TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Wieści o Epizodzie VIII z Celebration

2016-07-19 19:12:33

Panel o przyszłych filmach kończący Celebration Europe 2016 w Londynie koncentrował się na dwóch obrazach. Wczoraj pisaliśmy o Hanie Solo, dziś pora zająć się Epizodem VIII.

Kathleen Kennedy zapowiadając niejako Riana Johnsona zaczęła od komplementu, porównując go do Stevena Spielberga. Według niej Rian w bardzo podobny sposób prowadzi kamerę jak Spielberg. Johnson oczywiście zanim wyszedł na scenę, zdążył wrzucić ostatnie zdjęcie na twittera. Potem mówiono o nim, że jest tym reżyserem, który czuje się jak ryba w wodzie w mediach społecznościowych.Zdjęcia do filmu są już prawie skończone. Tego ostatecznie nie potwierdzono. Na panelu mówiono o tym procesie zarówno jako zakończonym lub prawie zakończonym. Wygląda więc na to, że nawet jeśli coś zostało do nakręcenia, są to niewielkie rzeczy.

Wpierw Rian zaczął mówić o tym jak wyglądała jego praca nad scenariuszem. Na pierwsze spotkanie ze Story Group przyniósł lody, by się wszystkim przypodobać. Potem spędził sześć tygodni w San Francisco w siedzibie Lucasfilmu. Tam zarówno ustalano i konsultowano szczegóły opowieści, ale też oglądano filmy. Rian nawet przygotował specjalną listę filmów, które chciał pokazać swojej ekipie, tak by wszyscy wiedzieli, do czego zmierzają. Na tej liście znalazły się „Sahara” (z Humphreyem Bogartem z 1943), „Niewysłany list” (1960), „Z jasnego nieba” (1949) (o tych dwóch filmach pisaliśmy tutaj), „Three Outlaw Samurai” (Sanbiki no samurai, 1964), Gunga Din (1939) i Most na rzece Kwai (1957). Reżyser niedawno obejrzał to, co nagrano i zdziwił się jak wiele elementów z tych klasycznych filmów znalazło się w ostatecznym materiale. W czasie spędzonym w San Francisco historia Epizodu VIII nabrała kształtu. Johnson zaczął pracę w czasie gdy kręcono Epizod VII, więc odwiedził plan parę razy i utrzymywał kontakt z J.J. Abramsem. Ale nie tylko z nim. Na planie Epizodu VIII pojawił się między innymi Dave Filoni. Ludzie w Lucasfilmie starają się dzielić ze sobą informacjami na temat swoich projektów, tak by one się wzajemnie przenikały. A wizyta Dave’a na planie podobno była bardzo uspokajająca, bo zdaniem Johnsona dla Filoniego wszystko jest dobre i idzie w dobrym kierunku, więc gdy robi się nerwowo, taki człowiek jak on bardzo się przydaje.

Epizod VIII fabularnie zacznie się w miejscu, w którym się skończyło „Przebudzenie Mocy”. Rian dopiero później uzmysłowił sobie, że nie będzie klasycznego przeskoku czasowego między filmami. Pierwszą scenę nagrano na Skellig Michael jesienią zeszłego roku na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć. Warto dodać, że Carrie Fisher przebąkiwała coś o pogrzebie Hana Solo na jednym z paneli. Niestety słuchając jej nie wiadomo, czy chodziło jej o nagraną scenę, czy może o wydarzenie, które powinno mieć miejsce. Lub też coś sobie wymyśliła. W każdym razie to także pasowałoby do bezpośredniej kontynuacji. Na panelu zdradzono też jeszcze jeden spoiler. Pablo Hidalgo powiedział, że Finn będzie przytomny i zdrowy, co ucieszyło Johna Boyegę. Rian Johnson żartował, że pomysł z nieprzytomnym Finnem do którego bohaterowie zaglądają co jakiś czas sprawdzić czy się przypadkiem obudził, był bardzo kuszący.

