TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebels" #39 w USA i 3x00 w Polsce

2016-11-18 17:27:54 Rózne

Jutro wieczorem na stacji Disney XD w USA po kolejnej przerwie zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Iron Squadron". Poniżej opis i fragmenty epizodu. Obrazki można pooglądać na Facebooku.

Tracy Cannobio potwierdziła, że kolejne odcinki będziemy już oglądać bez przerw przez najbliższe tygodnie. Ostatni w tym roku zostanie wyświetlony 10 grudnia (zapewne abyśmy mogli w pełni skupić się na "Łotrze"), a serial powróci w styczniu.

Ezra i Sabine łączą siły, aby pochwycić młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy w głupi sposób ryzykują życie. To jedyny sposób, w jaki mogą obronić swój dom.

http://kimbachan.tumblr.com/post/152789805978/a-ship-full-of-ezras-sign-me-up-sorry-i


A z najnowszego "Reconu" dowiadujemy się, że załoga "Ghosta" zacznie uważać Sabine za jeszcze wartościowszą sojuszniczkę po ostatnim odcinku. Będziemy stopniowo odkrywać jej mandaloriańskie korzenie, a Rau stanie się czynnikiem przypominającym jej o przeszłości. Wren jest indywidualistką, dlatego łatwo porzuciła niemalże wszystkie związki z dawną kulturą. Fenn to z kolei tradycjonalista. Mimo tego nastolatka poczuje więź z mężczyzną, który stanie się dla niej niemal jak rodzina. On również okaże się cennym nabytkiem, bo sama Wren potrafi nieźle walczyć, a co dopiero w pełni wyszkolony Mando. Pablo sugeruje, że może do sprawy rebeliantów dołączą się kolejni mieszkańcy Mandalory.

Gar Saxon to z kolei modelowy przykład sprzedawczyka: może nosić beskar'gam, ale bardziej od własnej planety interesuje go władza. Wedle Gilroya po usunięciu Maula Saxon najprawdopodobniej osunął się w cień, ale gdy tylko Imperium ustanowiło marionetkowego władcę, od razu z owego cienia wyszedł. Jego wierność wobec rządu widać nawet po zbroi, bo w komiksie "Son of Dathomir" była ona o wiele bardziej indywidualna. Zdaniem Plunketta superkomandosi mają w sobie więcej z Imperium niż z Mandalorian, co będzie jeszcze pokazane w nadchodzących odcinkach.

Imperium przyniosło Mandalorze stabilność po chaosie, jakim były rządy Maula, dlatego superkomandosi są wierni nowemu rządowi. Plunkett zdradza, że ich główną inspiracją wizualną był oczywiście wczesny Boba (sam jeszcze jako superkomandos) autorstwa Joe Johnsona. Dave chciał wszakże czegoś bardziej indywidualnego, agresywnego i imperialnego.

Chopper po raz kolejny mści się na Andi, a Pablo odpowiada na pytanie, które brzmi: jakim cudem Rex walczy po trafieniu z blastera? Tak naprawdę odpowiedź dał nam sam odcinek, wystarczy posłuchać co mówią bohaterowie: sprzęt droidów bojowych był już mocno zużyty. Gdyby nie to, już pożegnalibyśmy się z kapitanem. I pytanie bonusowe, które zadaje wiele osób, ale które również było wielokrotnie poruszane w przeszłości: wojna czy wojny klonów? Obie wersje są poprawne, to kwestia gustu. Na koniec mamy jak zwykle mamy fragment odcinka.A w Polsce premiera trzeciego sezonu również jutro o 9:30 na kanale Disney XD. Pierwszym odcinkiem będzie pilot "Steps into Shadow". Poniżej opis oraz polskie klipy promocyjne.

Rebeliancka misja, dowodzona przez potężniejszego Ezrę, idzie mocno nie tak; Kanan powraca, aby pomóc załodze Ghosta; pojawia się nowe zagrożenie w postaci admirała Thrawna.I jeszcze dość spoilerowa ciekawostka na koniec: w niedawno wydanym albumie "Star Wars Propaganda" znalazło się sporo informacji na temat Sabine. Dziewczyna jest jedną z autorek tamtejszych plakatów, między innymi tego poniżej, który w prawdziwym świecie stworzył Chris Trevas (modelką dla Hery była odtwórczyni jej roli, Vanessa Marshall). Okazuje się, że (Spoiler):dzieło bardzo spodobało się Mon Mothmie, która poprosiła, aby mogła użyć go większa rebelia, a potem mianowała Mandaloriankę główną artystką propagandową. Oznacza to, że dziewczyna przeżyje dość długo, by się z przyszłą panią kanclerz zobaczyć. Czy będzie to jeszcze w serialu? Filoni wspominał parę razy, że Mothma jest zbyt dużym graczem, aby na razie się pojawiła, ale było to już jakiś czas temu. W pewnym miejscu w albumie używa się wobec Wren określenia "wówczas nastoletnia". Sabine ma w chwili obecnej około 19 lat, co oznacza, że do spotkania z Mon jeszcze co najmniej rok. Czyli czwarty sezon.(Koniec Spoilera)Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Andi Gutierrez (186) Chris Trevas (23) Dave Filoni (557) Disney XD (73) Henry Gilroy (75) Joe Johnston (54) Kilian Plunkett (45) Pablo Hidalgo (321) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Tracy Cannobio (39) Vanessa Marshall (35)

KOMENTARZE (11)

 • SW-Yogurt2016-11-19 19:14:36

  Pilot - oglądalne, ale... Gdzieś na forum może więcej.
  Aha, Jack Sparrow, znaczy się Hondo Ohnaka, nieodmiennie zabawny. ~:)

 • robert70r2016-11-19 14:21:23

  No wreszcie jest! :D

 • nedz1232016-11-19 14:11:04

  Jest już w Internecie?

 • Xalkigo2016-11-19 00:14:37

  Wielka szkoda że tym razem nie ma pokazów w kinie Helios bo ostatnio otworzyli niedaleko mnie. Liczyłem że w tym roku pójdę na ten pokaz pilota.

 • morawcik2016-11-18 23:27:04

  Taaa, jak będzie to co z drugim sezonem to będzie kilkumiesięczna przerwa.

 • Starkiller072016-11-18 23:12:21

  Nareszcie nowy sezon :)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2016-11-18 21:36:58

  Mam nadzieje, ze w polskiej wersji przerw nie bedzie, kto wie moze nawet druga polowa sezonu u nas bedzie kilka dni po amerykanskiej

 • ShaakTi11382016-11-18 20:48:58

  Ja też się nie mogłam doczekać. Nie lepiej byłoby puścić później, ale bez tych durnych przerw?

 • Darth Starkiller2016-11-18 20:34:24

  Nareszcie! :-)

 • Darth Fire2016-11-18 19:13:44

  W końcu Imperium i większy wróg do pokonania Thrawn dla Rebelii

 • viqi2016-11-18 18:06:47

  Hura, hura! wreszcie Thrawn, moja ukochana postać ze starego kanonu.Czekam teraz jeszcze na Marę Jade I Kanosa;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..