TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #58

2016-12-30 21:32:38 Rózne

Okazuje się, że w tę sobotę i na polskim Disney XD czeka nas przerwa. Serial powróci 7 stycznia, ale w międzyczasie znalazło się nieco ploteczek. Po pierwsze, do trzewi Internetu trafiła krótka reklama dylogii "Ghosts of Geonosis". Jest co prawda słabej jakości, ale da się oglądać.

http://kimbachan.tumblr.com/post/154828306587/one-hour-episode-saw-has-a-holo-pic-of-steela


Po drugie, na stronie Disney Press ukazały się opisy dwóch kolejnych styczniowych odcinków.

 • 3x13 - "Warhead" - 14.01.17 - Zeb i Chopper przynoszą do bazy droida znalezionego w atollońskiej dziczy tylko po to, aby odkryć, że maszyna jest nową imperialną sondą zaprogramowaną, by szpiegować i zniszczyć rebeliantów.

 • 3x14 - "Trials of the Darksaber" - 21.01.17 - Aby pomóc swojemu ludowi dołączyć do rebelii, Sabine niechętnie zgadza się dzierżyć starożytną mandaloriańską broń. Wyzwanie to okazuje się dużo trudniejsze niż przypuszczała.

Matt Martin na Oficjalnej opowiedział nieco o rebelianckich easter eggach w "Łotrze". Nie ma tam praktycznie nic nowego, jeśli czytaliście naszego newsa na ten temat. Mamy wszakże potwierdzenie, że widoczny w "Łotrze" VCX-100 to sam "Ghost", a Chopper to ten z "Rebels Recon". Genevieve O’Reilly, czyli Mon Mothma, raz na niego wpadła i musieli powtarzać ujęcie.

Podobny artykuł znalazł się na Entertainment Weekly, tylko tym razem wypowiadał się Filoni i zdradził o wiele więcej. Możemy się między innymi dowiedzieć, że John Knoll, producent "Łotra", współpracował ze scenarzystami serialu, aby upewnić się, że "Ghost" będzie jeszcze na chodzie, bo mimo wszystko trochę czasu dzieli oba media. Dave zdradził, że być może w przyszłości zobaczymy bitwę o Scarif z perspektywy "Ghosta" - "kogokolwiek, kto był w tamtym momencie na pokładzie". A kto na pewno był? Dzięki reżyserowi wiemy, że Hera, o czym ostatnio pisaliśmy. To właśnie ona pilotuje statek i ona jest wzywana przez interkom (głosu wzywającemu użycza Matt Wood, dźwiękowiec, który wcielał się w Grievousa) na Yavinie 4. Jak dorobiła się tytułu generała? Ta historia na razie musi pozostać tajemnicą.Jest jeszcze parę rzeczy, które wyczytali użytkownicy naszego forum w przewodnikach, które ukazały się ostatnio w Polsce. Z "Lokacji" możemy się dowiedzieć, że choć część eskadry Feniksów przetrwała do filmowych czasów, bo jej A-wingi były na Yavinie. Dużo więcej zdradza "Przewodnik ilustrowany" z "Łotra". Dzięki informacjom w nim zawartym możemy się domyślać, że sporą szansę na pojawienie się w serialu ma (Spoiler):Mon Mothma. Co prawda Filoni wspominał kiedyś, że nasi rebelianci nie powinni jej spotykać, bo galaktyka okazałaby się za mała, ale nie przeszkadza to twórcom umieszczania w serialu wielu innych słynnych postaci. Tak czy siak, w książce można wyczytać, że w 2 BBY (czyli w czasie trwania akcji trzeciego sezonu) pani senator w publicznej transmisji w HoloNecie nazwała Imperatora "kłamliwym katem", przez co musiała uciekać z Coruscant. Wkrótce dokonało się formalne zawiązanie Sojuszu.(Koniec Spoilera

