Rebelianci

"Rebels Recon" - "Trials of the Darksaber"

YouTube

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że epizod "Legacy of Mandalore" zobaczymy dopiero za miesiąc, dlatego najnowszy "Recon" umieszczamy już teraz. Spodziewajcie się spoilerów, jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć "Trials of the Darksaber".Ten odcinek różni się od reszty, gdyż niemal cały jest poświęcony na trening Sabine. Hidalgowi bardzo się to podoba, ponieważ jest tak inny od reszty, bardziej skupiony na postaciach, a nie fabule. Filoni - scenarzysta epizodu - nie chciał, aby jakiś wątek poboczny rozpraszał uwagę widzów, wszystko miało się skupić na Wren.

Historia mrocznego miecza jest dość długa, bo sięga czasów, gdy pracowano nad postacią Pre Vizsli. Początkowo walczył zwykłym wibromieczem, ale potem wkroczył Lucas i stwierdził, że nie ma szans, by coś takiego zatrzymało miecz świetlny. Wówczas narodził się koncept tej broni. Wydawało się naturalne, że ostrze pojawi się w "Rebels", skoro zadebiutował tam Maul, czyli ostatnia osoba, która je dzierżyła. Drugi serial dał dodatkowo możliwość rozszerzenia historii - stąd mamy opowieść o Tarze Vizsli, pierwszym Mando-Jedi.

Sabine w tym odcinku w pełni przyjmuje do siebie swą "mandaloriańskość"; odrzucała ją częściowo, gdyż kojarzyła jej się z rodziną i planetą, które musiała opuścić. Po treningu będzie gotowa stawić temu wszystkiemu czoła, bo w jej szkoleniu nie chodziło tylko o walkę, lecz także o stawanie się lepszą, silniejszą osobą. Dave chciał, aby Tiya zagrała bardzo emocjonalnie, aby pokazać jak głęboko rodzina zraniła Sabine. Dziewczyna próbowała sobie z tym radzić między innymi dzięki sztuce. Kanan również się uczy - przede wszystkim jak odpuścić i pozwolić dziewczynie dorosnąć.

Chopper ma sesję zdjęciową, a Hidalgo tym razem opowiada o okrętach. Po pierwsze: co za rysunek znajduje się na spodzie kadłuba niszczyciela Thrawna? To chimera i tak też (Chimaera) zwie się ten statek, co oczywiście wzięto z "Legend". I po drugie: skoro Chiss jest wielkim admirałem, to czemu nie ma superniszczyciela jak Vader? Okazuje się, że w tym momencie nikt, nawet Darth, nie miał jeszcze tego modelu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Andi Gutierrez (97) Dave Filoni (362) George Lucas (882) Pablo Hidalgo (279) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (499) Tiya Sircar (28)

Komentarze (14)

Ja też to widziałam i co to ma być. I jeszcze z przebudzeniem tego Thrawna co ma pokazać swoją bezwzględnością.

Nie wie ktoś czemu jutro na disney xd nie ma rebeliantów??

Jeden z najlepszych odcinków rebelsów. Sabine to moja ulubiona postać więc ten odcinek szczególnie mi się podobał. Czekam na kolejne odcinki!!!

Fajne są te odcinki, gdzie nie ma szturmowców, myśliwców itd. Wtedy nic nie jest zdeformowane i można normalnie oglądnąć.

"ale potem wkroczył Lucas i stwierdził, że nie ma szans, by coś takiego zatrzymało miecz świetlny" - Gorge jak zwykle wizjoner.
A jego droidy Magna Guard z Ataku Klonów i elektro-kije to niby co było ...

Nie ma to jak hipokryzja. Vibrosword - be, Electrostaff - cacy.

jeden z lepszych odcinkow Rebels!

To był naprawdę porządny odcinek.

Mistrz Mateusz, miałem tak samo. Jednak miesiące po przeczytaniu książki można się czegoś nowego dowiedzieć o pewnych smaczkach w niej zawartych. ;)

A mnie się wydawało, że Perilous w Lordach Sithów, który początek spoilera twi`lekańscy rebelianci zniszczyli koniec spoilera był Super Star Destroyerem. Tyle czasu żyć w błędzie. Niech Moc będzie z Wami.

Oczywiście, że brak SSD nie jest oczywisty. Vide A-Wingi i B-Wingi, których przed RotJ nie było, ale są. ~;) Jedynym ograniczeniem jest brak kasy na stworzenie modelu.

Czy brak SSD nie jest oczywisty, skoro Executor pojawił się dopiero w TESB, a w komiksach jasno powiedziane, że po ANH dopiero był kończony?

A wytłumaczy mi ktoś na co ta cholerna miesięczna przerwa żeby podgrzać atmosferę w środowiskach fanów?:P

pawelwalder
Zajrzyj do newsa ogłaszającego konkurs, sprawdź ostateczną datę składania prac i do tego dolicz sobie tydzień lub dwa. Konkretnej daty nigdy nie ma i nie było.

Wie ktoś może kiedy będzie rozstrzygnięcie konkursu graficznego?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.