TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Premiera „Łotra 1” i nasze recenzje

2016-12-14 17:19:06

Ten dzień długo będą pamiętać. Dzień zgładzenia Kenobiego i wkrótce zdławienia Rebelii.

Darth Vader, „Nowa nadzieja”To już dziś. Bez oficjalnej polskiej premiery, do kin wchodzi „Łotr 1 – Gwiezdne Wojny Historie”. Pierwszy wysokobudżetowy spin-off gwiezdnej sagi. Seanse w większości kin zaczną się między 19 a 20. Nie trzeba czekać do północy. Jutro zaś film będzie normalnie w repertuarze. Od dziś jednak każdy będzie mógł go zobaczyć i samemu ocenić.

Część z nas miała już okazję zobaczyć go rano.

Lord Sidious :
Rick McCallum obiecywał nam, że następna produkcja będzie mroczna, brutalna i intensywna, czyli ogólnie mocna. Ricka już w Lucasfilmie nie ma, w kwestii mroku jeszcze jest duże pole do popisu, ale pozostałe rzeczy w „Łotrze 1” są. To nie jest film dla dzieci, to nie jest film bazujący na nostalgii, ale na pewnych marzeniach fanów i je spełnia w dużo większym stopniu niż się spodziewałem. To zupełnie inne „Gwiezdne Wojny” niż epizody.

Freed :
Jako wieloletni fan Gwiezdnych Wojen mogę z pewnością stwierdzić, iż podoba mi się kierunek, w jakim poszedł pierwszy ze spin-offów. Nie chcę w żaden sposób porównywać go do "Przebudzenia Mocy", gdyż są to dwa bardzo różne filmy jeśli chodzi o klimat i sposób opowiadania historii, jednak z całą pewnością mogę powiedzieć, iż dostaliśmy jeden z najlepszych produktów od czasu premiery "Imperium kontratakuje". "Łotr 1" w całości spełnił moje oczekiwania i z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu, kto kiedykolwiek w życiu miał choćby minimalny kontakt z tym uniwersum. Osobiście będę z pewnością jeszcze wielokrotnym gościem kin na seansach tegoż filmu.

ogór :
“Łotr 1” bez wątpienia jest filmem, z którym wiele osób wiązało wielkie nadzieje. O ile Epizod VII spotkał się z mieszanym odbiorem, to i tak większość fanów po seansie wyszła zadowolonych. Film Garetha Edwardsa miał być jednak tym czymś, co wniesie powiew świeżości do filmowego świata Gwiezdnych Wojen. Trzeba przyznać, że twórcom udało się zrobić film tak mocno zakorzeniony w mitologii odległej galaktyki a zarazem tak inny stylistycznie, że z nadzieją czekam na kolejne spin-offy. Edwards i spółka zrobiła film pełny emocji, przygody, wybuchów, humoru.. i oczywiście klimatu, którego tak wielu brakowało po seansie “Przebudzenia Mocy”. Oczywiście są pewne mankamenty czy też rzeczy, które mogą się nie podobać, ale to tylko fragmenty, które nie psują ogólnego odbioru całego filmu.Całe nasze recenzje przeczytacie tutaj. Niebawem dojdą tam także kolejne. Uwaga zawierają one pewne spoilery.

„Łotr 1” to pierwszy film z cyklu „Gwiezdne Wojny Historie”, zwanego czasem też „Antologiami”. W przeciwieństwie do filmów sagi, nie zaczyna się od żółtych napisów początkowych, nie koncentruje na rodzie Skywalkerów, ale też nie przedstawia części większej historii. To samodzielna opowieść lepiej ukazująca świat „Gwiezdnych Wojen”.

„Łotr 1” opowiada o grupie Rebeliantów, którzy odpowiadają za wykradzenie planów pierwszej Gwiazdy Śmierci. To film, który przedstawia to, o czym czytaliśmy w napisach początkowych „Nowej nadziei”, czyli o pierwszym zwycięstwie Sojuszu Rebeliantów i szpiegach, którym udało się wykraść wiadome plany. Dziś poznamy odpowiedź w jaki sposób tego dokonali i z jakim poświęceniem.

"Łotr 1"
czas trwania: 2 h 13 min

Reżyseria: Gareth Edwards

Produkcja: Kathleen Kennedy, Allison Shearmur , Simon Emanuel, Jason McGatlin, Kiri Hart, John Knoll

Scenariusz: Gary Whita, Chris Weitz, Tony Gilroy na podstawie pomysłu Johna Knolla

Muzyka: Michael Giacchino

Zdjęcia: Greg Fraser

Scenografia: Neil Lamont, Doug Chiang

Kostiumy: David Crossman, Glyn Dillon

Efekty specjalne: Neil Corbould

Dźwięk: Matthew Wood, David Acord

Aktorzy: Felicity Jones, Riz Ahmed, Diego Luna, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Forest Whitaker, Donnie Yen, Jiang Wen, James Earl Jones, Jimmy Smits, Warwick Davies, Genevieve O'Reilly, Alistair Petrie, Stephen Stanton, Ian McElhinneyZapraszamy po obejrzeniu do komentowania filmu pod newsami lub na forum..
TAGI: Alan Tudyk (69) Allison Shearmur (21) Bastionowe recenzje (58) Chris Weitz (39) David Acord (18) David Crossman (4) Diego Luna (91) Donnie Yen (53) Doug Chiang (113) Felicity Jones (110) Forest Whitaker (59) Gareth Edwards (173) Gary Whitta (84) Genevieve O'Reilly (41) Glyn Dillon (11) Greig Fraser (27) Ian McElhinney (4) James Earl Jones (95) Jason McGatlin (37) Jiang Wen (26) Jimmy Smits (75) John Knoll (91) Kathleen Kennedy (430) Kiri Hart (36) Łotr 1 (spin-off) (517) Mads Mikkelsen (59) Matthew Wood (54) Michael Giacchino (54) Neil Corbould (8) Neil Lamont (10) Riz Ahmed (48) Simon Emanuel (11) Stephen Stanton (23) Tony Gilroy (56) Warwick Davis (90)

KOMENTARZE (108)

 • HAL 90002017-01-27 19:22:29

  @Finster Vater - to na 100% ten sam statek. Leia była cały czas na Yavin 4, ale nie chciała się pokazywać w towarzystwie terrorystów.

 • Finster Vater2016-12-19 13:07:09

  @KWMB - to są na 90% dwa różne statki tego samego typu. Raz że gdy wszyscy wyruszają z Yavin pod Scariff to nasze ulubione droidy sie temu przyglądają. Dwa tuż przed pojawieniem się Lei mamy komunikat "odebralismy transmisję" co jest zgodne z ANH (z tym co mówi Vader) - pewnie ten drugi został też zniszczony.

 • grzegokon2016-12-19 01:06:05

  Historia "botańskich szpiegów" i to wejście Vadera na koniec wszystko trzyma się kupy, czuję się dopieszczony detalami przez reżysera - jako fan. CUD MIÓD....

