Gry komputerowe

Nowe wieści o grach podczas Celebration?W dniach od 13 do 16 kwietnia odbędzie się w Orlando kolejna edycja imprezy Star Wars Celebration, o czym mogliście już przeczytać na Bastionie, lub usłyszeć w kilku ostatnich odcinkach The Star Wars Show. Podczas emisji ostatniego odcinka prowadzący wspomnieli o tym, że na imprezie w tym roku nie zabraknie gier komputerowych. Po chwili wymieniono wszystkie tytuły których możemy się spodziewać na imprezie Problem w tym, że wszystkie już znamy, bo miały swoją premierę jakiś czas temu. Wspomniano więc o Battlefroncie, The Old Republic, Galaxy of Heroes czy Star Wars: The Force Arena.
Podobna sytuacja miała miejsce już w zeszłym roku, gdy na Celebration Europe w Londynie po raz pierwszy poświęcono grom cały panel na głównej sali. Wszyscy spodziewali się czegoś dużego a skończyło się na zapowiedzi dodatku do Battlefront-a i Star Wars: The Old Republic. W tym roku jest szansa, że usłyszymy lub zobaczymy coś związanego z nową częścią Battlefront-a, która jak wiadomo ma się ukazać w okolicach listopada. Może zwiastun zapowiedzianego trybu fabularnego?
Wszyscy chcielibyśmy usłyszeć kilka konkretnych informacji na temat gier, nad którymi pracują zespoły Visceral Games czy Respawn Entertainment, należy jednak pamiętać, że zespół Amy Henning zapowiedział premierę gry najwcześniej w 2018 roku, a gra od twórców Titanfall-a i Halo jest obecnie na etapie preprodukcji.
Ponadto jak powiedział niedawno jeden z przedstawicieli Electronic Arts, drugi kwartał 2017 roku ma należeć do nowego Mass Effect-a, na wszystko inne przyjdzie czas później.
Pozostaje więc czekać i mieć nadzieję, że na jednej ze zbliżających się imprez usłyszymy więcej. Przy czym największe szanse na to będą jednak podczas imprezy EA Play 2017 w czerwcu i później podczas targów E3.

Tagi: Battlefront (2015) (117) Celebration (406) Electronic Arts (121)

Komentarze (15)

Skąd ta pewność?

Zapomnijcie. Nie będzie już żadnych dużych fabularnych gier SW. Koniec tematu.

Fakt, mogłoby być więcej gier typu AAA w świecie "Star Wars", ale nie jęczcie już na te gry mobilne. Prawda jest taka, że rynek gier mobilnych jest rynkiem olbrzymim, a starwarsowe gry, które powstały na tablety i smartfony to bardzo dobre produkcje. Dość dobrze się bawiłem grając w Star Wars: Uprising (jak jeszcze serwery były aktywne), a w Star Wars: Force Arena gra mi się wyśmienicie. Także warto poczekać na "wielkie" tytuły, ale nie narzekałbym, że większość wydanych gwiezdnowojennych tytułów w ostatnim czasie było kiepskich, bo to nieprawda.

...co chwila jakieś mobilne badziewia.[2]

Rodzynku, GoH jak na grę mobilną jest świetny. Owszem do KOTORa się nie umywa, ale KOTOR był robiony pod komputery i ew. konsole, a nie telefony. Dochodzi jeszcze kwestia finansów, KOTOR na pewno kosztował więcej, tyle ile na urządzenia mobilne nie warto wydać, bo gra F2P raczej się nie zwróci, a płatną mało kto kupi. "Owszem BF jest nijaki, ale jest jedyną gra AAA wydana od 2012 roku." To, że gra jest AAA nie znaczy, że musi być dobra i lepsza od gierek mobilnych.

Co do gry o Hanie to mam złe przeczucia...

A jak 2018 się omsknie, to gra będzie powiązana z EIX. W końcu jest w preprodukcji i może zamiast paazakowego Pasjansa dostaniemy Sapera na Jakku?

Rodzyn ma rację, to jest żenada że do tej pory wydali tylko Battlefronta i co chwila jakieś mobilne badziewia. Przypuszczam jednak że to nie do końca wina EA, bo jednak najwięcej do powiedzenia ma Disney który najwyraźniej chce aby gry były dodatkiem do filmów, jak słusznie zauważył Rodzyn, gra od Visceral planowana na 2018 rok będzie dotyczyć Hana Solo najprawdopodobniej, zupełnie tak samo jak planowany na ten sam rok spin-off, wszystko jest po to żeby nakręcać hype, żeby kasa się zgadzała. Tak więc jeszcze sobie poczekamy...

Jacuś - no właśnie nie szanuje bo od czasu Kotora czekam na godnego następcę. Owszem BF jest nijaki, ale jest jedyną gra AAA wydana od 2012 roku.

Od Visceral Games będzie hicior. #100_lat_planowania

Zgadzam się z rodzynkiem jr.

Właśnie miałem na myśli nowy kanon tylko :/.

Jacek112 nie no gry dobre są ze SW stare, ale dobre chociażby KOTOR, KOTOR 2, X-wing, Jedi Outcast, Knight Akademy Jedi, Dark Forces nie no tragedii nie ma choć racja z nowych nic ciekawego.:P

Gier brak.

Rodzynek, ale Galaxy of Heroes to Ty szanuj! :P Moim zdaniem to najlepsza gra SW nowego kanonu! Commander też jest spoko (stary sprawdzony typ gry), natomiast Force Arena powinien być bardziej rozbudowany i iść na PC, jak na telefon jest zbyt dynamiczny moim zdaniem. Battlefront 2015 natomiast to najgorsza gra z nowego kanonu, tyle. Podsumowując nie ma na PC żadnej dobrej gry SW (nie liczę emulatorów androida, iosa i samego systemu Windows).

Żenada. Leci piąty rok od nadania EA praw do tworzenia gier SW, a od tego czasu wydali jeden tytuł... Bo serio, takiego gó*na jak jakies Galaxy Heroes, czy Force Arena nie biorę pod uwagę. Podejrzewam, że gra od Visceral będzie na bank związana z Hanem Solo. Jak oni mają z taką częstotliwością wydawać gry SW to LFL powinni przemyśleć sprawę i udostępnić prawa do marki innym studiom takim jak chociażby zapalony do stworzenia gry SW (ponownie) Obsidian.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.