TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #59

2017-02-11 14:55:52 Rózne

W rebelsowym temacie ostatnio niewiele się działo. Serial powraca w przyszłą sobotę - przynajmniej w Stanach, bo w Polsce trwa dłuższa przerwa.

Najważniejsza informacja z ostatnich dni to rzecz jasna opisy nowych odcinków, do których dotarł Jedi Bibliothek. Od przyszłego tygodnia nie będzie już przerw, a 25. marca zobaczymy podwójny epizod finałowy. Poniżej w newsie dodatkowo pierwszy obrazek z odcinka "Through Imperial Eyes" (warto zwrócić uwagę na głowę Abednedo w tle - to pierwszy przedstawiciel rasy z "Przebudzenia Mocy" w serialu).

 • "Secret Cargo" - 4 marca - Gdy nie udaje się rutynowa misja polegająca na tankowaniu paliwa, załoga "Ghosta", śledzona przez imperialne okręty wojenne, przypadkowo transportuje ważnego przywódcę rebelii przez galaktykę.

 • "Double Agent Droid" - 11 marca - Chopper i AP-5 razem infiltrują imperialną stację, w której mają znaleźć potrzebne kody, lecz imperialny specjalista zwraca droidy przeciwko załodze, aby zaprowadzić wśród niej chaos.

 • "Twin Suns" - 18 marca - Po wizji Ezra, sprzeciwiając się Kananowi i Herze, wyrusza na odległą planetę, gdzie ma nadzieję na powstrzymanie planów lorda Sithów.

 • "Zero Hour, cz. 1" - 25 marca - Eskadra Feniksów czyni ostatnie przygotowania do ataku na Lothal, lecz ich plan zostaje zrujnowany, gdy Wielki Admirał Thrawn odkrywa miejsce ich pobytu.

 • "Zero Hour, cz. 2" - 25 marca - Rebelianci są uwięzieni na Atollonie. Kanan i Hera walczą o przetrwanie eskadry, a Ezra stara się o pomoc z nieznanego źródła.

Po epizodzie z Sabine trochę do powiedzenia miała Tiya. To, że zobaczymy jeszcze więcej Mandalorian, jest oczywiste, ale okazuje się, że Wren będzie musiała wypełnić jakieś zobowiązania względem swego ludu, czego unikała przez bardzo długo. Powoli będzie wchodzić w rolę przywódczyni i zostanie poddana nowym testom - między innymi będzie musiała określić wobec kogo jest lojalna, pogodzić przeszłość z teraźniejszością. Sabine już nie traktuje Ezry z góry, ale aktorka jest przekonana, że - wbrew obiegowym opiniom - nastolatkowie nie będą razem, gdyż jest to kliszowate. Na koniec Sircar uznała, że jej bohaterka jest jak punkrockowa, nonkonformistyczna kobieta, która z pewnością gdzieś w szafie ma kurtkę do jazdy na motorze. W rozmowie z ComicBook zdradziła, że znała historię swojej postaci od samego początku. Co prawda pozmieniało się to i tamto, ale główne rzeczy pozostały. Nie wiedziała jedynie, że przyjdzie jej czekać aż dwa i pół sezonu, by wszyscy się tego dowiedzieli, a to i tak ledwie połowa historii.Freddie rozmawiał z radiem ESPN głównie na temat "Łotra", ale powiedział też to i owo o "Rebels". Nasi rebelianci nie mają pojęcia, że na Mustafarze jest zamek Vadera (choć padła sugestia, że dowiemy się więcej na ten temat). Słyszeli jedynie plotki. Potem Prinze przedstawił swoje przemyślenia na temat Thrawna i Krennica. Stwierdził, że "Hitler mógłby zrobić z nich użytek". Aktor delikatnie zasugerował, że ci dwaj są jakoś połączeni, choć zauważył, że Krennic stawiał na czystą siłę, a Thrawn był raczej jak Himmler, wolał myśliwce. Gdyby to Chissowi powierzono dowództwo nad Gwiazdą, to wygrałby i "nie byłoby filmu". Problemem admirała jest wszakże "nieumiejętność dostrzeżenia chemii w grupie". Daje on do jednego zespołu osoby, które nie do końca pasują, choć na papierze wygląda to ładnie. Okazuje się też, że Imperium potrzebuje tak ogromnej siły roboczej i surowców, bo prowadzi w tym czasie dwa projekty. Jeden z nich to rzecz jasna Gwiazda, a drugi ma się pokazać w "Rebels", więc Freddie nie może nic o nim powiedzieć.