 • vaderart2016-12-18 18:39:59

  RE-WE-LA-CJA 😍
  Po prostu świetny film, 10/10.
  Esencja gwiezdnych wojen,świetny fabularnie, akcja non-stop do końca, a końcówka miażdży 😵
  Super efekty, lasery, bajery i fajerwerki.
  A dla fana starwarsów to po prostu odlot.
  Vader w najwyższej formie, pozamiatał wszystko i wszystkich.
  Star Warsy = Łachudra Jeden :)

 • Darth GROM2016-12-18 00:24:31

  KWMB, a co Leia robiła przez całe OT, zwłaszcza w RotJ na Endorze, była żołnierzem, miała taką naturę, że w kryzysowej sytuacji potrafiła chwycić za broń nie patrząc na koszty, była kobietą z charakterem nie bojącą się trudnych wyzwań, nie była biurkowym dyplomatą, zresztą, jak jej rodzona mama :). Natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie mam najprostsze z możliwych wytłumaczenie. Po prostu Laia kłamała, jak złodziej złapany na gorącym uczynku schwytany za rękę. Liczyła na to, że się wyłga przy okazji zasłaniając się immunitetem dyplomatycznym. Przecież znana była ze swoich dyplomatycznych umiejętności, dezinformacja jest tego częścią, tym bardziej, że plany GŚ były już po za statkiem, w kapsule ratunkowej. Liczyła, że może się uda, a sprawa dotyczyła życia i śmierci całych cywilizacji, więc mimo nikłych szans na powodzenie próbowała, co innego miała zrobić, w sytuacji, kiedy jej statek został przechwycony. Tak więc masz sprawę rozwiązaną, możesz spokojnie cieszyć się filmem.

 • Kaioken2016-12-17 23:09:13

  Mam zdanie jak u wszystkich .. film mega. Najlepszy ze wszystkich epizodów. Bardzo mi się spodobała postać Chirruta. Co do zakończenia początek spoilera to Cassian i Jyn fajnie by było gdyby przeżyli chociaż oni .. wtedy ten nastrój nadziei na koniec filmu byłby mocniejszy, a tak trochę wygasł skoro cała załoga Łotr 1 zginęła (s z o k ..) Ale akceptuje to zakończenie i też mi się podoba, ale wolałbym tak jak napisałem koniec spoilera początek spoilera zderzenie destroyerów epic xd noi Vader koniec spoilera Film miażdży. Nie spodziewałem się aż tak dobrej akcji.

 • Sarah2016-12-17 22:37:47

  KWMB - możliwe, że Leia właśnie ruszała z misją na Tatooine... żeby dyplomatycznie namówić Obi-Wana do przyłączenia się do rebelii ;) ale pojawił się Vader i wiadomo jak się ta misja dalej potoczyła :)

 • Biniek2016-12-17 22:34:32

  Sam film może oceniałbym przez inny pryzmat gdyby nie końcówka. W końcówce był ogień!!! O to chodziło!!! Po prostu zakończenie zwaliło mnie z nóg. Było lepiej niż oczekiwałem. Jestem ukontentowany. :D:D:D

 • KWMB2016-12-17 21:33:04

  Dziś zobaczyłem R1 i bardzo mi się podobał. Zawsze po seansie mam mieszane uczucia, a mianowicie zakończenie jest niepoważne, żeby nie powiedzieć do dupy. Kto przy zdrowych zmysłach decyduje się zabrać na bitwę z której można nie wrócić żywym księżniczkę możnego rodu. Po co ona była na tym okręcie dowodzenia? wybrała się na wycieczkę? była żołnierzem? Po co co ona tam była? W epizodzie IV Nowa Nadzieja podczas przesłuchania Leja mówi , że jest w misji dyplomatycznej, niestety w Rouge One nie wygląda to na misję dyplomatyczną tylko na ucieczkę z pola bitwy. Dwie gapy filmowe na koniec świetnego obrazu. Ktoś zna jakieś sensowne wytłumaczenie?

 • HAL 90002016-12-17 18:08:44

  Epizody są ograniczone - muszą w kółko opowiadać o rodzinie S. Poniekąd R1 to powiela (Czarny Wdowiec). Piękny byłby R1 bez Vadera, Tarkina i Lei - ale cóż, ważne żeby dużo zarobił i powstały następne świetne filmy. Wieczorem dam zarobić znowu Disneyowi.

 • Finster Vater2016-12-17 17:46:03

  @HAL - I find your lack of faith disturbing

 • HAL 90002016-12-17 15:56:13

  Epizod VIII ma przechlapane.

 • Jolly_Roger2016-12-17 15:51:12

  Just Luke - Zgadzam się z tobą. Jestem rozczarowany, chociaż bardzo się nie nastawiałem. Muszę obejrzeć jeszcze raz, ale chyba to nic nie da.

 • Just Luke2016-12-17 13:12:02

  Jolly_Roger - Jak fajnie że nie muszę się z Toba zgadzać i kierować Twoją opinią. W sumie to Ci współczuję, ja dostałem świetny film na jaki czekałem a ty zostałeś z niczym.... Przykre.

 • Jolly_Roger2016-12-17 02:30:34

  Ależ to był cienki film. Postacie zupełnie papierowe, zero klimatu. "Niby zbuntowana" Erso, jacyś ludzie powtarzający w kółko "Nadzieja to podstawa Rebelii" czy coś w tym rodzaju... W połowie prawie zasnąłem z nudów, ledwo się wybroniłem. Dobre tylko sceny końcowe nawiązujące do starej trylogii i tylko dlatego dobre. Wszystko sztuczne jak twarz Lei.

 • Just Luke2016-12-17 01:55:05

  PETARDA !!!!! 9/10. Na takie SW czekalem od LAT !!! Wysoko postawiona poprzeczka przed EVIII. I te smaczki wszystkie do wyłuskania dla fanów !! Cudowne. A końcówka filmu i ostatnia scena to po prostu miazga taka że nie wiem nawet czy się pod siebie nie zesra_em.

 • nedz1232016-12-16 22:27:09

  A ja nie mam nawet okazji iść do kina.:(

 • HAL 90002016-12-16 20:04:40

  NAJLEPSZY FILM [2] - kocham wszystkie, ale wiadomo... najmłodsze najbardziej.

 • Tomikr2016-12-16 18:17:47

  Jeden z najlepszych odcinków sagi o ile nie najlepszy.

  Uwaga SPOILER
  Mam jedynie kilka drobnych uwag, raczej kosmetycznych:
  1. Twarz Lei`i jest jakaś trochę dziwna.
  2. Gwardziści Krennica w czasie ataku mogliby poruszać się bardziej po `komandosku`.
  3. Oddział ochotników Andora też mógłby poruszać się ;) też bardziej po `komandosku`.
  4. Imwego zamiast w kij wyposażyłbym np. w podwójny wibromiecz.
  5. Jako popychacza niszczyciela użyłbym krążownika zamiast korwety.
  6. Wyjaśniłbym za pomocą jakiejś scenki mówionej dlaczego Y-wingi mogły skutecznie obezwladnić torpedami jonowymi niszczyciel (kwestia zniszczenia generatorów osłon na mostku.
  7. Ryzykowne jest przypisanie białego munduru Krennicowi bo raczej kojarzy się wszystkim fanom z Thrawnem.
  8. W czasie bitwy wingów z Tie jakoś zaznaczyłbym fakt że posiadały osłony np. poprzez migotanie pola.
  9. Wydłużyłbym trochę scenę z Vaderem w zbiorniku.

