Świat Filmu

Zabójcza Florence?

Dziś na naszych ekranach pojawiły się dwa filmy, w których powstawaniu odegrali rolę twórcy „Gwiezdnych Wojen”. Pierwszy z nich to „Boska Florence” (Florence Foster Jenkins) Stephena Frearsa. Za muzykę odpowiada Alexandre Desplat, kompozytor ścieżki dźwiękowej do „Łotra 1”.

To niesamowita historia bazująca na autentycznych wydarzeniach. Florence Foster Jenkins nie ma talentu do śpiewania, ale marzy by zostać śpiewaczką operową. Co bardziej istotne, realizuje to marzenie. Dziś czasem wspomina się ją jako najgorszą śpiewaczkę wszech czasów, acz film stara się pokazać ją z trochę innej strony.

W rolach głównych występują: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson, Nina Arianda i John Kavanagh.Drugi film nie wchodzi u nas do szerokiej dystrybucji. Pojawi się w bardzo ograniczonej liczbie kin, często studyjnych bądź z repertuarem bardziej niszowym. Ale w środowiskach komiksowych to dość głośny obraz, bazujący na jeszcze głośniejszym komiksie. Animowany „Batman: Zabójczy żart” (Batman: The Killing Joke) Sama Liu powstał początkowo jako film przeznaczony na rynek wideo. Jednak wokół obrazu narosło tyle legend, że pojawi się w niektórych kinach. A co bardziej istotne dla nas, głos Jokera ponownie podkłada Mark Hamill.

W pozostałych rolach głosy podłożą: Kevin Conroy, Tara Strong, Ray Wise, Brian George i John DiMaggio.Tagi: Alexandre Desplat (35) Batman (50) Mark Hamill (358)

Komentarze (6)

Florence Foster Jenkins to genialny film, gorąco polecam [2]

Matko, kto i po co wymyślił tytuł "Boska Florence"...

A film swietny. Nie myślałem, że dzisiaj się robi jeszcze takie kino. I świetna gra duetu Meryll - Hugh. To trzeba zobaczyć.

Florence Foster Jenkins to genialny film, gorąco polecam!

@Vir
Fabuła na podstawie komiksu to dziwnym zbiegiem okoliczności tylko połowa filmu, to co dodali jako zapychacz zostawia niestety straszny niesmak.

Strasznie złe nie było, fabuły nie będę komentować, bo jest to na podstawie komiksu. Aczkolwiek animacja była po prostu słaba, to co wizualnie zaprezentował sobą ,,Under the Red Hood`` to zupełnie inny poziom

Nawet najlepsza obsada dubbingowa nie uratowała Killing Joke. Omijać szerokim łukiem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.