TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Catalyst" pojawił się za oceanem

2016-11-15 06:35:57 StarWars.com, StarWarsBooks, EW.com

Czujecie to... czujecie ten zapach lasera o poranku..., by go poczuć, nie musicie wcale wybierać się na Alderaan. Możecie za to delektować się lekturą dzisiejszej premiery powieści "Catalyst" autorstwa Jamesa Luceno. Historia prequelowej opowieści do filmu "Łotr 1" zabiera nas czasów, gdy idea broni ostatecznej Imperium zaczęła się urzeczywistniać, a projektantami tej myśli byli, Galen Erso, naukowiec zmuszony by pracować wbrew swej woli, oraz Orson Krennic, fanatyk technologicznego terroru. A w przypadku, gdybyście jednak poczuli ten zapach, no to... pozdrówcie, Baila Organę ;).
Oficjalna StarWars.com oraz serwis EW.com opublikowały dwa teksty, promujące dzisiejszą premierę. Oba lekko zdradzają nam, czego możemy się spodziewać po fabule powieści. Oficjalna wymienia powody zachęcających do przeczytania "Catalyst", jeszcze przed odbyciem seansu w kinie. Sama historia ma się skupiać na dwóch osobach, Galenie Erso i Orsonie Krennicu oraz ukazaniu relacji między nimi i jej ewolucji. Z kart powieści dowiemy się więcej szczegółów na temat powstania Gwiazdy Śmierci, poznamy bliżej matkę Jyn, Lyrę, oraz okoliczności jakie doprowadziły do spędzenia dzieciństwa Jyn w tak odludnym miejscu. W powieści pojawi się (spoiler)Tarkin oraz... Saw Gerrera(koniec spoilera), przynajmniej tak sugeruje oficjalna.
EW.com natomiast udostępnił fragment powieści, w której ukazana jest rozmowa Galena z młodą Jyn. Tekst zdradza również charakter badań Galena nad energią, która zostanie wykorzystana do produkcji lasera Gwiazdy Śmierci. Erso będzie się zajmował badaniami nad (spoiler)kryształami kyber, które są znanego z tego, że używa się je jako elementy do konstrukcji mieczy świetlnych. Dodatkowo we fragmencie możemy doszukać się wskazówki, która prawdopodobnie zainspirowała Galena do umieszczenia luki w zabezpieczeniach Gwiazdy Śmierci, którą wykorzystał później Luke Skywalker. Fragment powieści możecie przeczytać tutaj(koniec spoilera).
Publikacja została wydana w twardej oprawie w nakładzie wydawnictwa Del Rey w cenie 28,99 USD przy objętości 339 stron, oraz w postaci ebooka i audiobooka czytanego przez Jonathana Davisa. Zainteresowanych kupnem odsyłam na stronę wydawcy. Za projekt okładki odpowiada Scott Biel, a ilustracje do niej stworzyli Chris Trevas i Chris Reiff.Wojna rozdziera galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli w bitwach pomiędzy gwiazdami, a każda ze stron budowała coraz więcej śmiercionośnej broni, by zdobyć przewagę na polu walki. Orson Krennic jako członek projektu budowy sekretnej broni, Gwiazdy Śmierci, który został zainicjowany przez kanclerza Palpatine'a, jest zdeterminowany by stworzyć broń zanim zrobi to wróg. Stary przyjaciel Krennica, genialny naukowiec Galen Erso, może okazać się kluczem do zakończenia projektu.

Badania Galena nad technologią energii skupienia, zwraca uwagę Krennica jak i jego wrogów, co czyni naukowca istotnym pionkiem w galaktycznym konflikcie. Jednak gdy Krennic ratuje Galena, jego żonę, Lyrę, oraz ich małą córkę Jyn, z rąk porywaczy, rodzina Erso ma wielki dług wobec Krennica. Mężczyzna wówczas składa niezwykłą propozycję, naukowiec ma kontynuować badania, a Krennic zapewni mu potrzebne zasoby. Podczac gdy Galen i Lyra wierzą, że badania zostaną wykorzystane w szczytnych celach, Krennic ma własne plany, by uczynić w końcu Gwiazdę Śmierci realną. Uwięzieni w uścisku dobroczyńcy, rodzina Erso musi rozwikłać sieć kłamstw, by ratować siebie oraz galaktykę.Sieć księgarń Barnes & Noble przygotowała ekskluzywne wydanie książki, do którego dołączony jest dwustronny plakat przedstawiający Gwiazdę Śmierci. W przypadku gdybyście byli skłoni zakupić to wydanie, możecie dokonać tego tutaj.Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Chris Reiff (8) Chris Trevas (23) Del Rey (510) James Luceno (147) nowości książkowe (274) Scott Biel (5) StarWars.com (209)

KOMENTARZE (11)

 • hashhana2016-11-20 11:38:12

  Chyba się skuszę na zakup, jak już pojawi się PL wersja : )

 • Lubsok2016-11-16 21:53:33

  Pomysłowa okładka, nie ma co.

 • vilkala2016-11-16 10:20:05

  Na razie bardzo fajne - lekko odklejony Galen i stąpająca twardo po ziemi Lyra. Już po samym początku, czyta się o wiele lepiej niż Ahsokę :)

 • Mistrz Mateusz2016-11-16 01:10:26

  Może być kawał dobrej lektury. Czekam na polskie wydanie. :) Niech Moc będzie z Wami.

 • nedz1232016-11-15 22:41:46

  A kiedy u nas?

 • Finster Vater2016-11-15 21:25:17

  Plakat jest od księgarni, nie od wydawcy, co ciekawe online taniej z przesyłką niż na miejscu...

 • SW-Yogurt2016-11-15 20:29:29

  Z kiedy te spojlery? Bo jednego wymyśliłem w ramach beki tydzień temu (jest na forum). ~:P

 • Joylinda_Hawks2016-11-15 20:21:27

  Zastanawiam się czy u nas wydadzą to z bonusem w postaci plakatu, ale nie liczyłbym na to, na razie nie mam czasu by czytać w oryginale, wiec raczej poczekam na polski wydanie, chyba że oryginsł plus plakat będzie wyglądał zachęcająco :)

 • Adakus2016-11-15 18:43:44

  @Finster Vater --> "Ahsokę" wydawał Disney (literatura młodzieżowa), a nie Del Rey (literatura dojrzała), inne zasady i umowy marketingowe.

 • Finster Vater2016-11-15 18:10:51

  Kupię dla plakatu, ale zacznę czytać dopiero po fimie ;)

  Kurczę, czemy do "Ahsoki" nie dali żadnego plakatu?

 • chris872016-11-15 16:44:40

  moze byc ciekawa.. zaczynamy jutro czytac :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..