Kolekcjonerstwo

Kolejne monety z "Przebudzenia Mocy"

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o monetach kolekcjonerskich z "Przebudzenia Mocy" wydanych w Nowej Zelandii. Niedawno w sprzedaży pojawiły się trzy kolejne egzemplarze na awersie z wizerunkami: BB-8, Finna i Poe Damerona. Na rewersie, tak jak i poprzednio, znajduje się wizerunek Elżbiety II. Te srebrne monety są o nominale 2 dolarów nowozelandzkich, a każda z nich waży jedną uncję. Nabyć je można po 85$ w tym miejscu.Tagi: Numizmatyka (17)

Komentarze (6)

Efektowne to te monety są - 4 cm średnicy, akrylowa podstawka wystawiennicza, ładne pudełko. Nakład 10000 ALE monety nie mają nabitego numeru, przez co na inwestycję nadają się średnio o ile w ogóle - chyba że inwestycję "w markę". Do postawienia na półce, jak ktoś jest D. Trumpem i nie ma pomysłu na pozbycie się gotówki.

SW-Yogurt -> w specyfikacji masz, że to jednouncjowe monety srebrne próby 999. Okolicznościowe medale z domieszkami nie chodziły by za takie pieniądze. Ale i tak przepłacasz, mimo, że to srebro bez domieszek, gdzieś trzykrotnie. Monety inwestycyjne srebrne 1 oz 999 kupisz teraz za jakieś 100 zł, a te po przeliczeniu ponad 300 zł. Drogi i mało efektowny gadżet z SW, który później będzie nawet trudno odsprzedać. To już lepiej sobie jakąś droższą figurkę kupić - efektownie na półce, a i o potencjalny zbyt łatwiej.

Rusis - A z tymi monetami nie jest tak, jak ze złotymi medalami Igrzysk (6g złota, reszta srebro+miedź)? Tu pewnie też jest jakaś paść posrebrzona, całość na pewno warta więcej niż 2$, ale zdecydowanie mniej niż 85$.

Nowa postać w świecie Star Wars: Darth Elżbieta II XD

Lubsok -> a cena srebra to wartości nie zwiększa? Nominał nominałem, ale sam kruszec jest więcej wart niż 2 dol.

Nie ma to jak moneta warta 2 dolary sprzedawana za 85.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.