Rebelianci

"Rebels Recon" - "Visions and Voices"

YouTube

Wczorajszy odcinek "Rebeliantów" pod tytułem "Visions and Voices" był ostatnim w tym roku, więc nowy "Recon" wstawiamy od razu. Uwaga na dość duże spoilery, jeśli jeszcze nie oglądaliście.Jest jasne, że pomiędzy Ezrą a Maulem istnieje więź dzięki połączeniu holokronów. Zabrak to wykorzystał i to właśnie on wywołał wizje u chłopaka. A poza tym były Sith reprezentuje w umyśle Bridgera to, co straszne i przerażające, co niejako wychodzi na zewnątrz, gdy młodzieniec jest zmęczony. Maul powrócił na Dathomirę, gdzie zastał ją wyludnioną. Jego kolekcja odzwierciedla obsesję na punkcie Kenobiego, który "nawiedza" go od chwili pierwszego spotkania w "Mrocznym widmie". I najważniejsze: teraz zarówno rebelianci, jak i Zabrak wiedzą o (Spoiler):Obi-Wanie. Ezra ma bardzo proste spojrzenie na to, dlaczego mistrz jest częścią jego wizji; dla Zabraka jest to bardziej skomplikowane.(Koniec Spoilera)

Podczas tworzenia (Spoiler):duchów Sióstr Nocy Plunkett wymyślił, aby nie były one jedynie mgłą; miały się poruszać jak żywe istoty. Patrząc na nie, musieliśmy od razu wiedzieć, że magia wiedźm to rodzaj anty-Mocy, coś przeciwnego to tego, w co wierzą Jedi.(Koniec Spoilera)

Sabine w końcu zdobywa mroczny miecz. Wedle Hidalga przedmiot ten łączy historię Jedi i Mandalorian. A dla panny Wren jest to symbol władzy - to właśnie nim posługiwał się Pre Vizsla, gdy zdobywał Mandalorę. Teraz ma coś, dzięki czemu mogłaby zjednoczyć klany Mandalorian.

Andi postanawia w końcu uciąć sobie pogawędkę na temat nieuprzejmego zachowania Choppera, ale na ciąg dalszy tej historii będziemy musieli poczekać. W tym tygodniu mamy dwa pytania: czemu rebelianci nie użyli wyrzutni rakiet przeciwko maszynom kroczącym na Hoth, skoro tak dobrze sprawiły się w "Rebeliantach"? Odpowiedź jest prosta: bo to inny model. Te w serialu są wyższe i bardziej wrażliwe na pociski, niż te filmowe. I drugie: w tym odcinku widzimy, że Imperium produkuje AT-DP, ale gdzie są AT-ST z trailerów "Łotra"? AT-ST nie zastąpiły AT-DP, obie maszyny produkowano mniej więcej w tym samym czasie.

Na koniec Andi rozmawia z ekipą, która zdradza co znajdzie się w drugiej połowie sezonu... tylko część wypowiedzi zostaje ocenzurowana. Ale oto, co można usłyszeć: dowiemy się więcej co planuje Thrawn. Gdy wystartuje druga połowa, będzie już można robić mniej subtelne aluzje do świata "Łotra", o czym zresztą niedawno pisaliśmy. I pojawi się coś z "The Clone Wars".

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Andi Gutierrez (102) Epizod I: Mroczne widmo (485) Kilian Plunkett (40) Pablo Hidalgo (281) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (503) The Clone Wars (1210)

Komentarze (4)

Mam nadzieję, że początek spoilera Kenobi koniec spoilera jeśli się pojawi (a pewnie się pojawi), to początek spoilera jego wątek nie będzie jakoś naiwnie pokazany; walka z Maulem jako finał Sezonu 3 byłaby jednak bardzo dobra, ale to wszystko z daleka od głównych bohaterów. Niech Ben Kenobi pozostanie tym, co nie słyszał od lat swojego prawdziwego imienia (Maul raczej użyje nazwiska jak dla mnie) koniec spoilera. Pozostaje też wątek początek spoilera Luke`a Skywalkera koniec spoilera, którego absolutnie nie chciałbym zobaczyć w serialu. Ot, dla spójności fabularnej.

Ale oni wiedzą ,że mroczny miecz to tylko do zjednoczenia watahy śmierci?

W końcu jakis dobry odcinek! Oby nie spieprzyli postaci you know who w drugiej czesci sezonu!

Powiem tak... W drugim sezonie przed przerwą mieliśmy przynajmniej porządne informacje co będzie dalej. Nie spoilerowe, ale można było przynajmniej pogadać.

http://star-wars.pl/News/20250,Rebelianci_2x09_w_Polsce.html

Teraz naprawdę nie wiem czy płakać, czy się irytować. Jeśli myślą, że są śmieszni, to słabo im to wyszło.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.