Dla dzieci

Zrób to sam: Walentynkowe czekoladki

oficjalna

Dziś Walentynki. Jeśli ktoś to obchodzi, a zapomniał o prezencie dla swojej drugiej połówki, nic straconego, zawsze można zrobić coś samemu. Choćby walentynkowe czekoladki w kształcie Gwiazdy Śmierci. Oto przepis.

Niestety i tak trzeba kupić czekoladki. Najlepsze są takie w pudełku w kształcie serca i ważne, by były białe. Do tego potrzebujemy czarny barwnik spożywczy w żelu, półsferyczne foremki, klej i drukarkę.Na drukarce należy wydrukować plany Gwiazdy Śmierci, potem je wyciąć w kształcie serca i nakleić na górną część pudełka. Dzięki temu uzyskujemy właściwy wygląd zewnętrzny.

Z czekoladkami jest gorzej. Białe czekoladki należy włożyć do jakiejś bezpiecznej miseczki i podgrzewać w mikrofalówce tak przez 15-20 sekund, aż się rozpuści. To nie nastąpi od razu, więc te podgrzewanie 15-20 sekundowe należy powtarzać.

Gdy już mamy czekoladę w płynnej konsystencji, należy wymieszać ją z barwnikiem tak by uzyskać szary kolor. Następnie taką masę należy włożyć do półkulistych foremek, te zaś wstawiamy do lodówki na jakieś 15 minut lub trochę dłużej, aż z powrotem wrócą do stałej formy.

Następnie zamrożone czekoladki należy włożyć do pudełka. Można tu jeszcze użyć jakiegoś papieru dekoracyjnego.A kuchnię warto posprzątać, by bałagan nie zniweczył oczekiwanego efektu.Tagi: Fani w kuchni (44) Gwiazda Śmierci (36) Walentynki (34) Zrób to sam (49)

Komentarze (9)

Figi z makiem? Trzeba będzie spróbować, kciukiem też lubię majstrować.

Foremek w kształcie DS nie ma, ale są za to Hany Solo w karbonicie...

Jak się nie ma foremek w kształcie DS to nic nie szkodzi można robić tak jak pisze z tą różnicą, że kulkę zrobić rękami superlaser którymś tam palcem ,a dziureczkę pośrodku wykałaczką lekko narysować linie nożem po środku i ta da jest.
Ja tam walę tynków nie obchodzę bo po co ,ale może komuś się przyda.:P

Polecam figi z makiem. Poważnie. Mają formę kulki, oblepione są czarnym makiem, wystarczy kciukiem zmajstrować talerz superlasera. Smaczne i zdrowe. ~:)

Cholera, nie zdążę.

Fajne, tylko gorzej z ta foremką :), o ile nie będzie problemu z pozostałymi składnikami, to trudniej dostać od ręki foremkę ....

Nie mam foremek w kształcie gwiazdy śmierci niestety

Fajne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.