TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Nowe statki z "Łotra 1"

2016-12-16 00:28:57 Galakta

Premiera filmu już za nami, jednak to dopiero początek legendy Łotra. Statki do gry X-wing z nowego filmu są już dostępne w sklepach.

U-wing
Żeby przechytrzyć Imperium i wykraść plany najbardziej niszczycielskiej broni w całej galaktyce potrzeba nie tylko rebelianckiego ducha i wielkich bohaterów, ale także odpowiedniego sprzętu i statków. Zasądź za sterami U-winga razem z Jyn Erso i zaskocz wrogich pilotów zwrotnością i szybkością swojego statku.

Najważniejszym wyróżnikiem nowego statku jest podwójny tytuł Obrotowe skrzydło. Dzięki niemu U-wing jest jednym ze statków najlepiej dostosowujących się do warunków panujących na polu bitwy. Strona ulepszenia oznaczona słowem Atak sprawia, że wartość zwrotności pilota rośnie o 1, a po wykonaniu manewru można odwrócić kartę na stronę, która nie zapewnia tej premii. Dzięki temu pilot U-winga może dowolnie obniżać lub zwiększać swoją wartość zwrotności. Po drugiej stronie znajduje się zdolność, która umożliwia statkowi obrót w miejscu – nie każdy statek to potrafi.


TIE Striker
Za sterami TIE Strikerów zasiadają jedni z najlepszych pilotów Imperium, a same statki nie mają sobie równych. Ta ulepszona wersja standardowych myśliwców TIE posiada zmieniona skrzydła, dzięki którym jest jeszcze szybsza, a także zwiększoną siłę ognia.

Podobnie jak w przypadku U-winga, także TIE Striker otrzymuje swój unikatowy tytuł. Adaptacyjne lotki zwiększają zwrotność statku, pozwalając mu wykonać dodatkowy manewr. Dzięki temu nowy myśliwiec Imperium jest jeszcze zwrotniejszy i jeszcze lepiej dopasowuje się do różnych stylów gry.


Rebelia to bunt
Oba statki są już dostępne w większości sklepów z grami planszowymi i figurkowymi. Nie zależnie od tego, czy grasz w X-winga, czy tylko kolekcjonujesz modele i gadżety związane z Łotrem 1 – nowe statki od Galakty to coś, co powinieneś sprawdzić. Więcej informacji o statkach na stronie Galakty.
TAGI: Fantasy Flight Games (72) Galakta (78) Łotr 1 (spin-off) (517) X-Wing (70)

KOMENTARZE (4)

 • Dy-Laak2016-12-17 09:17:41

  W filmie były też TIE/br (kanon!) i jakaś wariacja nt. TIE Strikera z innym kadłubem i większym (raczej nieruchomym) skrzydłem.

 • nedz1232016-12-16 22:38:51

  Ładne karty.

 • Finster Vater2016-12-16 19:28:52

  Z kabiny Strikera wreszcie coś widać na boki.

 • Rethinker2016-12-16 18:28:11

  Obawiam się że U-Wing namiesza na polu bitwy bardzo. Stryker to przyjemny i niedrogi dodatek do składu imperialnego, z fajną paletą manewrów z "dopalaczem".

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..