TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Fragmenty "Empire's End"

2017-02-15 20:53:28 io9.gizmodo.com, starwars.com

Podczas gdy polscy fani od niedawna mogą czytać drugą część trylogii Chucka Wendiga "Dług Życia", fani zza Oceanem za chwilę dostaną w swoje ręce finalną książkę serii zatytułowaną "Empire's End". W związku z tym wydawca postanowił upublicznić dwa fragment opowiadania, które skupia się na postaci najsłynniejszego amanta i hazardzisty galaktyki, czyli Lando Calrissiana oraz na perypetiach małżeńskich Hana i Leii.

We fragmencie poświęconym Lano znajdziemy kilka ciekawostek, które rozbudowują świat Odległej Galaktyki w okresie tuż po bitwy o Endor:

- Lando postanawia odbudować świetność Miasta w Chmurach, jednocześnie pomagając ofiarom i uchodźcom z planet ogarniętych wojną domową, zatrudniając ich w swoich instytucjach na Bespine - Przed "Imperium Kontratakuje" Lando planował stworzyć z Miasta w Chmurach "oazę neutralności". Miejsce, którym nie interesowało by się ani Imperium, ani Rebelia, a on sam mógłby handlować wydobywanym gazem Tibanna i zbijać na tym kokosy - Sam gaz był wykorzystywany przy produkcji hipernapędów - Po bitwie o Endor Bespin był rządzony przez Gubernatora Adelharda, który uformował organizację zwaną Żelazna Blokada. Utrzymywał on kontrolę poprzez dobrze zorganizowaną kontrolę oraz okłamywanie mieszkańców odnośnie śmierci Imperatora - Lando musiał samodzielnie, poprzez działania partyzanckie, odzyskać swoje dawno włości, ponieważ Nowa Republika była zbyt zajęta innymi działaniami politycznymi i wojskowymi w Galaktyce - Pierwszym pomysłem na prezent z okazji urodzin Bena Solo było podarowanie mu peleryny i małych wąsów, aby maluch wyglądał "jak jego cool Wujek Lando"

Drugi fragment skupia się na relacji Hana i Leii, którzy muszą radzić sobie z perspektywą zostania rodzicami:

- państwo Solo posiadają droida protokolarnego T-2LC, zwanego Elsie, której zadaniem była opieka nad ciężarną księżniczką - Leia określała nienarodzonego syna jako "mały aniołek", podczas gdy Hab wolał określenie "mały bandyta" - Dr. Kalonia, lekarz prowadzący ciążę Leii, zalecił jej włączyć do swojej diety owoce jogan, które znane są głównie z serialu Star Wars Rebelianci - Luke Skywalker przeczesuje Galaktykę w poszukiwaniu starych nauk Jedi, podczas gdy Chewbacca zajmuje się swoją rodziną na oswobodzonym Kashyyk - Leia pragnie, aby Nowa Republika wspierała lokalne grupy partyzancie, które walczą z Imperium lub przestępczością zorganizowaną, nieoficjalnymi kanałami, skoro sama nie jest w stanie bezpośrednio interweniować - Norra Wexley oraz jej zespół obecnie poluje na Wielką Admirał Imperium Rae Sloane

Oba fragment pokazuje nam, iż autor książek nie zmienił stylu, przez co niektórzy fani mogą narzekać lub całkowicie zniechęcić się do całej serii. Jednak trzeba przyznać, iż po raz kolejny dostajemy solidną dawkę informacji o sytuacji w Galaktyce po Epizodzie VI, jak i równie genialny pomysł na prezent dla najmłodszych fanów.

Fragmenty w oryginale możecie przeczytać kolejno w tym miejscu i tutaj, natomiast w naszym wcześniejszym newsie znajdziecie opis fabularny całej książki. Powieść ukaże się 21 lutego w nakładzie wydawnictwa Del Rey.

Amerykańska sieć księgarń Barnes & Noble przyzwyczaiła już fanów do swoich ekskluzywnych wydań nowych powieści. Wchodząc na stronę sklepu księgarni, możecie dokonać zakupu wydania zawierającego dwustronny plakat, przedstawiający z jednej Raę Sloane, a z drugiej Norrę Wexley.Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Chuck Wendig (56) Del Rey (510) fragment powieści (5) Trylogia Końca i początku (Aftermath) (31)

KOMENTARZE (12)

 • nedz1232017-02-16 23:04:12

  Olewam ten chłam nawet do rozpalania w piecu się mi nie przyda.:P

 • KananJarrus52017-02-16 20:32:08

  Fajne plakaty szkoda że dwustronne bo trzeba by było kupić 2 książki by mieć na ścianie 2 wersje

 • Nestor2017-02-16 19:59:22

  Nie czytam opisu, bo smakowitą "dwójkę" będę trzaskał lada moment. <3

 • HAL 90002017-02-16 17:17:03

  Fajne okładki.

 • Zablokowany2017-02-16 15:20:39

  Lando kupuje pelerynę kolejnemu jeedai,który zszedł na złą stronę. Najpierw Kyp teraz Ben ciekawe kto będzie następny po oolejnym skasowaniu kanonu.

 • Ricky Skywalker2017-02-16 09:30:16

  Sev, osłabiłeś mnie już w pierwszym zdaniu. "mogą czytać drugą część trylogii Chuck Wendig" - odmienić nazwiska nie potrafimy? ;) Tym bardziej że tu masz prostą odmianę: Chucka Wendiga ;) Popraw się! :P

 • darth sheldon hiszpański inkwi2017-02-15 23:48:14

  Mam dziwne wrażenie, że kilka dni temu czytałem ten fragment. Macie refleks.

 • ShaakTi11382017-02-15 22:54:27

  Jenari->
  Wendig. To on.

  Finster, Princess->

  http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/facebook/000/007/582/tumblr_lmputme3co1qa6q7k_large.jpg

  No, czekam na książkę. Co jak co, ale o tym facecie można pisać dużo.

 • Princess Fantaghiro2017-02-15 22:49:49

  Finsteeeer! :D :D Bo Cię zaraz pacnę młotkiem plastikowym ;)

 • Finster Vater2017-02-15 22:05:47

  @Princess - fakt, gdyby ktoś Tobie podarował wąsy, to było by to bardziej niż dziwne.

  Nb. Określenie "plakaty" jest bardzo na wyrost - to dołączona do książki kolorowa rozkładówka zadrukowana dwustronnie. Miła rzecz ale bez przesady.

 • Jenari2017-02-15 21:32:27

  Utrzymywał on kontrolę poprzez dobrze zorganizowaną kontrolę
  To ten słynny styl Wendiga, czy wpadka tłumacza :P

 • Princess Fantaghiro2017-02-15 21:08:37

  -[cytat]Pierwszym pomysłem na prezent z okazji urodzin Bena Solo było podarowanie mu peleryny i małych wąsów, aby maluch wyglądał "jak jego cool Wujek Lando" [/cytat]

  To już wiadomo czemu Kylo jest jaki jest. Jakbym dostawała takie durne prezenty od maleńkości to też bym przeszła na Ciemną Stronę. 😝

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..