  Podsumowując to naprawdę chyba najlepszy film, poza pierwszymi 3ma- ale to dlatego że były wtedy nowością, w universum SW.

 • Darth Starkiller2016-12-16 17:10:48

  Jedno słowo: wow. Po prostu wow. Kilkanaście minut temu wyszedłem z kina i piszę z poziomu smartfona, ale na pewno (i dopiero ;p) po powrocie do domu napiszę własną recenzję we właściwym temacie na forum, która będzie znacznie dłuższa od tego komentarza pod newsem. Mogę tylko powiedzieć, że "Łotr 1" bardzo, ale to bardzo mi się spodobał. :)

 • Pablo1944pl2016-12-16 14:56:21

  Pozamiatane, 9,5/10, łzy w oczach ze wzruszenia prawie przez całą drugą część filmu, patrząc z perspektywy fana z kryzysem mocy - ten film tchnął we mnie wiarę jak żadna rzecz do tej pory związana z Uniwersum SW. Pójdę jeszcze nie raz, koniecznie IMAX.

 • Yoda110902016-12-16 11:51:31

  9,5/10 bo muzyka mogła by być bardziej wiliamsowa

 • Yoda110902016-12-16 11:50:37

  kilka godzin temu wyszedłem z kina, film robi ogromne wrażenie. star Wars jakich jeszcze nie było to chyba najlepsze określenie, a ostatnie minuty to majstersztyk jakiego jakiego jeszcze nie było.

 • Buczyfer2016-12-16 11:15:54

  10/10 ;)

 • Rayena2016-12-16 08:07:52

  Co tu dużo gadać - moją pierwszą myślą po TFA było "fajne, ale gdzieś to już widziałam", natomiast po R1 "właśnie na taki film SW czekałam i warto było".

 • vilkala2016-12-16 07:25:25

  mit = wojna
  rey = jyn
  dla mnie te filmy są tak kompletnie różne że nie da się ich porównać. Tak, bardzo podobało mi się tfa za magię, olałam głupoty. R1 wgniotło mnie w fotel, odebrało oddech i zużyłam pół paczki chusteczek ;) niedługo idę ponownie, bo mam wrażenie, że masa rzeczy mi umknęła (pół mowy Cassiana na Yavin po tym jak usłyszałam pewne znajome nazwisko ;) ). Disney wie co robi - TFA było dla całych rodzin, dla wciągnięcia nowych rzeszy fanów (udało się), Rebelianci są dla dzieciaków (ale tez dla rodzin). R1 jest dla fanów, dla tych co SW żyją od wieu lat. Taki podarunek, tak o Was też nie zapomnieliśmy. Fakt że ten film także ogromni fani robili (nie poziom JJA "jak byłem mały bawiłem się w SW w ogródku, jak każde dziecko", tylko poziom Edwardsa "na 30 urodziny chcę wycieczkę do Tunezji by przespać się w domu Luke`a, muszę pamiętać by wziąć niebieski barwnik do mleka"). I to w filmie widać. Ale rozumiem dlaczego niektórym może się nie podobać i moim zdaniem przeciętni widzowie mogą nie być zachwyceni. No cóż. Oni mieli TFA. Ja mam Tarkina, Vadera i świetną ekipę Łotrów.

  PS: przeczytanie Catalysta pięknie podkreśliło niektorych bohaterów i pozwoliło wyciągnąć jeszcze więcej smaczków z seansu.

 • Krogulec2016-12-16 05:57:42

  W recenzje redaktorów, którzy zachwycają się wszystkim to po TFA już z lekka nie wierzę... Ale recenzje niektórych trzeźwych na umyśle użytkowników pozwalają mieć nadzieje, że nie jest to śmieć dla dzieci w rodzaju disneyowskiego happy meala, jak było w przypadku TFA ;)

  Trzeba będzie zobaczyć.

 • Finster Vater2016-12-16 03:56:57

  Kurde no... Nie jaralem się tak na starłorsach od czasu ANH. Sala nabita po brzegi, WIELKIE wspólne "wow" przy wyrojeniu się (bo tego nie mozna inaczej nazwać) tajfajterow, i oklaski na koniec. Dostałem to czego oczekiwałem i dużo więcej [któryś tam numer kolejny] Dużo dużo więcej. Minusy oczywiście jakieś były, ale to drobiazgi. Podpisuję się pod opinią Darth Groma. Chcę BD 4k już, natychmiast.

 • jarson932016-12-16 01:21:30

  A film jest genialny. Jestem pozytywnie zszokowany. Przy końcówce z Vaderem normalnie mną rzucało. Gareth się spisał. Muzyka też na plus brawa dla Giacchino

 • jarson932016-12-16 01:17:47

  @ulecos

  M.in Jyn vs TIE Fighter.

 • DarthJanek2016-12-16 01:00:11

  warto iść więcej niż raz.

 • Darth HaRdCoRe2016-12-16 00:49:54

  No i... o ile wychodząc z kina po TFA nosiły mną mieszane odczucia, tak tym razem są jednoznaczne. Piękny wizualnie, w pełni wykorzystujący potencjał "Gwiezdnych Wojen" film. Niezwykle cieszy wskrzeszenie znanych nam wszystkim postaci. :) Ale czy poczułem się jak 4-latek na TESB? Nie. To całkowicie nowa konwencja i podejście do SW. O dziwo - doskonale się sprawdza. Muszę ochłonąć, żeby napisać coś bardziej na "surowo".

 • YodaZgredek2016-12-16 00:14:58

  Lorn sam jesteś daremny...

 • Alex Wolf2016-12-15 23:47:06

  Super bombowy wyrąbisty film, prawdziwe Star Wars, jestem pod OGROMNYM wrażeniem, tak trzymać, oby następne spin-offy trzymały ten poziom a nawet lepszy :D

 • Starkiller072016-12-15 22:08:02

  Dla mnie to nawet lepiej.

 • Hagan2016-12-15 22:07:13

  I to są prawdziwe Gwiezdne Wojny, a nie ta szmira spłodzona przez JJ Abramsa, który nie czai bazy. Wreszcie prawdziwe Imperium a nie ta banda ciot z First Order! No i zmartwychwstały cyfrowo Peter Cushing - mam nadzieję że od teraz takie cuda "powroty z zaświatów" CGI będą się pojawiały coraz częściej. I masa innych smaczków - zauważył ktoś oswojoną Wampę w Jedha City? A poznał ktoś dr Evazana i Pondę Babę? Teoretycznie nie powinno ich być w Nowej Nadziei :). Wreszcie pokazany jest ogrom Gwiazdy Śmierci i skutki działania superlasera na powierzchni planet.

