TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebels" #45 w USA i 3x06 w Polsce

2017-01-13 14:47:01 Rózne

Jutro wieczorem na stacji Disney XD w USA zadebiutuje kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", czyli "Warhead". Poniżej opis i fragmenty, a obrazki można pooglądać na rebelsowej wiki.

Zeb i Chopper przynoszą do bazy droida znalezionego w atollońskiej dziczy tylko po to, aby odkryć, że maszyna jest nową imperialną sondą zaprogramowaną, by szpiegować i zniszczyć rebeliantów.

Nowy "Recon" skupia się przede wszystkim na postaci Sawa. Jego wygląd oparto na "Sawie z retrospekcji", który swego czasu miał w "Łotrze" o wiele więcej scen. Ekipa serialu chciała koniecznie pokazać skąd pochodził - stąd wątek Steeli - a także zasiać ziarna jego fanatyzmu. Mimo że w TCW wyzwolił swoją planetę, to jednak długo nie cieszyła się wolnością, bo wkrótce zaanektowało ją Imperium. Mężczyzna ponosił więc porażkę za porażką, a po czymś takim człowiek jest w stanie zrobić wszystko. Zdaniem Feddy'ego w pewnym sensie Gerrera cofnął się w rozwoju, bo nie przyjął do siebie filozofii Jedi i klonów (w tym przypadku Reksa, którego spotyka po latach).

Jednym z pomysłów, który powracał przy "Łotrze", była obsesja Sawa na temat broni, którą jego zdaniem budował wróg. I faktycznie udało mu się zebrać sporo informacji - tak dużo, że niektórzy oficerowie przestraszyli się i gdy tylko Gwieździe zamontowano napęd nadświetlny, przeniesiono ją daleko. Przedtem jednak zbombardowano Geonosis, aby pozbyć się dowodów i świadków. To właśnie Geonosianie, mistrzowie w budowie broni, byli odpowiedzialni za projekt. Nie mogli rozgryźć jedynie superlasera - stąd Krennic potrzebował Galena.

W drugiej części możemy pooglądać jak Chopper gwiazdorzy na planie ostatniego filmu, a Andi ma jak zwykle pytanie do Pabla: czy Vader miał już swój zamek na Mustafarze w trakcie trwania akcji serialu? Owszem, miał - mało tego, ekipa bardzo chciała przekazać tę wieść ludziom. Gdy Hera mówi pod koniec pierwszego sezonu, że "na Mustafar Jedi idą umierać", to chodzi właśnie o to. Na razie nie dowiemy się jak długo budowla tam stoi, ale pewnie za jakiś czas się to stanie.

W Polsce serial również powraca wraz z odcinkiem "Iron Squadron". Poniżej opis i fragmenty.

Ezra i Sabine łączą siły, aby pochwycić młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy w głupi sposób ryzykują życie. To jedyny sposób, w jaki mogą obronić swój dom.

http://kimbachan.tumblr.com/post/152789805978/a-ship-full-of-ezras-sign-me-up-sorry-i


Jest jeszcze parę ploteczek z zeszłego tygodnia. Po pierwsze, Freddie potwierdził, że ekipa jeszcze z Sawem nie skończyła i jeszcze go zobaczymy. Po drugie, jest coś dla fanów Ahsoki. Ashley Eckstein wzięła udział w jednym z rejsów statkiem Disneya, podczas którego oczywiście spytano ją o los jej postaci. Aktorka spytała się wcześniej Filoniego co może powiedzieć na ten temat, a ten pozwolił jej zdradzić, że Tano "ma przyszłość". Nie wiadomo czy w komiksie, czy w serialu, czy w książce, ale to w ciekawy sposób łączy się z pogłoską Making Star Wars na temat Epizodu VIII, o której pisaliśmy tutaj. Głosi ona, że (Spoiler):convory - ptaki znane z obu seriali animowanych - będą obrońcami Ahch-To, na której swe pustelnicze życie wiódł Luke. Autor artykuły spekuluje, czy nie mogłoby to wiązać się z domniemywanym związkiem Ahsoki z tymi ptakami (niektórzy mówią nawet, że Togrutanka przeszła proces reinkarnacji po pojedynku z Vaderem - convor obserwuje go po walce z byłą uczennicą). Dodatkowo na związek tych zwierząt z Córką - personifikacją jasnej strony Mocy - wpadli sami fani, a Freddie tylko potwierdził (klik) te domniemywania. Odpowiedzi wszak nadal nie ma. Dowiemy się pewnie w grudniu.(Koniec Spoilera)Po ostatnim odcinku Freddie przedstawił parę ciekawostek o Kananie. Sporo fanów zwróciło uwagę, że Jedi znacznie urósł w Mocy - posługuje się nią zdecydowanie lepiej niż Ezra (na początku sezonu było raczej odwrotnie). Zdaniem aktora wpływ na jego niezbyt rozwinięte umiejętności miał strach, a do tego strach przed wieloma rzeczami, takimi jak obawa o bycie złym nauczycielem czy niepewność po niepełnym szkoleniu. Jarrus miał wielu nauczycieli - inkwizytorów, Vadera i Maula - i wszyscy z nich byli źli. Dopiero Bendu pozwolił mu pozbyć się strachu. Prinze dodał tajemniczo, że Jedi zbliża się do "środka". Czyżby miał na myśli "środek" reprezentowany przez Bendu, "szarą" stronę Mocy?

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Ashley Eckstein (131) Dave Filoni (554) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) Freddie Prinze Jr. (57) Łotr 1 (spin-off) (516) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606)

KOMENTARZE (11)

 • nedz1232017-01-14 23:04:30

  Renn dzięki za rade ,do której może się dostosuję ,ale musisz mi przyznać rację to był zapychacz dobry ,ale jednaak.:P

 • SW-Yogurt2017-01-14 20:01:59

  Mają przerobione zmartwychwstanie na Maulu, Tano może być następna. Czy można składać zamówienia na kolejnych? ~;)

 • Joylinda_Hawks2017-01-14 08:47:29

  Może wielki powrót A. Tano na zakończenie 3 sezonu - to by był finał z przytupem :)

 • Finster Vater2017-01-14 03:55:43

  Tano "ma przyszłość" [3]

  A Eckstein się pyta, ile może powiedzieć... Czyli ta przyszłość ma bardzo realne kształty.

 • Darth Starkiller2017-01-14 02:31:27

  hah, nowy-stary kumpel Choppera powraca ;d

 • General Rennobi2017-01-13 23:58:54

  Trochę pozytywnego podejścia i zaufania. Zaręczam ci, że życie stanie się mniej toksyczne i więcej wyniesiesz szczęścia ze swoich pasji jeśli będziesz tak podchodzić do wielu spraw. ;)

 • HAL 90002017-01-13 23:58:32

  Tano "ma przyszłość". [2]

 • nedz1232017-01-13 23:27:18

  Ren masz racje z reguły tak.:P Ale często po obejrzeniu nagle przestaje nim być.:P Dziwne nie?:D

 • General Rennobi2017-01-13 22:41:10

  nedz123, tak, tak, wszystko jedzie zapychaczem według ciebie. ;) Pozdrawiam.

 • nedz1232017-01-13 21:27:00

  Nowy odcinek mocno jedzie zapychaczem...

 • SW-Yogurt2017-01-13 18:00:58

  Z waszych opisów IS wychodzi na filler ze standardowo bezsensownym Mitth`raw`nuruodo i statkiem pełnym Mostowiaków. No nic, się zobaczy, a potem odreaguje w NFMie z muzyką Pana Williamsa, ale nie tylko.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..