Książki

Premiery książkowe: Czerwiec 2016

Internety

Czerwiec już się kończy, pora więc na comiesięczne podsumowanie premier wydawniczych w Polsce i na świecie, jakże wyczekiwane przez wszystkich. Każdy fan, nawet dorosły, powinien znaleźć coś dla siebie ;).

W Wielkiej Brytanii wydawnictwo Egmont Books napracowało się w tym miesiącu i wydało kilka pozycji dla najmłodszych. "Smuggler’s Starship: Activity Book and Model" i "Battle Stations: Activity Book and Model" to publikacje które miesiąc wcześniej ukazały się na naszym rynku. Są to kartonowe modele wraz z dodaną książeczką. Obie kosztują po 8,99 GBP. "LEGO Star Wars: Choose Your Side Doodle Activity Book" i "LEGO Star Wars: Ready, Steady, Stick" to dwie legowe interaktywne pozycje dla dzieci, które też już miały premierę w Polsce, pierwsza to kolorowanka po 6,99 GBP, druga natomiast zawiera naklejki w cenie 5,99 GBP. Ostatnią broszurą od Egmontu jest "Droid Adventures – Activity Book with Stickers" po 5,99 GBP.
W czerwcu ukazały się też trzy książki od Dorling Kindersley, "LEGO Star Wars: Chronicles of the Force" to twardo-okładkowa książka-przewodnik dla dzieci po legowej galaktyce Star Wars. Publikację opracowali Adam Bray i Cole Horton, kosztuje ona 16,99 USD przy objętości 96 stron. Następne to dwie książeczki z serii DK Readers, "Finn’s Mission" oraz The "Adventures of BB-8" skupiające się na tytułowych postaciach epizodu VII. Autorem obu jest David Fentiman a cena za nie wynosi 3,99 USD.
Spółka Disney-Lucasfilm Press oddała do sprzedaży trzy publikacje, audiobooka "The Force Awakens: Rey’s Story" czytanego przez January'ego LaVoy w cenie 19,95 USD, książeczkę "Finn & Poe Team Up!" z serii World of Reading, która skupia się na uciecze Finna i Poe'ego z Finalizera. Cena za nią wynosi 3,99 USD. Trzecią pozycją jest gwiezdnowojenny elementarz "ABC-3PO: Alphabet Book" po 12,99 USD.
Ukazała się też drugi tom antologii "The Best of Star Wars Insider Volume 2" od Titan Magaiznes, będą zbiorem najlepszych tekstów jakie ukazały się na łamach oficjalnego magazyny Star Wars. Ta antologia będzie was kosztować 19,99 USD.
Scholastic natomiast wydał "LEGO Star Wars: Phonics Boxed Set", który jest zestawem książeczek do nauki mowy dla małych dzieci. Za jego opracowanie odpowiada Quinlan B. Lee, i kosztuje ono 12,99 USD.
Miłośnicy składania modeli z drewna, maja okazję zakupić "IncrediBuilds: TIE Fighter – Deluxe Model and Book Set", zawierający elementy do złożenia myśliwca TIE. Publikacja ta została wydana przez Insight Editions i kosztuje 19,99 USD, a za jej merytoryczne opracowanie odpowiada Michael Kogge.
Pod koniec czerwca odbyła się premiera gry "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", ci co chcą odkryć wszystkie sekrety produkcji, mogą się zaopatrzyć w przewodnik po grze "LEGO Star Wars: The Force Awakens – Prima Official Guide" za 19,99 USD. Pod koniec miesiąca ukazało się też miękko-okładkowe wydanie powieści "Battlefront: Kompania Zmierzch" po 9,99 USD przy 496 stronach objętości od Del Rey.W Polsce skromniej w porównaniu do ubiegłego miesiąca, w księgarniach będziemy mogli odnaleźć "Krótkie opowieści na dobranoc" o których pisaliśmy tutaj, oraz pozycja od Ameetu, "Star Wars: Połącz kropki", które pozwalają na tworzenie ilustracji poprzez łącznie kropek kreskami. Za 64 strony zapłacimy 19,99 PLN.Tagi: Adam Bray (28) Ameet (59) Cole Horton (40) David Fentiman (8) Del Rey (480) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (86) DK Publishing (Dorling Kindersley) (71) DK Readers (82) Egmont Books (33) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (856) IncrediBuilds (8) Insight Editions (10) LEGO (486) LEGO Star Wars (272) Michael Kogge (27) nowości książkowe (248) Prima Games (1) Quinlan B. Lee (2) Scholastic (122) Star Wars Insider (184) Titan Magazines/Titan Books (96) World of Reading (25)

Komentarze (14)

Więcej. WIĘCEEEEEEEEEEEEEEEJ

@Finster Vater
OK. Nie daj się złapać (uśmiech).

Stęskniłem się za takimi pozycjami!

@HAL 9000
Do samolotu wezmę akryle w małych opakowaniach, a rozcienczalnik wleję do pojemnika na mydło

Ale z puszkami do samolotu nie wejdziesz.

@HAL 9000
Łatwizna, żeby ułożyć tę kostkę wystarczy 6 puszek farby ;)

Tyle, że ta książka już wcześniej wyszła. Więc w czerwcu nowości to sam szajs i dziecinada. xD

Oprocz Twilight Company szajs i dziecinada...

@Reek
Jak to? Ostatnia pozycja jest bardzo ciekawa.
Fajna do samolotu, szczególnie na średnie dystanse. I do zabicia czasu na lotnisku.

A w październiku książka o Ahsoce

Trash pack.

Mówisz o tym łączeniu kropek? Wiesz rozwiązywałem takie rzeczy, ale mając 8 lat. xP

@Lubsok
Jak to? Ostatnia pozycja jest bardzo ciekawa.

Znów dla dzieci i nic ciekawego.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.