Rebelianci

"Rebels" #46 w USA i 3x07 w Polsce

Rózne

Jutro wieczorem na stacji Disney XD w USA zadebiutuje kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", czyli "Trials of the Darksaber". Poniżej opis i fragmenty, a obrazki można pooglądać na rebelsowej wiki.

Niestety wszystko wskazuje na to, że na nowy odcinek będziemy faktycznie musieli poczekać do przyszłego miesiąca, bo w programach TV nie ma nic na ich temat. Kolejny odcinek, "Legacy of Mandalore", zadebiutuje zatem 18. lutego.

Aby pomóc swojemu ludowi dołączyć do rebelii, Sabine niechętnie zgadza się dzierżyć starożytną mandaloriańską broń. Wyzwanie to okazuje się dużo trudniejsze niż przypuszczała.

Z nowego "Reconu" możemy się dowiedzieć, że "Warhead" miał być odcinkiem poświęconym Zebowi i Reksowi, ale ostatecznie zdecydowano się na droidy, dzięki czemu wyszedł epizod komediowy. No a do tego była możliwość przedstawienia Zeba jako kapitana i zdolnego dowódcę.

Droid-infiltrator to oczywiście niewykorzystany pomysł McQuarriego na Threepio. Filoni żałuje trochę, że nie udało się zmienić projektu maszyny tak, aby bardziej przypominała K-2SO, co byłoby naturalnym połączeniem z "Łotrem". Zadaniem modelu EXD jest znalezienie tylko i wyłącznie komórki Feniks - ażeby to zrobić, Thrawn łamie imperialne prawo, bo głowice, w które są wyposażone te modele, zostały zakazane. EXD-9, w przeciwieństwie do AP-5 i Choppera nie ma osobowości, bo jest jedynie narzędziem Imperium.

W dalszej części możemy zobaczyć jak zakwaterowano Choppera na planie, a tym razem Pablo sam się mocno rozgadał (bo i pytań było sporo na Twitterze). 1. Jyn odeszła już od Sawa - od tego faktu minęły cztery lata, a zostały jeszcze dwa do "Łotra". Hidalgo na razie nie może powiedzieć co wówczas robiła, ale ma nadzieję, że wkrótce będziemy mogli o tym przeczytać. 2. Z jajka wykluje się ta sama królowa, którą widzieliśmy w marvelowskim "Vaderze". Pablo nie chce łączyć zbyt wielu kropek, bo może jeszcze tę historię jakoś ujrzymy. Urosła taka duża, bo Klik-Klak dobrze się nią zajmował, a do tego miała dostęp do surowców. Mówi w basicu dzięki droidom (Klik-Klak jedynie je rozumie). A czemu nazwała się imieniem dawnej królowej Kariny Wielkiej? Cóż, nie jest do końca w pełni rozumu. Czy wszyscy Geonosianie zginęli? Tunele ciągną się bardzo głęboko i jest dla nich nadzieja. 3. Kapitan to nie Rae Sloane, tylko Brunson. Na koniec czeka nas oczywiście zajawka.

A w Polsce będziemy mogli obejrzeć odcinek "The Wynkahthu Job" jutro o 9:30 na Disney XD. Poniżej opis i fragment po polsku.

Rebelianci łączą siły z bezwzględnymi piratami, aby odzyskać frachtowiec pełen broni, której potrzebują buntownicy. Jednakże misja okazuje się o wiele niebezpieczniejsza, niż przypuszczali.Wiele plotek nie było w tym tygodniu. Freddie powiedział jedynie, że zwiastun drugiej połowy sezonu został poskładany przez Filoniego, który nie chciał, aby zajawka za wiele zdradzała. Podobno naprawdę ważnych rzeczy tam nie ma. A dzięki niedawno wydanej grze "Force Arena" możemy zobaczyć jak wyglądaliby serialowi bohaterowie w nieco realistyczniejszej wersji.Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Andi Gutierrez (97) Dave Filoni (362) Łotr 1 (397) Pablo Hidalgo (279) Ralph McQuarrie (93) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (499)

Komentarze (14)

W związku z przerwą w Stanach, czy ktoś może policzyć czy i ile nadgonimy z odcinkami u nas? Bo ja się gubię, a w dodatku odcięło mnie na trochę od Pl DXD. ~:(

@Power of the Light Side też o tym pomyślałam. Są do łudząco podobni.

Power of the Light Side jak Ezrasz to Galen z wyglądu trochę z zachowania tylko jeszcze niszczyciela nie ściągnął.:P

Zdjęcie Ezry w kółku w tym środkowym panelu do złudzenia przypomina mi Galena Marka.

Jeszcze nie grałem, ale pewnie w wolnej chwili sobie spróbuje :)

No, Thrawn świetnie wygląda. Mossar, jakie masz karty legendarne? Mi ostatnio Fenn Rau dropnął w silver packu, ale potrzebuję Sabine, żeby go użyć, bo jest w duecie z Sabine.

Tak apropo nawiązania do "Force Arena" to jeśli chodzi o design Thrawna to ten, który zaproponowali w Rebelsach jest chyba najlepszym jakie widziałem. Kształt twarzy, spojrzenie, mimika dla mnie idealnie odzwierciedla Thrawna z Legend.

Miałem raczej na myśli naród, niż pojedyncze osoby.

Mandalorianie nie byli członkami Rebelii? A Fenn Sysha?

Mandalorianie nie występują jako członkowie Rebelii w żadnym innym źródle. Mimo to, wszystko wskazuje na to, że Sabine uda się przejąć nad nimi władzę. Jeśli udałoby się jej zjednoczyć wszystkich to na koniec sezonupoczątek spoilera chciałbym zobaczyć bitwę pomiędzy Feniksami, Mandalorianami oraz imperium. Bitwa została by przegrana, Rebelianci rzucili się do ucieczki, lecz Mandalorianie zdecydowaliby się walczyć do końca/osłaniać odwrót. Sabine mogłaby tam zginąć/zostać schwytana, Thrawn pokazałby swój geniusz, a rebelia Mandalore ostatecznie stłumiona. Wyobraźcie sobie wątek 300 spartan w uniwersum Star Wars. koniec spoilera

PS. Chcę więcej tej legendy o Mandalorian Jedi. Najlepiej cały komiks. Pokojowe usposobienie kodeksu Jedi kontra wojownicza natura Mandalorian, to jest dopiero pomysł na postać.

@ahsoka ja myślę, że twoje przypuszczenia mają prawo się spełnić. Być może dużą rolę mogą mieć w intrydze Thrawna Mandalorianie, a nie jedynie Sabine. Byłoby naprawdę mocno jakby Fenn Rau był szpiegiem Imperium, który ma przekabacić Sabine, a co za tym idzie zdradzić położenie rebeliantów. Tak sądzę, no bo Thrawn domyśla się kim jest Fulcrum, a może nawet dobrze wie, więc czemu nie miałby wykorzystać tego przeciwko nim i np. samodzielnie wyszkolić szpiega. Sam mówił "Będą architektami swej własnej destrukcji." Może chodzić o Kallusa, jednak Mandalorianie są jacy są i nie sądzę, aby Fenn Rau był do końca zainteresowany sojuszem z Rebelią. Raczej nie odwidziało mu się odbicie Mandalore.

Więcej niż super. A po za tym chyba już zaczęłam od dłuższego podejrzewać, że początek spoilera Coś łączy jakiś wątek łączy Thrawna ze Sabine koniec spoilera, ale to może być moje fantazje, ale to widzę w każdym odcinku rebeliantów oczywiście w trzecim sezonie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.