TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Celebration Europe 2016: Panel o Ahsoce

2016-07-15 23:26:31 Starwars.com

W dniu dzisiejszym na Celebration Europe w Londynie odbył się pierwszy z serialowych paneli, w całości poświęcony postaci Ahsoki Tano. Relacja była przekazywana na żywo na YouTubie oraz na oficjalnym blogu. Spotkanie prowadził David Collins, a uczestniczyli w nim Dave Filoni, Pablo Hidalgo i Ahsley Eckstein.

Na początku twórcy skupili się na początkach historii Togrutanki i pokazali szkice Filoniego, które przedstawiały ją jako dziecko. Gdy jej najbliżsi zaczęli dostrzegać jej potencjał, zdali sobie sprawę, że mogłaby zostać Jedi, ale wiązało się to również z ryzykiem. Filoni na początku miał pomysł, aby za malutką Ahsoką podążała łowczyni nagród o imieniu Latrans, która chciałaby porwać przyszłą Jedi, ale zdał sobie sprawę, że trzeba podejść do sprawy ekonomicznie i nie opowiadać widzom wszystkich możliwych historii, jakie przyjdą mu do głowy.Potem poruszono sprawę trzech niedokończonych aktów z udziałem Tano. Pierwszy z nich nosił tytuł "Ahsoka's Walkabout" - to drugie słowo to określenie tradycyjnego rytuału Aborygenów, podczas którego młody mężczyzna musi odejść i żyć przez jakiś czas w dziczy, aby dowieść swej dojrzałości. Pokazano obrazek, na którym dziewczyna siedzi obok skutera repulsorowego - ostatecznie pojawił się on jako własność Kanana w "Rebeliantach". Dziewczyna zaczęłaby żyć jako zwyczajna osoba na Coruscant, co nie przychodziłoby jej łatwo. Eksperymentowano również z jej strojem, który był w stylu Jedi, "ale nie do końca". Na bucie dano jej coś w rodzaju ogona małpy czy lemura - widać to również na okładce powieści. Ashley powiedziała, że ona i Sam Witwer znają część historii pomiędzy końcem TCW a "Rebeliantami", ale nie wiedzą wszystkiego. A Filoni przyznał, że musi ostrożnie wybierać czym dzielić się z szeroką publicznością, a czym nie.

Wracając jednak do historii: Ahsoka udałaby się na poziom 1313 na Coruscant, gdzie spotkałaby łotrzyka o imieniu Nix, który ma azjatycki typ urody. Bohater ten "mógłby być jej chłopakiem", ale Togrutanka musiałaby ukrywać fakt, że należała do Jedi, bo Nix - jako osoba pochodząca z niższych poziomów planety - miłością Zakonu nie darzył. Ponadto napotkałaby tam więcej postaci w tym typie, ale czułaby się dość komfortowo - wedle prowadzących ten fakt "uczłowiecza" dziewczynę.W drugim akcie Tano wróciłaby na powierzchnię planety, ale tym razem jej strój przypominałby te, które nosiły Ventress i Córka z Mortis. W trzecim, o tytule "Return to the Jedi", niewymieniony z imienia przeciwnik zacząłby zagrażać Yodzie, więc Togrutanka zainteresowałaby się sprawą. Dotarłaby do najgłębszego poziomu Coruscant i "nieomal" walczyłaby z Dooku. Oczywiście nie powróciłaby w szeregi Zakonu, ale wciąż darzyłaby wielkim zaufaniem Anakina i Obi-Wana. Właśnie w jednej z ostatnich historii ponownie połączyłaby siły z dawnymi mistrzami, aby pomóc Bo-Katan. Na Mandalorę powróciłby bowiem Maul (ostatnim razem został pokonany przez Grievousa i Dooku w komiksie "Son of Dathomir"). Skywalker i Kenobi zostaliby jednakże wezwani przez Yodę na Coruscant, gdzie rozpoczął się atak Konfederacji - ten odcinek prowadził wprost do "Zemsty Sithów". Anakin zostawiłby Ahsoce batalion klonów, w tym Reksa - to właśnie dlatego nie ma go w filmie. Pokazano koncepty Tano dowodzącej żołnierzami Republiki i Mandalorianami oraz pojedynkującej się z Maulem. Hidalgo poinformował, że wszystkie te historie są traktowane tak, jakby się zdarzyły. Był jeszcze szkic Tano na wilku (który przewijał się przy okazji poprzednich imprez), a zwierzęta te byłby tak wielkie, że klony brałyby ich nogi za pnie drzew.

