Komiksy

Dziś pilotuje Poe Dameron

Egmont Polska

Pierwszy tegoroczny numer Star Wars Komiks jest już dostępny. Zachęcamy do odwiedzenia waszych ulubionych punktów sprzedaży czy to w sieci czy sklepach stacjonarnych. W najnowszej odsłonie magazynu znajdziemy historię z jednym z głównych bohaterów "Przebudzenia mocy", Poe Dameronem, w roli głównej.

Star Wars Komiks 1/2017 (67)

W numerze 1/2017 dwumiesięcznika znalazła się obejmująca sześć zeszytów historia Eskadra Czarnych, pierwsza w nowym cyklu Poe Dameron, poświęconym pilotowi Ruchu Oporu – jednemu z głównych bohaterów filmu Przebudzenie Mocy. Jest to pierwsza seria komiksowa bezpośrednio powiązana z ostatnią filmową częścią Gwiezdnych wojen. Na zlecenie księżniczki Lei Poe Dameron, najlepszy pilot w galaktyce, wykonuje tajną misję, która zawiedzie go w miejsca o kluczowym znaczeniu dla Mocy...
Komiks oryginalnie został wydany w zeszytach Poe Dameron #1-3: Black Squadron #1-3 oraz Poe Dameron #4-6: Lockdown #1-3 przez Marvel Comics.
Scenariusz Charles Soule i Chris Eliopoulos, rysunki Phil Noto i Chris Eliopoulos, okładka Phil Noto. Przekład: Katarzyna Nowakowska. Cena 19,99 zł, 132 strony.

Temat na forum.Tagi: Charles Soule (38) Chris Eliopoulos (9) Egmont Polska (544) Katarzyna Nowakowska (8) Phil Noto (37) Star Wars Komiks (199)

Komentarze (11)

Też już mam i przeczytałem:-) W sumie pozycja dla fanów nowych, disney`owskich epizodów. Skoro nie chcą zbytnio rozwijać wątku Kylo Rena czy Snoke`a (w sumie niewiele o nim wiadomo do tej pory, a spekulacje może rozwiać "The Last Jedi") to mogliby przybliżyć sylwetkę Lor San Tekka i wyjaśnić jak wszedł w posiadanie brakującej części mapy prowadzącej do Luke`a i jak poznał Leię (o ile Ją poznał:-), która jak sam powiedział dla niego ZAWSZE pozostanie przede wszystkim księżniczką:-) A może jest dziadkiem Rey?:-)))

kupiłem, przeczytałem - warto .
Nowy bad-guy jako przeciwnik Poe w ciekawy sposób wprowadzony do uniwersum.

chyba postać o największych możliwościach rozwoju w dalszych epizodach, choć mi już bardzo przypasował w TFA
może się skuszę :)

@Matek może stworzyli Poe by rozwijać jego postać bardziej w książkach i komiksach niż w filmie.

No i dobrze.

Mam, póki co czyta się świetnie.

Matek, Kylo na razie nie bardzo mogą dać do komiksu, bo taki komiks mógłby za wiele zdradzić z tego, co chcą umieścić w Ep VIII-IX. Na przykład więcej infa o zakonie Luke`a, o jego zniszczeniu itp.

Dobrze wiedzieć, czekałem na ten numer. :)

Fajnie może kupię.

Może nieco za wcześnie na ocenianie całej nowej trylogii, ale ... Kurde. Widzę że promuje się zawsze trio : w OT byli to Han, Leia i Luke, w PT Anakin, Obi, Padme, a teraz Rey, Finn oraz Poe.

I chyba jedynym powodem że jest to Poe, a nie Kylo, jest to, że Kylo to bad guy xD Bo Poe nie ma ŻADNEJ osobowości. Początki filmu z nim, jest bardzo fajny i obiecujący, ale potem prawie go nie ma, a tak to jest to jednowymiarowa postać o której wiemy tylko że jest cool zawadiaką pilotem xD I tyle, siema. Podczas gdy Kylo jest ciekawszą postacią, ma swoją historię, swoje cele ... Jeżeli ten Poe w następnych filmach nie zagra większej roli, to jest to dla mnie jakaś pomyłka, że promuje się go na jedną z głownych postaci. Cóż, dostał swoją serię komiksową, więc może jeszcze planują go rozwinąć w E8 i E9 ...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.