 • ulecos2016-12-15 21:35:00

  Też zauważyliście, że kilku niezłych scen z trailerów w filmie nie było wcale? Mam wrażenie, że Jyn nie pojawiła się w niektórych miejscach, w których widzimy ją na trailerach

 • Darth Simon2016-12-15 20:58:59

  Super film!

 • Qel Asim2016-12-15 20:24:48

  BenSolo

  Tak, jest takie zdanie... brzmi: Niech Moc będzie z Tobą

  :P

 • BenSolo2016-12-15 19:51:16

  Podobno w R1 jest jakieś zdanie, które odnosi się do ep VIII Riana jak myślicie, które to zdanie?

 • Lorn2016-12-15 19:47:42

  Qel, daremny jesteś. Nawet trollem trzeba umieć być.

 • bartoszcze2016-12-15 19:12:32

  Jestem zadowolony.
  Po TFA byłem urzeczony.

 • Ephant Mon2016-12-15 17:08:04

  Super, parę scen kuleje ale to pewnie efekt ostrego montażu, poza tym to Imperium Kontratakuje do kwadratu, coś ambitniejszego nie dla mas i dzieci, 9/10

 • Qel Asim2016-12-15 17:07:04

  Speedyk
  http://star-wars.pl/Forum/Temat/21695#656194

 • Darth HaRdCoRe2016-12-15 17:05:21

  Jak tak czytam te Wasze komentarze, to czuję się naelektryzowany. :D Tym bardziej, że już tylko (aż?) niecałe 3 godziny dzielą mnie od pierwszego seansu. MTFBWY!

 • Dudek2016-12-15 16:52:22

  Jak dla mnie to jeden z najsłabszych filmów SW. Nie zobaczyłem w nim filmu wojennego, ani nic mrocznego. Zobaczyłem za to mnóstwo oklepanych scen, bo postać umiera i musi wypowiedzieć ostatnie słowa. Sporo bezsensu w działaniach postaci. Akie sobie 7/10

 • Spedyyk2016-12-15 16:45:55

  @Qel Asim,
  Podobieństwo jakkolwiek niewielkie, wynika chyba tylko z faktu, że jest to walka kosmiczna. Cały kontekst w jakim walka się odbywa jest zupełnie inny - w odróżnieniu od mało wiarygodnej planety-broni zbudowanej przez kolejną organizację o zapędach totalitarnych, której genezy w żaden sposób nie pokazano, mamy można by rzec "zwyczajny" atak na dobrze chronioną planetę w trakcie trwających działań wojennych na skalę galaktyczną, a sama bitwa odbywa się na kilku płaszczyznach. W świecie SW tak wyglądają walki kosmiczne i próby ataku na planety chronione np. polem - powinieneś to wiedzieć z książek, komiksów, gier i swojej wyobraźni. Ja absolutnie nie widzę w tym wtórności. Jest za to świeżość ukazana w taktyce walk kosmicznych z użyciem zróżnicowanych statków kosmicznych.

 • kuba_starwarsy2016-12-15 15:52:23

  Mit > wojna
  Rey <<<<<< Jyn

  Film przeciętny z przesunięciem w stronę słabego. Ale przynajmniej SW. :)

 • Qel Asim2016-12-15 15:13:04

  Zmusiłem się do drugiego seansu... i dobrze się stało bo trochę odespałem nockę :P Obudziłem się definitywnie tuż przed wylotem na Scariff, także to co zobaczyłem, najlepsza część filmu - stała się bardziej zjadliwa.
  Najbardziej bawi mnie jak hejterzy TFA twierdzą że TFA to zrzynka ANH, a rozpływają się ze szczęścia o bitwę na Scariff, podczas gdy jest to zrzynka z ROTJ :P Zwykła hipokryzja

 • Karaś2016-12-15 14:19:24

  NAJLEPSZY FILM

 • Kedar2016-12-15 13:50:06

  SW znam od połowy lat 90., kiedy miałem 7-8 lat. Wtedy starzy kolega, fan uniwersum pokazał mi ANH, po tym już nic nie było takie samo.
  Rok temu, po seansie TFA wiedziałem czego mogę się spodziewać, film był wręcz przewidywalny, w końcu musiał się wpisać w szablon ustalony przez Lucasa, dlatego już pierwszy teaser R1 zbudził we mnie dużo większe nadzieje.
  Wczoraj było zaskoczenie, emocje, wgniecenie w fotel. Mam wrażenie, że właśnie tak czuli się widzowie w 1977 roku. Początkowo denerwowały mnie ciągłe przeskoki, zbyt krótkie sceny, jednak z upływem czasu wszystko wyglądało coraz lepiej. Dodatkowe postaci, które miały swoje momenty drugoplanowe w OT czy PT, podobno miały być nieujęte w filmie, jednak się pojawiły. Najlepszy antagonista uniwersum nie zawiódł, chociaż jego pierwsza scena nie była pokazem jego umiejętności, to scena finałowa już nie zawiodła. Sposób ukazania bitwy w powietrzu i przestrzeni też był niesamowity, dynamiczny, dużo lepszy niż w najnowszej części Sagi.
  Jedyny niedosyt czuję ze strony ścieżki dźwiękowej, nie budowała takiego napięcia jak muzyka od maestro Williamsa, (który niepotrzebnie został ściszony w TFA).
  Nie wiedziałem że wszyscy zginą, dlatego to dla mnie było trochę zaskoczeniem, sceny finałowej spodziewałem się mniej więcej w takiej formie, ale nie byłem przygotowany na taką robotę od grafików cyfrowych, którzy zaskoczyli mnie totalnie, chyba nie tylko mnie, obecnością kilku osób. Szczególnie tych których już nie ma wśród żywych, czy tej jednej która się postarzała przez te 39 lat.
  Na TFA poszedłem tylko raz do kina, Łotra muszę drugi raz zobaczyć w kinie.

 • Burzol2016-12-15 11:17:18

  Mit > Wojna
  Rey > Jyn

  Ale film jest niezły ;).

 • Starkiller072016-12-15 11:08:00

  Teraz kiedy ochłonąłem po seansie mogę się wypowiedzieć jeszcze raz.

  Gwiezdne Wojny Łotr 1 to film naprawdę dobry i choć może i miał parę małych defektów to mi to nie przeszkadzało w żaden sposób :)
  Moja Ocena 9/10

 • ImschThokk2016-12-15 10:26:37

  Dziwne(albo i nie) jest to że rok temu krytycy się zachwycali na TFA a przy R1 takich recenzji nie ma. Z drugiej strony zwykłym fanom serii bardziej przypada R1. Przykład. Rok temu ludzie na premierze bili brawa przed seansem, przy pojawieniu sie Sokoła oraz Hana Solo. Przy R1 te brawa pojawiły się po seansie, więc wiadomo o co chodzi :D R1 to film dla fanów, a nie dla masówki. Dla mnie to największy plus.

 • Emcek002016-12-15 10:22:34

  Brawo! Chociaż czuje lekki niedosyt ,chyba spodziewałem się bardziej widowiskowych i krwawych potyczek pomiędzy rebeliantami a imperium.Więcej kultowych motywów Johna Williamsa też by filmowi nie zaszkodziło,za to Darth Vader spisał się na medal,aż czuć tę bijącą od niego nienawiść i potęgę ciemnej strony mocy.Film bardzo dobry ,czekam na więcej.

