Książki

Co nowego z Comic-Conu

starwars.com

Przeszło dwa tygodnie temu w San Diego w Stanach Zjednoczonych miał miejsce konwent Comic-Con, święto fanów wszelkiej maści fantastyki, komiksu, filmu oraz seriali. Impreza nie mogła obyć się bez akcentów "gwiezdnowojennych" i kilku newsów książkowych. Nie są to żadne rewelacje, głównie przedstawiono okładki do nadchodzących premier.
Pokazano nam oprawę albumu "The Art of Rogue One: A Star Wars Story", za którą odpowiada Doug Chiang, wieloletni artysta koncepcyjny związany z Lucasfilmem. Premiera albumu w dniu światowej premiery filmu, 16 grudnia w nakładzie Abrams Books.
Wielkim zaskoczeniem dla fanów, jak i elektryzującą wieścią było ukazanie tylnej okładki do powieści "Aftermath: Empire's End" Chucka Wendiga, której premiera odbędzie się w styczniu 2017 roku w nakładzie wydawnictwa Del Rey. Wydawcy potrafią naprawdę zaskoczyć ;).
Jak już wiemy, okładkę do powieści młodzieżowej "Ahsoka" Emily Kate Johnston stworzył Polak Wojtek Fus. Tymczasem na konwencie, niektórzy szczęśliwcy mogli już nabyć powieść w limitowanej, wstępnej oprawie opartej na bannerze, który po raz pierwszy ujrzeliśmy w kwietniu, a jego autorem jest Dave Filoni.
Jedna z nowości jest... uwaga... kolejna książeczka dla dzieci. "Obi-123" autorstwa Caitlin Kennedy i Calliope Glass i z ilustracjami Katie Cook. Publikacja ta, to matematyczna odpowiedź na poprzednią książkę tych autorów "ABC-3PO: Alphabet Book". Premiera w lutym 2017 od spółki Disney-Lucasfilm.W czasie trwania imprezy pokazano również okładki do książek wspierających marketing filmu "Łotr 1".Tagi: Abrams Books (45) Caitlin Kennedy (2) Calliope Glass (3) Chuck Wendig (52) Comic Con (175) Dave Filoni (398) Del Rey (442) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (72) Doug Chiang (65) Emily Kate Johnston (19) Katie Cook (26) Łotr 1 (spin-off) (427) zapowiedzi książkowe (245)

Komentarze (15)

@ ShaakTi1128 - ja nie bardzo rozumiem co oznacza pojawienie się w "Indonezji"... Jakbyś była łaskawa zabezpieczyć jasność.

ShaakTi1138, to był żart a jednocześnie życzenie - takie zaklinanie rzeczywistości. Poczekam kilka miesięcy na wieści o wydaniu PL, a potem (rozczarowany) kupię na "zachodzie".

HAL, żeby jeszcze to było nakładem Egmontu, to też bym kupiła...

Kahem, myślicie, że "Ahsoka" pojawi się wkrótce w Indonezji, skoro już są ARC?

@ Kasandra - trzeci akapit od góry

Adakus o który twój komentarz chodzi? :>

Wy się śmiejecie, a przecież na okladce EE jest domek Rey.

Dla tych co nie skumali, komentarz do okładki Aftermath to sarkazm ;).

The Art of Rogue One - dla wspierania Egmontowych wydań - kupię.

Okładę do Ahsoki to spokojnie bym lepszą kredkami narysował...

A grafiki do "dzieła" pana Wendinga to jedyne pozytywne elementy tej, heh, trylogii

Jak dla mnie nie ma nic sensacyjnego w tej tylnej okładce Empire`s End. Ładna jest ta okładka tego albumu, natomiast Ahsoki... Okropność... Tak jak Lubsok napisał, dawno nie widziałem czegoś tak fatalnego. Niech Moc będzie z Wami.

@HAL - szczęśliwcy, bo dostali pełną ARC (advanced reader copy) za free i to na dwa miesiące przed premierą. Co gorsza, zaczynają o tym pisać, i znów trzeba - jak przed TFA uważać na to co się czyta, żeby nie przeczytać za dużo.

Czy te oczy mogą kłamać?

Ta okładka Ahsoki to chyba jakiś żart. Dawno nie widziałem nic tak ohydnego. Za to okładka z K-2SO spoko wygląda.

Ahsoka - "szczęśliwcy" z grafiką Filoniego.

Obi-123? Coś o 123 latach zaborów? Dobrze, że młodzi fani poznają historię Polski :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.