Andi Gutierrez ostatnio rzuciła nieco światła na proces powstawania "Reconu". Ponieważ ciężko byłoby zbierać aktorów co tydzień, to wywiady z nimi robione są na raz. Przykładowo, Freddie omawia po kolei rolę Kanana w kolejnych epizodach. Pytania do rozmów układa Matt Martin, bo ważne jest spojrzenie Grupy Opowieści. Ujęcia, w których Andi jest sama, nagrywane są tydzień przed. Z Chopperem bywa różnie, jak jest czas, to robią jego sceny z wyprzedzeniem, jak nie, to też kilka dni przed premierą. Ekipa od programu jest bardzo mała i musi szybko pracować. Gutierrez oczywiście ogląda odcinki z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, o czym mam mówić. Najbardziej zapadł jej w pamięć wywiad z Carrie podczas Celebration w Londynie, podczas którego popłakała się z emocji.Ciekawostka na koniec: Rosario Dawson (znanej między innymi z "Facetów w czerni II", "Sin City" i "Grindhouse") ktoś zasugerował na Twitterze, że powinna zagrać Ahsokę Tano w wersji aktorskiej, na co kobieta z ochotą przystanęła. Oczywiście na chwilę obecną są to jedynie marzenia fanów, ale faktycznie pojawiają się plotki na temat rzekomego powrotu panny Tano.

I jeszcze smutna wiadomość dla fanów TCW: serial był przez długi czas dostępny na Netfliksie, lecz 7. marca zostanie usunięty z serwisu. Nadal można go oczywiście zamawiać na płytach, lecz serwisy VOD cieszą się coraz większą popularnością, a Netflix od jakiegoś czasu jest również legalnie dostępny w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Andi Gutierrez (186) Carrie Fisher (371) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Freddie Prinze Jr. (57) Łotr 1 (spin-off) (517) Matt Martin (20) Netflix (48) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) The Clone Wars (1374) Tiya Sircar (35)

KOMENTARZE (17)

 • Finster Vater2017-02-12 20:27:47

  Na tam nie mam nic naprzeciwko, akurat jak wrócę to rozpoczną emisję więc OK.

  Jeżeli aktorka takiego kalibru jak Dawson "puszcza farbę", to wiedz że coś się dzieje.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2017-02-12 18:10:09

  Takie przerwy już niejeden serial skasowały, jak choćby TRON

 • SW-Yogurt2017-02-12 14:35:39

  W sprawie naszej przerwy obstawiam ferie. Goopie, ale pasujące.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2017-02-12 14:33:51

  Chciałabyś ShaakTi

 • ShaakTi11382017-02-12 10:04:35

  Może będzie Baza Delta Zero na Lothalu >:)

 • Darth Starkiller2017-02-12 01:20:54

  Ja tak samo... ale bardziej mnie zastanawia dlaczego również w Polsce była tak długa przerwa. Nie mogli puścić odcinków do momentu, w którym byli widzowie USA, a potem ewentualnie robić przerwę aż do premiery nowych odcinków w Stanach Zjednoczonych?

 • nedz1232017-02-11 23:25:55

  No i fajnie tylko dalej nie rozumiem po kiego im była ta cholerna przerwa?

 • ahsoka2017-02-11 19:17:10

  Będzie się działo Sabine vs Saxon. Thrawn, który pokazuje co na niego stać. Atak na Atollon na bazę rebeliantów. I walka pomiędzy Kenobim i Maulem. Będzie się działo

 • Bolek2017-02-11 18:57:00

  Szkoda że clone wars w ogóle nie było dostępne w Polsce na Netlifx

 • darth sheldon hiszpański inkwi2017-02-11 18:42:20

  Najpewniej atak na Lothal się nie uda i dojdzie do kontrataku imperium lub Thrawn ich wyprzedzi i zaatakuje Atollon kiedy ci będą przygotowywać się do ataku na Lothal

 • Prorok772017-02-11 18:26:57

  Musisz wziąć pod uwagę liczbę, w ten sposób wszystko inne może tez być zasobożerne

 • Adam Skywalker2017-02-11 17:52:06

  Tylko żeby nie okazało się, że ten drugi projekt to TIE Defendery, bo nie oszukujmy się - na nie nie idzie tyle kasy co na Gwiazdę.

 • Adam Skywalker2017-02-11 17:42:55

  Co łączy Thrawna i Krennica - Inicjatywa Tarkina.

 • Nestor2017-02-11 17:17:26

  Finał sezonu będzie mega mocny, Imperium ich pogoni i z podkulonymi ogonami polecą na Dantooine. <3

 • Lubsok2017-02-11 16:06:56

  Nie starczyło im budżetu. xD

 • Power of the Light Side2017-02-11 15:57:12

  A co z atakiem na Lothal? Bo przecież na zakończenie tego sezonu miały być dwie bitwy - o Atollon i o Lothal.

 • SW-Yogurt2017-02-11 15:44:21

  W finałowym odcinku Frodo wrzuci serial w ognie Orodruiny. Pewien Tfurca w Kapeluszu rzuci się za serialem. Mi pasuje. ~:)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..