Sporo też ujawniono o Sawie, ale tu są naprawdę duże spoilery z "Ghosts of Geonosis". (Spoiler):Rebeliant rozpoczął walkę z Imperium niemal od samego początku jego powstania, gdy okazało się, że Onderon nie będzie wolny. Był święcie przekonany, że Imperium buduje broń masowej zagłady i śledził niejasne poszlaki, które na to wskazywały. Jego badania doprowadziły go tak blisko do odkrycia prawdy, że wróg zdecydował się użyć powstającej nad Geonosis stacji (nie jest wszak napisane, czy na tej konkretnej planecie, ani w jaki sposób). Aby utrzymać istnienie broni w sekrecie, Imperium zabiło niemal wszystkich Geonosian - w serialu jesteśmy już po tym fakcie, czego świadkami byliśmy w odcinku "The Honorable Ones". W 2 BBY Saw ruszył na Geonosis, gdzie do jego płuc dostał się środek owadobójczy. Przez to musiał już do końca życia korzystać z aparatu oddechowego.(Koniec Spoilera Zresztą, podobno Gerrerę mamy jeszcze zobaczyć, co niedawno zdradziła Kathleen Kennedy. Czy będą to dalsze odcinki "Rebels", czy jeszcze coś innego - zobaczymy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dave Filoni (543) Genevieve O'Reilly (38) John Knoll (91) Kathleen Kennedy (417) Łotr 1 (spin-off) (514) Matt Martin (20) Matthew Wood (52) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (603)

KOMENTARZE (9)

 • Finster Vater2017-01-02 06:39:14

  To wszystko zależy od budżetu. Choć będzie trudno dorównać scenom z RO - tylu tajfajterow co nad Scariff na raz, to chyba nad Endorem nie było.
  "Rebalianckie" easteregi są potwierdzone w najnowszym EW (gdzie jest też dużo wiadomości o BR 2049), w tym piękne, wysokiej jakości kadry z filmu, z "Duchem" na Yavin, Chopperem itd.

 • SW-Yogurt2017-01-01 13:19:44

  Ciekawe, czy uda im się wyrenderować więcej niż _TRZY_ TIE jednocześnie? ~;)

 • Tirea2016-12-31 13:25:01

  Od zobaczenia Ghosta w R1 moim marzeniem jest zakończenie serialu bitwą o Scarif z perspektywy tego statku. Co z tego, że zakończenie byłoby w gruncie rzeczy znane, to i tak było świetne no i niewiadomo co się działo z Ghostem na polu bitwy, czy wrócił i jak sytuacja wyglądała po ucieczce Tantive IV.

 • Nestor2016-12-31 08:26:56

  Chris87 dobrze prawi - taki finał serialu, to było by coś wielkiego. I nie chodzi nawet o śmierć załogi czy coś, ale np śmierć Sabine w X-Wingu eskadry niebieskich? Można tyle reconów zrobić, aż miło na sercu.

 • Darth Starkiller2016-12-31 03:56:21

  Reklama przekozacka, ale sądząc po "Łotrze 1" to zgodzę się z nedz123, że Saw raczej dobrze na współpracy z załogą Ducha nie wyszedł. ;p początek spoilera Jeśli założyć, rzecz jasna, że inne formy kalectwa oprócz problemów z płucami zostały wywołane przez współpracę z Ezrą i jego przyjaciółmi, tj. poprzez skoncentrowanie na sobie uwagi Imperium. koniec spoilera

 • nedz1232016-12-30 23:26:33

  No jak widać Saw zbyt dobrze na pracy z załogą Ghosta nie wyszedł.:P

 • Thrawn700dx2016-12-30 22:25:58

  czy mi się zdaje czy geonozjanin narysował na piasku "niszczyciela planet"

 • chris872016-12-30 22:19:29

  Uuuu bitwa nad Scarif z perspektywy Ghosta - wymarzony finał 4 sezonu!!!

 • SW-Yogurt2016-12-30 21:44:45

  No to szkoda, że powtarzali, bo zderzenie Mon Mothmy i Chopper pasuje do droida. ~;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..