Mówiono też, o nowej postaci, w którą wcieli się Kelly Marie Tran. Podobno jej wejście ma być niezapomniane. Johnson mówił, że Kelly jest bardzo wyjątkowa i nie może się doczekać na to jak jej rola zostanie odebrana przez fanów.

John Boyega dodał, iż jego postać zmierza w innym kierunku. Podobno ma to być bardzo ekscytujące.

Epizod VIII będzie się różnił od VII. „Przebudzenie Mocy” było niesamowitą eksplozją przygody. VIII ma wejść głębiej w postaci, które będą teraz musiały sprostać wyzwaniom.

Rian Johnson dziwił się też, jak wiele scenografii zbudowano. Jego zdaniem to niewiarygodnie duża ilość. Niektóre pojazdy są budowane tak, by można było jednocześnie kręcić tę samą scenę wewnątrz i na zewnątrz. Johnson przyznał też, że słuchał muzyki Daft Punk na planie. No i bardzo bawił go roboczy tytuł filmu – „Space Bear”, a fakt, że mordka uśmiechniętej pandy pojawiała się na dokumentach, czy strojach zawsze bardzo go radował.Zdradzono także, iż Gareth Edwards pojawia się na chwilę w filmie. Nawet pokazano zdjęcie.

Teraz Epizod VIII wchodzi w fazę postprodukcji.
TAGI: Carrie Fisher (361) Celebration (418) Dave Filoni (511) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (878) Epizod VIII: Ostatni Jedi (515) Gareth Edwards (171) J. J. Abrams (527) John Boyega (226) Kathleen Kennedy (393) Kelly Marie Tran (64) Pablo Hidalgo (315) Rian Johnson (308)

KOMENTARZE (16)

 • chris872016-07-20 10:03:21

  Yoschan, no przeciez od poczatku Disney mowil ze przesuwa premiere bo spodobal im sie wynik TFA i chca epVIII tez otworzyc w grudniu.... I dobrze!

 • HAL 90002016-07-20 08:19:36

  Zdjęcia do filmu są już prawie skończone. - wystarczy tylko w przyszłym roku nakręcić 40% na nowo.

  @biB ma rację:Co dadzą w napisach początkowych, streszczenie Przebudzenia?

  @Darth HaRdCoRe ---> ja już dawno apelowałem do fanów, którzy nienawidzą TFA, żeby traktowali nowe części jak serial (nieco łagodniej).

  Rian Johnson zaczyna mnie niepokoić:
  ...niedawno obejrzał to, co nagrano i zdziwił się jak wiele elementów z tych klasycznych filmów znalazło się w ostatecznym materiale

  ...dziwił się też, jak wiele scenografii zbudowano

  ...dopiero później uzmysłowił sobie, że nie będzie klasycznego przeskoku czasowego między filmami.

  Niech on się ogarnie trochę i zabrać mu internet!

  ...przyniósł lody, by się wszystkim przypodobać. Potem spędził sześć tygodni w San Francisco w siedzibie Lucasfilmu. - pewnie szukał wyjścia albo Pokemonów.

  Czy ktoś jeszcze myśli, że oni tam wszystko kontrolują? Sprawdzają zgodność z poprzednimi częściami itd.
  To jest jazda kolejką górską bez trzymanki i bez hamulców. Dopóki jesteśmy "na ścieżce i na kursie" jest fajnie, ale w każdej chwili "wagonik" może wylecieć na zakręcie.

 • Qel Asim2016-07-19 23:16:49

  Coś mało wspominali o Abramsie, tylko że Rian go odwiedzał i utrzymywał kontakt... niedobrze...

 • bartoszcze2016-07-19 22:58:56

  Jeśli chodzi o przeskoki czasowe, to zostało gdzieś podane ile upłynęło od zniszczenia Starkillera do wyprawy Rey na Ahch To?
  Napisy mogą posłużyć z jednej strony do poinformowania o zdarzeniach w tym okresie, a z drugiej - do pogłębienia tła, nad którego płytkością większość ubolewała.

