Mroczne widmo

P&O 208: Dlaczego wybraliście Włochy jako lokacje Naboo?Dziś pytanie o sposób dobierania lokacji. Stare, bo dotyczące „Mrocznego widma”, ale sam sposób doboru pozostaje aktualny do dziś. Odpowiada Gavin Bocquet, scenograf.P: Gdy wraz z Rickiem McCallumem szukaliście lokacji, czemu ostatecznie wybraliście Włochy, by stały się planetą Naboo?

O: Jeśli chodzi o Naboo, po wielu miesiącach poszukiwań, zdecydowaliśmy się pojechać do kilku miejsc w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech. Szukaliśmy klasycznej architektury, dającej nam uczucie skali, ale też wyszukanej społeczności. I choć cyfrowo mogliśmy zmienić skalę lokacji, wciąż potrzebowaliśmy czegoś na czym moglibyśmy bazować, prawdziwej architektury, by nasz finalny obraz wyglądał rzeczywiście. Szukaliśmy mocnych, czystych linii w architekturze, ale też by dekoracje w tych miejscach nie były zbytnio dopracowane. To znaleźliśmy we Włoszech.

K: Tu mowa oczywiście głównie o Casercie. Przy „Ataku klonów” wrócono do Włoch jeszcze nad jezioro Como, ale wybór tego miejsca zaproponował George Lucas, który znalazł je w czasie wakacji. Wyjazd do Hiszpanii także nie poszedł na marne. Filmowcy pojawili się tam przy II Epizodzie, dokładniej w Sewilli. Do Portugalii kamery Lucasfilmu na razie jeszcze nie dotarły.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (563) Epizod II: Atak klonów (846) Gavin Bocquet (40) George Lucas (1012) lokacje (95) Rick McCallum (185) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (444)

Komentarze (8)

Kolejny genialny podtytuł Lordzie. Brawo Ty.

Mam nadzieję jeszcze zobaczyć tę planetę, jak nie w VIII, to w IX epizodzie.

Nie mafia tylko Mr White z SPECTRE. Się znacie, phi.

Tak Sidiousie, mafia im groziła. jesteś nominowany do najmniej mądrego opisu posta roku. Wygrałeś w 2016.

Mafia im groziła.

Przynajmniej im dobrze w TPM Naboo wyszło.

Naboo jest takie piekne! Uwielbiam tę planetę.

Balbianello nad Como, to rewelacyjne miejsce. Przy "odrobinie" szczęścia można się pokręcić prawie bez ludzi. Super. ~:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.