 • Vadeer72016-12-15 10:13:33

  Hm...nie wiem od czego zacząć... czuję się troszkę jak ktoś kto wyszedł z kina w 1977 roku..i miał poczucie...że nic już nie będzie takie samo. Gwiezdnymi wojnami interesuję się od 1990 roku...i cóż...w końcu doczekałem się dzieła epokowego...pięknie pokazane EU...cieszę się ze wszystkiego...z żywego świata...z różnorodności światów...bitew...z braku Skywalkerów.....jeśli ktoś hejtuje ten film..to proszę...PROSZĘ poczytać troszkę książek z SW...ciekaw jestem tylko muzyki...jutro odpalę..bo ciężko mi się na razie odnieść

 • chris872016-12-15 10:09:35

  tomeq83 - dokladnie.. jeszcze scena jak Jyn biegnie na wprost AT AT, gadka Sawa z pierwszego teasera.. chyba faktycznie duzo pozmieniali w trakcie tych dokretek.. Saw na Jedha nie mial wlosow w pierwszym teaserze a w filmie juz ma...

 • Tomeq832016-12-15 10:01:27

  W porównaniu z teaserem i trailerami trochę scen wycięto i zmieniono, w filmie nie ma np: sceny gdzie Tie podlatuje od dołu platformy radiostacji na której znajduje się Jin tylko jest scena jak ostrzeliwuje tą platformę z daleka,jeszcze parę innych scen się znajdzie

 • General Rennobi2016-12-15 09:56:20

  HermionaRey, z całym szacunkiem, ale ciężko, aby dla kogoś kto rozpoczął swoją przygodę ze SW od TFA.- Nie mam nic do TFA, uwielbiam wręcz, jednak chodzi tu o rok rozpoczęcia przygody ze SW. Poza tym, MOŻE jesteś w wieku gimnazjalnym, a R1 jest ewidentnie nie dla dzieci. Jest zdecydowanie dla osób trochę bardziej doświadczonych, a przede wszystkim starszych emocjonalnie. R1 był świetny, nawet były chwile wzruszenia, śmiechu i te w których pomyślałem "Hej, wiesz że masz otwarte usta?", a miałem je z oszołomienia świetnością Łotra.

 • YodaZgredek2016-12-15 09:30:20

  No i film to totalne rozczarowanie :( dla mnie

 • Rethinker2016-12-15 09:27:24

  Nie będę pisał tego co już wszyscy napisali, film był epicki, miał pewien rozmach i fajnie było obejrzeć coś co różniło się od epizodów. Chciałem jednak poruszyć wątek niedzielnych fanów, a raczej recenzentów. Zauważyliście jaki prymitywny, pod względem recenzji, pojawił się wysyp opinii na temat Łotra? Półprodukt, chaotyczny film, zapychacz czasu, było wiadomo jak się skończy, a w jednej recenzji nawet odgrzewanym kotletem nazwano bitwy kosmiczne, które już widzieliśmy... Ludzie są jednak miałcy. Dlatego czas szykować się na kolejny seans by pokazać Disneyowi, że doceniamy Łotra i ogrom smaczków z uniwersum jakie tam zaserwowano :)

 • Stream2016-12-15 09:24:13

  Przetrawiłem stąd nadszedł moment by podzielić się wrażeniami (bez spoilerów). Rogue One moim skromnym zdaniem jest najodważniejszym filmem z całej gwiezdnej Sagi. Nie jest oczywiście najlepszym (bo to wydaje się wręcz nierealnym zadaniem) natomiast zdecydowanie najpiękniejszym artystycznie i prawdopodobnie najbardziej poruszającym. Zdjęcia (i krajobrazy) są po prostu zdumiewające i bogate w detale. Sposób w jaki stylistyka artystyczna (praca kamery) zmienia się im bliżej finału zasługuje na wyróżnienie - zwłaszcza iż kadry pod koniec filmu są prawie jak wyjęte z klasycznej trylogii. Dostajemy również nowy obraz Rebelii, nie tak zjednoczonej jak się nam wydaje i nie tak nieskazitelnej jak przedstawiały to inne filmy Sagi. Terroryzm, zabójstwa, wykonywanie rozkazów bez analizowania ich pod kątem etyki - to tylko nieliczne przykłady. Można wręcz odnieść wrażenie iż Sojusz pełen jest fanatyków gotowych poświęcić wszystko i wszystkich by osiągnąć swój cel nie zważając na środki. Imperium natomiast to machina wojenna trawiona wewnętrznymi konfliktami o władzę i chwałę. Ujmę to tak - więcej tutaj szarości niż stwierdzenia "Ci są dobrzy a Ci źli", oczywiście w trakcie wydarzeń przedstawionych w filmie dochodzimy sami do jasnego wniosku kto w tym całym zamieszaniu ma rację. Bohaterowie są zdecydowanie najmocniejszą częścią filmu, ich różnorodność a zarazem zjednoczenie ku wspólnej sprawie jest całkowicie naturalne - jako widz jesteśmy gotowi ruszyć z nimi w bój na śmierć i życie. Podsumowując - to film o nadziei, braterstwie i odwadze. To film, który brutalnie a zarazem pięknie pokazuje jaki koszt należy ponieść by dokonać czegoś co może odmienić losy świata (galaktyki). Nie jest to produkcja dla wszystkich, na pewno to ukłon w stronę fanów dla których ukryto wiele smaczków. Dla których powrót do klimatu Nowej Nadziei jest czymś bezcennym, czymś za czym tęskniliśmy.
  PS. Chirrut i K-2SO to jedne z najlepiej wykreowanych postaci w tym uniwersum - chwała za to twórcom.

 • MMK2016-12-15 09:19:25

  Był w filmie Tarkin ?

 • Qel Asim2016-12-15 08:08:04

  Lord Sidious
  W moim odczuciu RO brakuje więcej przymiotów niż tylko mitologizacji czy elementów przygodowych. Po pierwsze dobrej klimatycznej muzyki. Po drugie gry aktorskiej - tutaj poza dwójką Azjatów było źle, bardzo źle. Główna bohaterka kompletnie mnie nie przekonała, ani grą ani niczym innym. Po trzecie, brak wojny w filmie reklamowanym jako wojenny. Po czwarte, Orson Krennic który przez 30 sekund w spotach, trailerach itp. robi genialne wrażenie, a w filmie mogło by go nie być. Po piąte, zero patosu w każdym innym filmie SW dało się poczuć że ważą się losy galaktyki czy że chwila jest po prostu podniosła. Tutaj nic, nawet spotkanie Sojuszu nie stworzyło poczucia zagrożenia, ot podyskutowali sobie i tyle. Po szóste, easter eggi. OK, były ale to mają być wisienki na torcie, nie jedyne powiązania z SW. Czułem się trochę tak jakbym oglądał Stranger Things - tam też było multum easter eggów z SW, ale to nie było SW - abstrahując że Stranger Things mi się podoba, a RO nie. Po siódme, brak akcji. Film w około 80% mnie nudził i nic się nie działo co by przykuwało moją uwagę. Czekałem, czekałem i czekałem, a tu nic nuda i co raz większa ochota by opuścić salę bo szkoda mi czasu na ten film. Po ósme, Vader. To była jakaś desperacka próba ratunku tego filmu. A ucieczka Tantive IV jest niespójna z ANH. Miał być ratunek, a dla mnie to gwóźdź do trumny i kołek osikowy w sercu wampira :(

 • Peter_D2016-12-15 08:01:09

  Żaden film tak nie wyniszczył. Niesamowita sprawa, lukier smaczków dla prawdziwych fanów na każdym kroku...

