Różne

Odeszli w ciągu roku

Jak zwykle w dzień zaduszny wspominamy tych, którzy odeszli w przeciągu roku. A był to okres, który nie oszczędzał osób związanych ze Starwarsówkiem.

Jason Wingreen (9 października 1920 – 25 grudnia 2015), oryginalny głos Boby Fetta.Alethea McGrath (1 czerwca 1920 – 9 luty 2016), czyli Jocasta Nu z „Ataku klonów”.Ray West (29 listopada 1925 – 17 lutego 2016), dźwiękowiec pracujący przy „Nowej nadziei”.Tony Dyson ( zm. 2 marca 2016), projektant R2-D2.Erik Bauersfeld (28 czerwca 1922 – 3 kwietnia 2016), oryginalny głos Biba Fortuny w „Powrocie Jedi”, a także admirała Ackbara w „Powrocie Jedi” i „Przebudzeniu Mocy”.Drewe Henley (ur. w 1940, zm. 14 lutego 2016), przywódca czerwonych w „Nowej nadziei”.Kenny Baker (24 sierpnia 1934 – 13 sierpnia 2016), oryginalny i niezapomniany R2-D2, a także Paploo w „Powrocie Jedi”.Ian Liston (4 sierpnia 1948 – 1 października 2016), Janson z „Imperium kontratakuje”.Zmarło także dwóch fanów zmagających się z śmiertelnymi chorobami. Neilowi Hanveyowi udało się przed śmiercią zobaczyć „Łotra 1”, zaś Danielowi Fleetwoodowi „Przebudzenie Mocy”. W dużej mierze dzięki współpracy i chęci Lucasfilmu.Tagi: Alethea McGrath (5) Ian Liston (4) Kenny Baker (68)

Komentarze (11)

Niech moc będzie z nimi pozostaną zawsze w naszych sercach.

Ehh, no niestety. Rok w rok będzie ubywało ludzi odpowiedzialnych za Gwiezdne Wojny, zwłaszcza Oryginalną Trylogię.
Chciałbym jednak zauważyć, że fragment: Zmarło także dwóch fanów zmagających się z śmiertelnymi chorobami. Neilowi Hanveyowi udało się przed śmiercią zobaczyć „Łotra 1”, zaś Danielowi Fleetwoodowi „Przebudzenie Mocy”. W dużej mierze dzięki współpracy i chęci Lucasfilmu. nie wspomina o tym, że również fani dali ogromny odzew i wspierali petycję, aby umożliwić Danielowi i Neilowi obejrzenie tych filmów, co jest bardzo ładnym przykładem jak społeczność fanów może być zżyta mimo tego, że jest rozsiana po całej planecie Ziemia. :)

Myślę, że fanów zmarło więcej niż dwóch ale to taka dygresja z mojej strony [*]

Takich ich zapamiętałę.

To są roczniki, 20-ty, 30-ty

Pozostaną na zawsze w naszych sercach jako współtwórcy ulubionej sagi.

Listona poznałem osobiście, był naszym gościem na Starforce. Bardzo sympatyczny facet!

Na zawsze w naszych sercach i pamięci [*]

Ostatnia wiadomość ku pokrzepieniu serc.

[*]

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.