Książki

Zapowiedz Uroborosa na początek roku 2017

facebook.com/WydawnictwoUroboros

W końcu, po długim oczekiwaniu i wielu prośbach fanów, wydawnictwo Uroboros złamało się i podało oficjalne informacje na temat planów wydawniczych dla książek ze świata Star Wars na rok 2017. Wydawca oficjalnie potwierdził, iż w przyszłym roku na półki księgarń w całej Polsce trafi 6 tytułów. Ilość zapowiedzianych książek wskazuje, iż zachowana zostanie dotychczasowa strategia wydawnicza, czyli jedna książka na dwa miesiące. Jednocześnie, wydawca zapowiedział dwie pierwsze pozycje, które ujrzymy w prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2017 roku:

"Star Wars: Aftermath: Life Debt" - druga część trylogii od Chuck Wendig. Dla wielu fanów pozycja ta po lekturze "Koniec i Początek" może być najgorszym z możliwych otwarć nowego roku, jednak miejmy nadzieję, iż zostanie ona ciepło przyjęta."Star Wars: Bloodline" - autorstwa Claudia Gray, to jedna z najwyżej ocenianych książek Nowego Kanonu. Opowieść o politycznej walce Leii po bitwie o Endor, która ze wszystkich siła stara się spełnić swoje odwieczne marzenie: bezpieczna i wolna Galaktyka. Czy jest to jednak możliwe do osiągnięcia dla córki samego Lorda Vadera?Pozostałe pozycje pozostają na razie tajemnicą, którą z czasem wydawnictwo będzie zdradzać. Już teraz jednak można obstawiać, jakie książki zawitają na nasze półki w przyszłym roku. A jakie są wasze przewidywania?Tagi: Chuck Wendig (54) Claudia Gray (49) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (79) Plan wydawniczy (81) Trylogia Końca i początku (Aftermath) (30) zapowiedzi książkowe (261)

Komentarze (16)

Mistrzu, jesteś cudowny. ~:D
Aha, to nie jest _nowy_ kanon. To po prostu jest kanon. Do kolejnego rebootu innego nie będzie. ~:P

@Princesso, nie "aż tak" zachwala, ale książka mi się bardzo spodobała - i jest ważne nawiązanie do TFA, oraz, mam nadzieję że niektóre postacie wrócą w ep. VIII / IX. A przyjemniej wrócić powinny.

Sev, chodzi mi raczej o to, że Bloodline buduje timeline Nowego Kanonu. Sorry, ale kiedy miałbym komuś opowiadać kanoniczne SW, to takiego Dziedzica wspomnialbym tak: "...oczywiście Sojusz był nadal aktywny, przejmował kryptologów, atakował placówki...", z kolei o Bloodline mógłbym się rozgadać: są spiski, polityka, innymi słowy: wydarzenia ważne, które w galaktycznym podręczniku do historii by się znalazły.

Bloodline obowiązkowo kupuje

Błe, powieści dla dorosych... idę pisać newsa o nowościach dla dzieci.

Obie książki są ciekawe choć wolałbym żeby to bloodline wydali jako pierwsze ale cóż ;)

Nie bać się Life Debt ludziska, jest co najmniej o 2 klasy lepsze od pierwszej części.

A co do pozostałych 4 tytułów to będzie pewnie Catalyst, adaptacja Rogue One i Ahsoka. Na czwarty zostaje Thrawn albo Empire`s End, ale tu już ciężko powiedzieć.

Bardzo czekam na Bloodline, jaki będzie polski tytuł? "Więzy krwi"? :)

Czyli najprawdopodobniej w marcu zafunduje sobie trójpak :Lost Stars (w sumie chciałam odpuścić bo to o dwójce postaci zupełnie pobocznych ale Finster tak zachwala więc się chyba skuszę ;), Wendiga - nie żebym piała nad jego takim sobie stylem czy cuś ale ważne info przekazuje no i Bloodline :) - to mnie najbardziej interesuje, jak duże jest wiadro pomyj i zrzucanie całej winy na ojca za problemy w swoim życiu przez Leię. Tzn, domyślam się, ale domysł to za mało XD

Z komiksów chciałabym żeby wydali Obi-Wan&Anakin choć ich już mam w oryginale bo się powstrzymać nie mogłam, no i Kanan byłoby super jakby wydali z łaski swej.
A potem Ahsoka. Rozważam zakup Rogue 1 Catalyst bo co Luceno to Luceno, ale szczerze mówiąc wątpię bym dostała na punkcie którejś postaci stamtąd opisywanych takiego mega szału i przypływu sympatii by mi się chciało wydawać piniądz:D

Jaki smarkaty komentarz do pierwszego tytułu ze strony bastionu mam rozumieć?

Mogliby w końcu wydać coś dla młodzieży.

@SirStaniak

Technicznie rzecz ujmując, Bloodline to jest pojedyńcza historia :P Wszystkie książki, nie zależnie czy są samodzielne czy częścią duologi czy trylogi, tworzą Kanon.

Wreszcie coś, co buduje kanon, a nie pojedyncze historyjki. Jest dobrze :D.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.