Potem przyszedł czas na słowo o "Rebeliantach". Filoni marzył, aby dziewczyna wróciła, ale nie chciał też, by serial był sequelem TCW. Reżyser poszukał zdjęć kobiet-samurajów, co bardzo wpłynęło na to, jak Ahsoka wygląda w drugim serialu. W pewnym momencie Dave naszkicował na białej tablicy walkę z Vaderem, a potem wszyscy bali się to zetrzeć - nawet Rian Johnson, reżyser Epizodu VIII, który miał spotkanie ze swoją ekipą w tym samym pokoju. Rysunki pomagały Filoniemu w wyobrażeniu sobie sceny, podsyłał je również do Kinberga, który pisał zakończenie drugiego sezonu. A skoro o malunkach mowa, to Dave stworzył serię obrazków z Togrutanką dla aplikacji Card Trader - są już dostępne do kolekcjonowania.Pod koniec jeden z fanów zapytał czy Anakin i Ahsoka są w jakiś sposób połączeni dzięki Mocy - Filoni odparł, że zdecydowanie tak. Jednakże dziewczyna nie mogła go wyczuć podczas rozkazu 66, dlatego też początkowo nie podejrzewała, że Skywalker to Vader. Wątek ten zostanie podjęty w powieści "Ahsoka" autorstwa E.K. Johnston - reżyser mocno współpracuje z autorką. Na koniec Dave podziękował fanom za wspieranie jego postaci - myślał, że po sezonie drugim już nic więcej z nią nie wymyśli, a po zobaczeniu reakcji ludzi może jeszcze gdzieś ją zobaczymy.

Podczas panelu ujawniono dwie rzeczy nie do końca związane z serialami. Po pierwsze, zaprezentowano ostateczną okładkę wspomnianej wyżej powieści, której premiera nastąpi 11 października. A kolekcjonerzy będą mogli postawić na swoich półkach "rebelsową" Tano od Funko POP!Oficjalna wypuściła też film z całego panelu - na pewno warto choć go poprzeglądać z uwagi na niepokazane na Oficjalnej prace koncepcyjne. A około 52. minuty można zobaczyć niedokończoną scenę z udziałem Tano i Niksa. To coś nowego, bo zazwyczaj Oficjalna fragmentów filmów z paneli nie puszczała - może ekipa doszła do wniosku, że i tak wylądują one w sieci.

TAGI: Ashley Eckstein (131) Celebration (451) Dave Filoni (554) Emily Kate Johnston (35) Funko (42) Pablo Hidalgo (321) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (15)

 • Shedao Shai2016-07-18 09:25:16

  Te ich pomysły brzmią jak jakiś kiepski fanfic xD

 • begotten2016-07-17 22:11:35

  Zwrot "w dniu dzisiejszym" jest błędem językowym, tautologią. Zacznijcie w końcu uważniej konstruować artykuły i sprawdzać ich poprawność, bo za każdym razem czytając Wasze wpisy natykam się na różnego rodzaju błędy, choćby te najmniejsze. Wybaczcie, że "czepiam" się takich pozornie nieistotnych kwestii, ale chyba można oczekiwać od autorów tak poważnego portalu jak Wasz nieco więcej staranności?

 • Finster Vater2016-07-16 20:39:27

  @Nestor - ona ma gdzieś 34 lata, to czego oczekujesz?

 • Ren Kylo2016-07-16 17:20:04

  Zawsze gdy ukazują się kolejne nowinki poświęcone Ahsoce i zakończeniu TCW, ogarnia mnie gniew i smutek, bo jakieś cymbały w Disneyu skasowały coś co było rewelacyjne, a w zamian dali nam jakiś dziadowskich Rebeliantów... :( (2)

 • Luke S2016-07-16 14:09:30

  Zarówno TCW, jak i Rebels to totalne dziadostwo.