 • Lord Sidious2016-12-15 07:29:13

  Qel Asim - Ł1 nie jest sam w sobie mitologiczny i brakuje mu ducha nowej przygody, to ostatnie nawet wspomniałem w recenzji. To inny film niż epizody. Mnie kupiła końcówka :).

 • darth_numbers2016-12-15 07:27:48

  Film jest OK, ale ma bardzo dołujący i przygnębiający nastrój. Mimo wszystko warto obejrzeć, ale trzeba mieć coś w zanadrzu na odtrutkę i rozweselenie :D Flaszka w rękawie wskazana.

 • Darth Zabrak2016-12-15 06:51:35

  Miło czytać to całe pianie z zachwytu, utwierdza mnie to w przekonaniu że film faktycznie jest genialny :)

  Z tym że ja się do kina wybiorę w sobotę, dopiero.

 • Onoma2016-12-15 03:27:35

  Najlepszy film SW od 1983 roku! Wspaniale.

 • Darth GROM2016-12-15 03:09:22

  Jeszcze nie skończyły się napisy, a jedyne co chciałbym zrobić, to obejrzeć RO jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz.

  Oczekiwania względem tego filmu były wielkie, jak każdego fana Star Wars, dlatego też na początku byłem spięty czy film podoła wyzwaniu. Popsuło mi to, pierwszą scenę, w której troszkę zabrakło przekonywujących emocji i dramaturgii, które, w założeniu miały wywołać współczucie, oraz nawiązać nić sympatii do głównej bohaterki Jyn Erso. Swoją drogą, jestem ciekaw, czy po następnym seansie poprawi się mój odbiór tej sceny, myślę, że tak.


  Dalej jest tylko lepiej, pierwszy nokaut przychodzi, gdy zaglądamy w uniwersum SW na planecie Jedha, totalny opad szczęki, tak właśnie wygląda świat z EU, zabudowania, przeróżne rasy kosmitów, roboty, szturmowcy patrolujący ulice, przelatujące statki na horyzoncie, tyle jest tego wszystkiego, że nie da się tego ogarnąć okiem.

  Drugi opad szczęki pojawia się, kiedy GA Tarkin obraca się na mostku kapitańskim w stronę Krennica, toż to Peter Cushing. patrzę i oczom nie dowierzam, przecieram ze zdziwienia, jak oni to zrobili i by nie zostawić złudzeń, jest ta sama barwa głosu. Czuję jak rośnie we mnie euforia i adrenalina napływa mi do mózgu. Nie wiem jak to się udało twórcą, ale po raz pierwszy w historii kina postać renderowana komputerowo wypadłą o niebo lepiej niż żywy aktor. Tarkin tak mnie obezwładnił, że przywołał duchy przeszłości, takiego dialogu, takiej mocnej osobowości brakowało mi w TFA w wykonaniu generała Huxa, nawet Krennic przy nim wymiękał.

  Kolejny odjazd podczas potyczki na ulicach świętego miasta, myślisz wtedy, to są Gwiezdne Wojny.

  Od tego momentu wszystko zaczyna się kleić niczym naoliwiona maszyna.

  Trochę nie wykorzystanym bohaterem tego aktu była postać Saw Gerrera, szkoda bo fajna wyrazista postać nawiązująca do TCW.

  Kolejny opad szczęki to widoki na planecie Yavin 4, ręce same składały się do oklasków widząc piramidy kompleksów świątynnych Massassi. Gdy akcja zanurza się do ich środka myślę sobie, o mamo jestem, w domu. Hangary, X-Wingi, rebelianci, panele wyświetlaczy itp. wow!

  W tym miejscu trzeba nadmienić, że jedną z fajniejszych postaci po stronie rebelii okazuje się kapitan Andor, ale nie będę spoilerował dlaczego, wystarczy, że powiem iż zachowuje się inaczej niż stereotyp rebeliantów znanych z OT.

  Tu zrobię przeskok, bo nie ma sensu streszczać film, bo to nie miejsce na długie wywody i przejdę do dania głównego, czyli bitwy o Scarif. Jeśli komuś do tego momentu nie podobał się film, to tu game over, z wrażenia można dostać ataku histerii, ja przez ten cały czas miałem łzy w oczach ze wzruszenia, bo takie SW mi się zawsze marzyło, bitwa na ziemi, bitwa na orbicie, bitwa w ompleksach, wszędzie wszech otaczająca bitwa na najwyższym technologicznie poziomie, ILM osiągnęło totalne wyżyny. Rozwałka zapiera dech w piersiach i katapultuje na orbitę, a smaczki w postaci eskadry złotych, czy czerwonych walą beretem o ziemię, nie mówiąc już o easter egg w postaci oryginalnej twarzy Garvena Dreisa dowódcy czerwonych z bitwy o Yavin 4. Czy na przykład wjaśnienie skąd się wzięła potoczna nazwa Corellian corvette, czyli blockade runners. Tak można mnożyć i mnożyć. Jednak, to co się dzieje na samym końcu wymyka się całkowicie spod kontroli, szok, miód, szok, miód, jeszcze do teraz nie ochłonąłem, takiego czegoś, a raczej kogoś w akcji jeszcze nie widzieliście.

  Podsumowując im dalej w las tym poziom zachwytu wrasta lawinowo, jest epicko z rozmachem i dramaturgią, nagle okazuje się, że bohaterowie do których miałem dystans na początku filmu są mi bardzo bliscy, co w końcowych momentach tylko potęguje emocje zdając mi sprawę, że ten film jest zajebisty i jedyne o czym teraz myślę, to to by zaraz obejrzeć mój ukochany epizod ANH, a potem znów lecieć na kolejny seans Roge One. Wiele rzeczy celowo pominąłem bo nie chce psuć filmu, tym, co jeszcze nie byli w kinie. MTFBWY!!!!

  To ile godzin zostało do następnego seansu????

 • igor082016-12-15 02:20:40

  Film zajebisty a Vader pozamiatał wszystko :)

 • Nomi Skywalker2016-12-15 02:09:38

  Cudo!!! Jestem autentycznie zachwycona! Nie spodziewałam się tego ani po filmie ani po sobie ;p

 • darekmil2016-12-15 01:30:47

  Zaskakująco dobry! W przypadku TFA film był gorszy od naprawdę klimatycznych, chwytających za serce zwiastunów, tutaj miałem zupełnie na odwrót. Czy widziałem tu macki Disneya? - NIE! 8/10 - bo jednak do ideału trochę daleko.

