Książki

Sztuka McQuarrie'ego

Abrams Books

Ralpha McQuarrie'ego, obok Georga Lucasa i Johna Williamsa, można uznać za jednego z ojców sukcesu Gwiezdnych wojen. Jego prace koncepcyjne wywarły ogromny wpływ na ostateczny kształt Oryginalnej trylogii, a echa jego dorobku nadal rozbrzmiewają co jakiś czas, gdy współcześni artyści sięgają po inspiracje jego dziedzictwem. Nie ma się co więc dziwić, że co jakiś czas powstają książki i monografie poświęcone jego twórczości. Ostatnią tego typu publikacją była "The Art of Ralph McQuarrie", która ukazała się w 2007 roku. Od tamtego czasu, amerykański wydawca Abrams Books wydaje co roku albumy z cyklu Star Wars Art, które są zbiorami prac różnorakich artystów, a każdy tom poświęcony innej tematyce. Jedna pozycja z tej serii ukazała się również w Polsce.
Dziś natomiast swoją premierę ma kolejna pozycja z tejże serii, która tym razem została poświęcona zebraniu prac Ralpha McQuarrie'ego. "Star Wars Art: Ralph McQuarrie" to dwutomowy album opracowany przez Brandona Alingera, Davida Mandela i Wade'a Lageose oraz zawierający przedmowę George'a Lucasa. Oba tomy są wydane w twardej oprawie, które zostały umieszczone w specjalnie przygotowanym do tego wydania futerale. Publikacja licząca 800 stron zawiera 2000 ilustracji, na których znajdziemy szkice koncepcyjne, projekty kostiumów, scenopisy, obrazy, okładki książek, plakaty oraz kartki pocztowe, a wszystko to ponownie zeskanowane na potrzeby tejże książki. Zawarte będą tam też nigdy nieudostępniane prace, dawno niepublikowane wywiady oraz wspomnienia artysty i jego przyjaciół oraz współpracowników. Ta niezwykle interesująca monografia, to niebywała gratka dla każdego kolekcjonera i miłośnika twórczości McQuarrie'ego, za którą zainteresowani zapłacą 250,00 USD.Temat do dyskusji.Tagi: Abrams Books (46) Album (184) Brandon Alinger (6) David Mandel (2) George Lucas (960) nowości książkowe (243) Ralph McQuarrie (103) Star Wars Art (24) Wade Lageose (2)

Komentarze (12)

Na Amazonie w promocji można dostać go za 150 $.

Wygląda smakowicie. Co na to Egmont?

No niestety, to nie jest zwykła książka tylko elitarny, kolekcjonerski przedmiot wysokiej jakości. Nie ma co oczekiwać normalnej ceny.

@Hagan - ale to dokładnie jest 250 jednostek płatniczych, i prawie dokładnie odpowiednik (w stosunku do zarobków) polskich złotych.

Poza tym jest dokładnie jak napisał SW-Y, dodam jeszcze że nakład nie idzie tutaj w setki tysięcy, a to też przekłada się na cenę, i to w sposób znaczący.

250 zł to byłbym w stanie zapłacić, ale tyle samo "zielonych" to czyste złodziejstwo. Ale pewnie z czasem skany pojawią się w necie.

Om nom nom, A święta się zbliżają, może czas zrobić sobie prezent...
:P

Dla Polaków powinna być za darmo, nam się należy, swoje już wycierpieliśmy.

W tym przypadku nie rozumiem marudzenia cenowego. Jeśli coś jest wydane na super papierze, zgodnie ze sztuką tworzenia książek, a jeszcze zawiera wysokiej jakości materiały, to dlaczego ma być za darmo?

Porąbało ich już zupełnie, to zupełne zdzierstwo. Rozumiem taką cenę, jeśli byłaby to książka napisana, za życia McQuarriego i przez niego samego podpisana lub dołączone do niej byłyby jego litografie. Cena 250$ za coś co mogę przeczytać lub zobaczyć na jakiejkolwiek stronie poświęconej artyście.

Nie chciałbym za 100 zł, a co dopiero za 1000 xD

Oj, chciałbym. Ale 1000zł za książkę to trochę sporo :(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.