Świat Filmu

P&O 211: Jaka jest twoja ulubiona scenografia z Gwiezdnych Wojen?Dziś pytanie bezpośrednio skierowane do Gavina Bocqueta, czyli scenografa prequeli.

P: Jaki jest twój ulubiony plan zdjęciowy z „Gwiezdnych Wojen”, zarówno z tych przy których pracowałeś, jak i tych przy których nie pracowałeś?

O: Trudne pytanie, ponieważ było wiele ciekawych planów i lokacji przez te pięć epizodów, niezależnie czy przy nich pracowałem czy nie.

Ostatecznie myślę, że chyba każdy odczuwa silny respekt do całego świata Tatooine. Ja także. Tu jest jakieś silne powiązanie między oryginalnymi filmami a Tunezją/Tatooine, więc gdy wróciliśmy tam z Epizodem I i II, czuło się, że tworzymy historię kina, przynajmniej w jakimś malutkim aspekcie.

Tak więc odtworzyliśmy domostwo Larsów na potrzeby Epizodu II, stworzyliśmy też Mos Espę i jej kwatery niewolników dla Epizodu I, ale też dużo planów do scen z podracerami. To było ekscytujące ale i wymagające.

Więc jeśli weźmie się to pod uwagę, uważam, że całe doświadczenie z Tatooine przy Epizodzie I i II było moim ulubionym.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (538) Epizod II: Atak klonów (830) Gavin Bocquet (35) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (7)

Jestem za! Tatooine:D

Dla mnie najbardziej pamiętne scenki z SW to zawsze te z pustyni :) Czy to Tatooine czy Jakku, więc doskonale rozumiem :)
Kocham Tatooine! [3]

"I don’t like sand. It’s coarse and rough and irritating and it gets everywhere." ~:P I choć np. Matmata była fajna, to bardziej podobało mi się np. nad Como.
Ale i tak: Kocham Tatooine! [2]

Scena w której Luke patrzy na zachód bliźniaczych słońc i do tego muzyka z binary sunset - nieprzerwanie - od momentu kiedy znalazłam się w miejscu gdzie kręcono te sceny w Tunezji - a było to dawno, dawno temu .... i wcale w nieodległej galaktyce.

Kocham Tatooine!

jak to jest ,że większość osób ,które pracują przy SW lubią Tantoine ,a fani nazywają to za wielką kuwetą?:P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.