 • Starkiller072016-12-15 01:30:06

  To oczywiście tylko moja opinia i każdy po seansie mógł mieć swoje własne odczucia co do filmu czy były dobre, czy złe, ale jak już mówiłem mi film bardzo się spodobał :)

 • HaN2016-12-15 01:17:58

  W przeciwieństwie do ciebie nigdy nie byłem łasy na elementy oparte na nostalgii szczególnie jak się cytuje samego siebie. Naprawdę po seansie Ep.7 byłem załamany z uwagi na to, że film nie pokazał mi nic czego bym wcześniej w SW nie widział (z wyjątkami) a ilość nawiązań w pewnym momencie przekroczyło granice przyzwoitości (3 Gwiazda Śmierci!!!). Nawet trylogia prequeli mimo, że chwilami nieudolnie reżyserowana to pod kątem historii i rozszerzania uniwersum jest przeze mnie oceniana bardzo pozytywnie. Poza tym miała swoje momenty które są wg mnie świetne. No uwielbiam 6 filmów każdy za coś innego. Oglądając Rogue One poczułem, że oddano mi coś co skradziono mi rok temu. Pokochałem na nowo SW!!! To jest jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Oddano mi coś co utraciłem a było dla mnie niezmiernie ważne. P/s Teraz nawet patrze łaskawszym okiem na Ep.7. Nie jest to już film który ukradł mi dzieciństwo ;)
  P/s.2 Jak się cieszę, że od ponad roku jak nie lepiej chciało mi się zamieścić komentarz na tej stronie ;)

 • Starkiller072016-12-15 01:15:33

  Nie będę opisywał na tysiące słów mojej opinii o tym filmie, bo znajdzie się wiele lepiej uzasadnionych od mojej. Więc ujmując krótko Gwiezdne Wojny Łotr 1 to film doskonały i każdemu fanowi Gwiezdnej Sagi musi przypaść do gustu.  Moja ocena 10/10

 • ObiKenobi552016-12-15 01:08:29

  Byłem, widziałem i muszę powiedzieć że jest po prostu GENIALNIE! Gdy pojawiła się eskadra złotych i eskadra czerwonych to autentycznie się wzruszyłem. Dotego jeszcze te wszystkie smaczki do wyłapania dla fanów, no po prostu masa jest tego. Film ma oczywiście słabsze elementy ale to tylko drobiazgi. Natomiast jedno czego mi zabrakło to napisy początkowe, troche dziwnie oglądało się film SW bez tych charakterystycznych przelatujących napisów na początku. Ogólnie jednak jak dla mnie R1 - 9/10 ;)

 • Keran2016-12-15 01:07:13

  Coś pięknego, walić bez mózgich hejterów. Rogue One rządzi!

 • CottonTerror2016-12-15 00:53:59

  Wkoncu Rebelia nie kojarzy mi sie tylko jedynie z jej bohaterem i osamotnionym Jedi Skywalkerem lecz z masa walczących w niej ludzi. Wkoncu ktoś przedstawił w genialny sposob i ich losy w walce z imperium. To wprowadza zupełnie nowy wymiar sw i świeżość. Film 11/10

 • Spedyyk2016-12-15 00:38:10

  Drodzy Siostry i Bracia Fani SW!
  Toż to jest genialne dzieło Gwiezdno-WOJENNE! Nie powielając pozytywnych komentarzy Przedmówców, z któymi się zgadzam, zauważe że ma porównywalnie szybko toczącą się akcję co Nowa Nadzieja - szybkie przeskoki w kolejne lokacje, do których gna bohaterów sprawnie prowadzona historia - wszystko trzyma się kupuy, jest widowiskowe, ale bez niepotrzebnego zadęcia. Jest walka, pot, łzy i klimat jakiego TFA nie ma w ogóle. Tak sobie pomyślałem, czy to nie jest zagrywka taktyczna Disney`a - młodszemu pokoleniu dać powrtórkę NH w nowej odłonie wizualnej - TFA - żeby ich zafascynować jak starsi fascynują się OT, a im właśnie dać R1. Bo to jest film dla fanów - bez dwóch zdań. Sceny walk kosmicznych - no poezja. I racja - jako zapalony gracz w serię Dark Forces, Jedi Knight i Tie-Fighter uważam, że momentami ten film przypomina te gry - co jest jego wielkim plusem, bo dzieki temu opowieść jest spójna z EU, jest taka namacalna - sedzisz i mysłisz kurcze byłem w taiej sytuacji, robiłem takie rzeczy za sterami myśliwca - takie są właśnie Gwiezdne Wojny! (niezależnie czy to już legendy czy nie - wiecie o co chodzi). REWELACJA!

 • Dezallus2016-12-15 00:28:23

  LUDZIE NIE MARTWCIE SIĘ O VADERA

  TYLKO TYLE NAPISZĘ

  A FILM JEST GENIALNY

 • Domin2016-12-15 00:23:23

  Właśnie wróciłem z kina. Jest moc!

 • Qel Asim2016-12-15 00:22:25

  LS

  Szkoda że nie w moim przypadku :(
  Film jako science-fiction jest przyzwoity, ale to nie SW dla mnie. Ten film nie zawiera w sobie niczego, co lubię w SW :( :( :(

 • WiceprezydentHirken2016-12-15 00:06:00

  100/5
  Jeden z najlepszych filmów SW, lepszy był może tylko Epizod 5.
  Po żałosnej febularnie siódemce bardzo pozytywne zaskoczenie!!!

 • BenSolo2016-12-14 23:19:14

  Jest moc.

  Przewaga TFA nad R1 to bohaterowie, jakiekolwiek zaskoczenie.
  Przewaga R1 nad TFA - innowacyjność, charakteryzacje, rozmach.

 • Joylinda_Hawks2016-12-14 23:03:28

  Ogólnie jestem zadowolona z samego filmu, dostałam to na co oczekiwałam, nie obyło się bez paru zgrzytów które raczej nie pasowały do historii, ale pozytywy przewyższają negatywy. Bardzo piękne i klimatyczne ujęcia walk w kosmosie i na samych planetach. Słabiej moim zdaniem było na początku, gdy akcja była nieco wolniejsza. Niezbyt byłam zadowolona z muzyki , jakoś mi nie pasowała, ale to dobrze że nie było ottwórczego powtarzania motywów Williamsa. Było też trochę smaczków które cieszyły oko i ucho fana. I na koniec najważniejsze. Wejście Lorda Vadera i jego klimatyczny głos... Muszę pójść jeszcze raz.