 • Nestor2016-07-16 10:20:43

  Ashley się spasła i hot chicks to ona juz nie jest.

 • Finster Vater2016-07-16 04:39:23

  @ShaakTi - coś się zrobiło z Twoim postem o "Life Debt" i się nie wyświetla. Przynajmniej mi.

  Co do panelu, to rzuciła mi sie w uszy jeszcze informacja, że Ahsoka rozcinajac maskę Vadera winna zostać trafiona w okolicach podbrzusza -"ale wiecie, show dla młodych" itp. - nawet demonstrować na Ashley gdzie dokładnie. Rana może nie śmiertelna, ale poważna.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2016-07-16 02:22:52

  ciekawe w ktorym momencie Rex wyjął sobie chip

 • Kubon5152016-07-16 01:57:52

  @Qel Asim zgadzam się z tobą w 100% :P najgorsze jest to że podobno w nowej trylogii mają być przemycane niektóre postacie z rebeliantów

 • Qel Asim2016-07-16 01:10:29

  Mała pomyłka, temat zwał się: Co myślicie o SW Rebels?

  http://star-wars.pl/Forum/Temat/19589

  CTR+F i hasło: np. Qel, a znajdziesz moją opinię

 • Finster Vater2016-07-16 01:10:05

  @ShaakTi - najlepsze to jest wtedy, gdy Filoni mówi do Ashley "masz szczęście że tam były drzwi, bo byś przegrała" - to do sceny z Dooku (a w zasadzie do arta z jego blyskawica). Ale kop w nabiał też fajny. Szkoda, że tego akurat nie będzie w książce.

  @Qel Asim - podpisuje się w 100%. Charakterystyczne, że dla mnie najlepsze odcinki Rebels to te gdzie jest Vader i Ahsoka.

  Ogólnie, reakcja Ashley na obrazki z Legionem 332... I informacje że to też będzie w książce i że książka jest w zasadzie dziełem zbiorowym na podstawie wcześniejszych pomysłów E.K.J tylko ją spisuje. Heh, od ponad 40 lat na mało którą pozycję tak czekałem (co nie znaczy że się nie boję, że wyjdzie nie daj Boże gniot), zresztą na Amazonie też jest nr1 oczekiwanych w swojej kategori.

 • Qel Asim2016-07-16 00:29:05

  Daakman
  Sorry, ale jak Ci się chce to możesz prześledzić ponad 2500 moich postów i ponad 1200 komentarzy do newsów.
  Zapewniam Cię że nie znajdziesz tam ani jednego słowa krytyki wobec serialu TCW, a już na pewno nie znajdziesz nic negatywnego nt. Ahsoki.
  Jedyne co znajdziesz to wyrazy zachwytu, nad niemalże każdym aspektem TCW - no może za małym wyjątkiem postaci Satine.

  Do Rebels byłem pozytywnie nastawiony, ale to co widzę to tragedia - a jak chcesz znać bardziej konkretną argumentację, to polecam na Forum temat "Wasze wrażenia z SW Rebels" (czy jakoś tak).

 • Daakman2016-07-15 23:54:20

  Remember when mówili, że TCW jest dziadowskie. Ile potrzeba jeszcze Rebeliantom, aby przestano im zarzucać, jakoby byli "dziadowscy"? Jeden sezon? Dwa?

 • Qel Asim2016-07-15 23:46:38

  Zawsze gdy ukazują się kolejne nowinki poświęcone Ahsoce i zakończeniu TCW, ogarnia mnie gniew i smutek, bo jakieś cymbały w Disneyu skasowały coś co było rewelacyjne, a w zamian dali nam jakiś dziadowskich Rebeliantów... :(

 • ShaakTi11382016-07-15 23:29:39

  A i tak z tego wszystkiego najlepszy jest moment, w którym Ahsoka na filmiku kopie gościa w czułe miejsce :)

  Fajnie, choć mogiby jakiś komiks choć zrobić z tych niedokończonych odcinków - skoro serial miałby wchodzić na "Zemstę", to ja chcę wiedzieć jak w końcu wyglądało kanoniczne porwanie Kanclerza :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..