki/komiksy/gry. Ale musiałyby być sensowne, dobrze napisane i spięte w całość. Za dużo zachodu, za mały profit. Łatwiej zrobić remanent, wyciąć mniej dochodowe gałęzie biznesu i skupić się na głównym produkcie. A że produkt stanie się przy tym "płaski" i zniknie cała mitologia, którą obrósł? Księgowi i handlowcy tego nie ogarniają. Ewentualnie za 3-4 lata stwierdzą, że produkt się znudził i trzeba zainwestować w kolejną markę. I tak cała dotychczasowa fabuła filmów żerowała na kluczowej scenie z TESB (poza ANH, rzecz jasna - ale sequel zmienia jej odbiór). Kiedyś się to musi wypalić. O ile nie stworzą czegoś na miarę nowego TESB. Papierowe EU miało TOTJ/KOTOR, Thrawna i młodych Jedi. Prawdopodobnie EVIII przesądzi o tym, czy będą jeszcze jakieś nowe starwarsy po 2020 roku. Oby nie okazał się kolejnym fan filmem.

 • Vergesso2016-05-15 22:10:52

  Akurat Star Wars Propaganda to pozycja zapowiadająca się rewelacyjnie i chętnie widziałbym coś takiego w swojej kolekcji. Jeśli nie wyjdzie to w Polsce w przeciągu roku-półtora od wydania w USA, to ściągnę sobie z zza granicy, a co!

 • NLoriel2016-05-15 21:45:46

  "Complete Locations" to linia równoległa do "Niesamowitych..." - wypączkowała z serii "Inside the Worlds of..." i dotyczy miejsc, budynków itp, podczas gdy tamte - pojazdów, statków kosmicznych etc.

 • Adakus2016-05-15 19:50:32

  @Zakrza, przykro mi że krucho u Ciebie z kurtuazją, ale cóż, nie każdy potrafi się zachować. News dotyczy zapowiedzi, a nie premier, wspominałem o nadchodzących imprezach, bo wówczas ujawniane są nowe informacje odnośnie pop-kulturowych trendów, w tym Star Wars. Tak więc sezon ogórkowy dotyczy zapowiedzi, a nie premier. Nie poradzę ci na to, że nie chcesz podchwycić kontekstu.

 • Zakrza2016-05-15 19:02:55

  Adakus, piszesz brednie, człowiek ci zwraca kulturalnie uwagę, a ty zamiast podziękować i poprawić upierasz się przy swoich bredniach.

  Może w ogóle napisz: "na świecie nie dzieje się ciekawego", a później tłumacz, że przecież to dział książkowy...

  [mod edytowany z powodu obraźliwych tekstów]

 • Nestor2016-05-15 18:54:46

  Znowu jakieś ulotki a nie prawdziwe książki. :)

 • Matek2016-05-15 18:47:28

  Rany ... Pamiętam gdy newsy tego typu (info o książkowych planach Star Wars na najbliższy rok/miesiące) podnosiły mi (w pozytywnym sensie) ciśnienie. A teraz ... ? Pfffffff. Jakieś niewarte uwagi śmieci. Szkoda, wielka szkoda tego bogatego i ciekawego uniwersum.

 • Biała Wilczyca2016-05-15 18:46:25

  @260858
  "Wielu na nowo zaczęło się interesować Gwiezdnymi Wojnami" - Jak dla mnie liczy się jakość, nie ilość.

 • 2608582016-05-15 17:52:39

  @pawe17 - Nie, nie zostało. Jakbyś napisał, że zostało ,,oszpecone", ,,zniszczone", to można by to było uznać za Twoją opinię, ale tak to po prostu nieprawda. Oczekujemy wielu kinowych filmów ze SW, powstają nowe książki na nowych założeniach, gry, choćby taka aplikacja na androida ,,Star Wars". Wielu na nowo zaczęło interesować się Gwiezdnymi Wojnami.

 • pawe172016-05-15 17:32:50

  @260858- A tak zostało zlikwidowane w trybie natychmiastowym.

 • Biała Wilczyca2016-05-15 17:30:53

  "Women of the Star Wars galaxy"? No jasne, gdyby wydali "Men of the Star Wars galaxy", feministki zaraz podniosłyby krzyk.

 • Adam Vader2016-05-15 17:15:16

  Szajsówa

 • chris872016-05-15 16:07:36

  Rozwlają mnie tytuły `Complete ....` jak wiadomo ze jeszcze przynajmniej 2 epizody będa.. heh

 • Mister S.2016-05-15 16:07:00

  No, Adakus, masz ciekawe źródła :D.

 • Adakus2016-05-15 16:01:31

  A czego dział dotyczy?

 • Zakrza2016-05-15 16:00:49

  No to pisz, że "w literaturze Gwiezdnych wojen", a nie "w świecie popkultury". Tak to nie ma żadnego sensu.

 • Adakus2016-05-15 15:54:07

  @Zakrza --> News jest w dziale książkowym, strona dotyczy Gwiezdnych wojen, więc sądzę że oczywistym jest, że chodzi o pop-kulturę z naciskiem na Star Wars. A w tej chwili, na najbliższe dwa miesiące nie ma zaplanowanych premier dużego kalibru,... powtórzę w literaturze.

 • Zakrza2016-05-15 15:41:50

  "W świecie pop-kultury trwa sezon ogórkowy"
  WTF?! Przecież teraz jest właśnie sezon blockbustery. Kinowe przeboje to nie popkultura?

 • 2608582016-05-15 15:31:34

  @pawe17 - Według niektórych, bez Disneya Star Wars umarłoby powolną śmiercią naturalną.

 • Alex Wolf2016-05-15 15:11:28

  Bida z nędzą

 • San Holo2016-05-15 14:38:51

  Straszna bieda

 • darth sheldon hiszpański inkwi2016-05-15 14:23:16

  @Lubsok nie licząc przekrojów pojazdów i SW:Propaganda

 • pawe172016-05-15 14:19:40

  Same gówno! Disney zabił zabił Star Wars, przynajmniej dla mnie.

 • Lubsok2016-05-15 13:57:46

  Jak zwykle nic ciekawego.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..