Zemsta Sithów

P&O 183: Czy nieużyte koncepty z poprzednich epizodów pojawią się w Epizodzie III?Dziś kolejne pytanie o pracę twórców. Tym razem odpowiada Ryan Church, artysta koncepcyjny.

P: Czy nieużyte koncepty z poprzednich epizodów pojawią się w Epizodzie III?

O: Tak. Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiliśmy, było właśnie przejrzenie wszystkich odrzuconych i niewykorzystanych konceptów i sprawdzenie, które z nich można wykorzystać. Czasem pasują, czasem nie, czasem zaś służą nam jako podstawa do dalszych prac, a czasem nawet cofamy się do ich wcześniejszych wersji. No i oczywiście stare projekty często służą nam jako dalsza inspiracja.

K: Podobnie proces wygląda przy obecnych filmach, choć niestety koncepty z prequeli zeszły tu raczej na bok. Przy „Przebudzeniu Mocy” ekipa projektantów wpierw przejrzała sobie wiele prac Ralpha McQuarriego i jego pomocników, starając się znaleźć jego unikalny styl. Choć pewnie Doug Chiang i Iain McCaig chcąc nie chcąc przemycili coś z prequeli, nad którymi przecież pracowali.Tagi: Doug Chiang (98) Epizod III: Zemsta Sithów (909) Iain McCaig (34) Ralph McQuarrie (109) Ryan Church (32) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (484)

Komentarze (11)

Na razie nie widzę, żeby przemycano coś z prequeli do trylogii Disneya. NT miała za dużo green screena, za to "Przebudzenie" w drugą stronę - za dużo naturalnych, ziemskich lokacji. Nie wydaje mi się, żeby VIII epizod był inny pod tym względem.

Radek: myślę, że LS czerpie radochę właśnie z takiego trollowania userów :D

Skoro oni odkurzają stare koncepty, to trzeba tylko samemu coś stworzyć, podłożyć i może przy epizodzie 15stym to wykorzystają. :P

Pytanie oczywiście sprzed wielu lat; miło było zobaczyć w "Przebudzeniu Mocy" tak wiele nawiązań do poprzednich filmów, nie tylko fabularnych. Kostiumy kosmitów, które nie były wygenerowane komputerowo, to jest to co lubię.

Przydało by się aby LS podawał datę publikacji P&O bo nie wszyscy wiedza, że cykl pochodzi jeszcze z przed 2005 roku pozwoliło by to uniknąć takich komentarzy

Jejku mała literówka, każdemu się może zdarzyć

Po prostu stare pytanie, luuudzie...

ale właśnie o co chodzi?

Jak to w epizodzie III ? Więc ma on być odrestaurowany ? O co chodzi ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.