 • -Piccol+2016-12-14 23:01:55

  Ps. Przy tym całym zachwycie zapomniałem - soundtrack ok ale nie wyróżnia się za bardzk, pod tym względem wolę TFA. W ogóle tak sobie myślę że patrząc tylko na sam film, zapominając iż to jest SW, to TFA jest jednak mocniejsze bo to świetnie zrealizowany film. Ale RO ma klimat taki że tego się nie da opisać i oceniając ten film znpunktu widzenia miłośnika SW to jest to film genialny, i tyle... :)

 • chris872016-12-14 23:00:47

  Pierwsza polowa miejscami sie dluzy i za duzo troche pompatycznych monologow jest... ale za to 3 akt... o mamo... 3 akt jest EPICKI! A finalowe sceny rewelacyjne... ciary na calym ciele... choc za szybko sie urywa i konczy... doslownie siedzialem nie oddychajac jeszcze pare chwil po zapaleniu swiatel hehe

 • General Rennobi2016-12-14 22:59:29

  Może uważacie, że można mnie ŁATWO kupić, jednak trzeba powiedzieć wprost: To było niesamowite. Nie mam siły na dłuższą opinię, bo całe emocje zeszły ze mnie podczas R1. Nawet się nie zorientowałem kiedy rozdziawiłem usta w wyrazie takiego pozytywnego oszołomienia. Wow! Nigdy nie zwątpiłem w was Lucasfilm i teraz mogę powiedzieć: ha! szach mat, hejterzy! :)

 • Rebelion2016-12-14 22:57:37

  To tak,jak by historie STAR WARS napisano na nowo.Pięknie opowiedziana historia wszystko jest poukładane,sensowne....

 • Bilo Ren2016-12-14 22:53:55

  Właśnie wróciłem i powiem wam tyle - 10/10 ;)

 • -Piccol+2016-12-14 22:53:07

  Końcówka pozamiatała wszystko. Film naprawdę dobry, czuć klimat Star Wars 100%. Genialne połączenie starej i nowej trylogii. Genialne połączenie rozbudowanego świata NT i hermetycznego klimatu OT. Niesamowite smaczki. Super światy. Nowe rasy (i to nie jakieś z d*py) plus stare tak iż czuje się że to są Gwiezdne Wojny które się zna z filmów i EU. W ogóle dla fana gier Jedi Knight to pozycja obowiązkowa, film czerpie garściami z tej gry, poza pomysłem na historię i bazowaniem na postaciach Kyle`a i Jan to są nawet takie smaczki jak koszula Casdiana wzorowana na koszuli Kyle`a czy też Vjun. :) Natomiast minusem są sceny walk, jestem w szoku bo spodziewałem się, że to będzie najmocniejsza strona filmu, a te sceny są ok i tyle. Nic specjalnego, nawet trochę nużyły. Pod tym względem TFA wypada zdecydowanie lepiej bo tam praca kamery i ujęcia podczas scen walk były genialne. Ale podsumowując - TFA to kontynuacja i pierwszy film po 10 latach więc emocje większe, ale film mimo wielu plusów ma duże wady, których brak w RO. W zasadzie to jedyną dużą wadą RO jest to, że wyszedł po TFA, bo to jednak ostudziło naturalnie emocje. Tak poza tym to film ten jest właściwie idealny i mogę tylko sobie marzyć jakby wyglądał gdyby miał ten sam budżet co TFA. Ogólnie to RO pokazuje idealnie jakie wady ma TFA, myślę że teraz są one widoczne jak nigdy przedtem. Acha, dwie rzeczy tylko które mogły by być napisane inaczej to postacie Saw`a i tego mnicha, jak dla mnie były nieco płaskie i jednolinijne, ale przy tylu zaletach, o tej wadzie łatwo zapomnieć. Moja ocena 10/10. To jest kwintesencja SW.

 • gbbb2016-12-14 22:51:42

  10/10 Arcydzieło, realizacyjnie najlepszy film sw, jakiś totalnie wyższy poziom. Nigdy tak się nie czułem po wyjściu z kina polecam.

 • piter892016-12-14 22:23:50

  Jestem świeżo po seansie moja ocena to 10/10. Po Przebudzeniu mocy czułem niedosyt natomiast po Łotrze pełna satysfakcja. Ostatnia bitwa epicka sceny i ujęcia znakomite Przebudzenie nie dorasta do pięt. No i ten Vader na końcu :D:D

 • SW-Yogurt2016-12-14 22:20:26

  Buuu, Rusis napisał mój komentarz. ~;)
  Dostałem dokładnie to co chciałem, a nawet więcej :D [2]

 • Raadziuuu2016-12-14 22:14:36

  Właśnie wróciłem, film pozamiatał, najlepsze zakończenie jakie widziałem. 10/5 + znaczek jakości. Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu ^^.

 • Rusis2016-12-14 22:10:15

  Dostałem dokładnie to co chciałem, a nawet więcej :D

 • Emperor Reek2016-12-14 21:25:43

  Ja także na wygnanie udać się muszę. Tylko zamierzam sam wyłapać jak najwięcej smaczków, więc nie wracam jutro, a po odpowiedniej liczbie seansów (myślę, że dwa wystarczą). A więc do soboty (najprawdopodobniej). To jedyne recenzje jakie dotychczas przeczytałem i jakie zamierzam przeczytać przed pierwszym seansem.

 • Darth Starkiller2016-12-14 20:58:15

  Miło słyszeć, że pierwsze recenzje są pozytywne dla tego filmu. Ja sam się wypowiem po jego zobaczeniu, co nastąpi zapewne piątek. Do tego czasu "na wygnanie udać się muszę" jak mawiał wielki mistrz Jedi. ;) Jutro będę zbyt zajęty na pójście do kina, ale w piątek na pewno to zrobię i podzielę się wrażeniami. Zatem, do piątku!

 • ImschThokk2016-12-14 20:41:42

  Siedze w knajpie kinowej, pije piwko i nie mogę się doczekać :) 60 minut :)

 • kuba_starwarsy2016-12-14 20:03:12

  Dzięki chłopaki za recenzje. Niezwykle interesujące i krzepiące. Założyłem już koszulkę. Idę. :)

 • chazz_duran2016-12-14 18:50:36

  Właśnie wróciłem z seansu i przyznaję, że nie spodziewałem się wielu rzeczy, które zobaczyłem na ekranie. Co by nie spojlerować napiszę tylko, że nareszcie mamy film, w którym widać "gwiezdne wojny". Wyrazy uznania dla Garetha i ekipy. Film naprawdę robi wrażenie.

 • Asturas2016-12-14 18:46:19

  Ja jestem zachwycony! Jak Po TFA znienawidziłem Disneya i SW tak Rogue One jest wspaniałym filmem. Nawet już nasmarowałem swoją opinię na forum w temacie recenzenckim :)

 • Luke S2016-12-14 17:55:45

  Jakie IMAXy w Poznaniu, co Ty człowieku gadasz? Grom to odpali na swoim stereo w domu, to się dopiero będzie działo.

 • ogór2016-12-14 17:45:16

  Ja tylko żałuje, że nie widziałem tego filmu w IMAXie w Poznaniuna najlepszej tego typu sali w Polsce niczyim mój idol z dzieciństwa Darth Grom :(

 • Luke S2016-12-14 17:34:13

  Hmmm, chyba jutro jest oficjalna polska premiera?

 • Lord Sidious2016-12-14 17:31:00

  Qel Asim - lepiej niż się spodziewałem. Myślę, że nawet dla wielu osób będzie lepiej niż w przypadku TFA.

 • Qel Asim2016-12-14 17:26:30

  Serio aż tak dobrze?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..