 • General Rennobi2016-07-19 21:32:30

  Darth HaRdCoRe ---> Wiem o cxym mowisz, zawsze miedzy te luki czasowe mozna umiescic wspaniale historie jak np. miedzy Zemsta Sithow a NH - Rebelsi :) Cos wspanialego, ale nie wiemy co planuje Lucasfilm, na pewno w ep. VIII bedzie duzy skok czasowy w trakcie tego epizodu, mimo ze sie zacznie w tym samym momencie co skonczylo sie TFA :) A IX epizod na pewno bedzie duzo pozniej ;)

 • Darth HaRdCoRe2016-07-19 21:14:21

  Renn --> niezwykle trudno mi "wejść w kompetencje" reżysera, gdyż... nie jestem nim, ani też nie zasiadam w prezydium Disney`a. :D Po prostu, epizody ZAWSZE miały pewien (większy lub mniejszy) odstęp czasowy i ta konwencja najbardziej do nich pasuje. Dlaczego? A no, choćby i z tak prozaicznego powodu, jak baśniowość opowieści, kiedy to pewnych wydarzeń, których na ekranie nie zobaczyłeś, dowiadujesz się z kultowego "opening crawl". A tak, zamiast epizodów, będziemy mieli swoisty kosmiczny "serial". Co dwa lata, w grudniu. :D

 • biB2016-07-19 20:59:19

  Nie podoba mi się, że część VIII zacznie się zaraz po VII. Co dadzą w napisach początkowych, streszczenie Przebudzenia?
  Chyba, że w pierwszej scenie Luke pogada z Rey, potem będą napisy i scena przeskoczy o rok. No ale tak raczej nie będzie. Ciężko mi wyobrazić sobie rozwój postaci w tak krótkim czasie...

 • Finster Vater2016-07-19 20:54:12

  Most na rzece Kwai" - w końcowej scenie gen Hux rzuci się na detonar i wysadzi bazę Starkiler II

  @HAL 9000 - okładka!

 • General Rennobi2016-07-19 20:46:46

  DarthHaRdCoRe, przestań być taki niewdzięczny. Powinieneś się cieszyć, że co rok mamy GW. Przestań dramatyzować, historia idzie do przodu, a ty starasz się wejść w kompetencje reżysera. Jeśli myślisz, że masz większą wiedzę od Riana Johnsona, to jesteś w wielkim błędzie. :)
  Pozdrawiam :) :) :) :)

 • Arasuum2016-07-19 20:33:23

  Daft Punk? Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. Around the World, Around the World. I wciąż się złucha zarąbiście :D

 • Darth HaRdCoRe2016-07-19 20:22:24

  No i jednak moje obawy, że film rozpocznie się w momencie, w którym skończyło TFA się sprawdziły... Zamiast epizodów będziemy mieć piękną "telenowelę", proszę Państwa.

 • Luke S2016-07-19 19:57:14

  "Gunga Din" - jar jar confirmed xD

 • brat Fett2016-07-19 19:53:59

  Draft Punk? A co to za grupa - czy może przypadkiem jednak chodziło o Daft Punk? ;)

 • Yoschan2016-07-19 19:52:40

  To dziwne, że mimo zakończenia zdjęć w lipcu premiera została przesunięta na grudzień 2017 roku. Tyle czasu potrzeba na postprodukcję itd.? Widzę tu bardziej ruch PR-owy, czyli w tym roku na Celebration nie ruszamy tematu EPVIII na serio, ale damy coś za rok. Szkoda.

 • HAL 90002016-07-19 19:43:33

  Kelly Marie Tran - Ahsoka Tano?

 • Karwan892016-07-19 19:26:16

  "Gunga Din (1939)" - Jar Jar wróci!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..