Mroczne widmo

P&O 218: Jakie wpływy architektoniczne są widoczne w budynkach „Mrocznego widma”?Dziś kolejne z pytań o I Epizod. Odpowiada Doug Chiang.P: Jakie wpływy architektoniczne są widoczne w budynkach „Mrocznego widma”?

O: Jest wiele wpływów architektonicznych. Chcąc uczynić te światy wiarygodnymi, staramy się zahaczyć je w jakiś sposób w rzeczywistości. Wytworzyliśmy eklektyczny styl architektury bazujący na Wenecji dla Naboo. Ruch art Nouveau, w szczególności prace Gaudiego, zostały użyte przy tworzeniu miasta Gungan. Frank Lloyd Wright i jego Marin County Civic Center zainspirowało błękitne kopuły pałacu Amidali. Hugh Ferriss i Albert Speers oraz ich monumentalne budynki mają odzwierciedlenie w Coruscant. No i na końcu, architektura Dźerby z Tunezji zainspirowała kwatery niewolników na Tatooine.Tagi: Doug Chiang (64) Epizod I: Mroczne widmo (502) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (358)

Komentarze (9)

Hagan - dokładnie, tak jak AquaManiac pisze. Czołowy architekt III Rzeszy. Ale tu nie chodzi oczywiście o jego polityczne działania, tylko architektoniczne.

No był tak ulubionym, że nawet organizował rozbudowę obozu w Oświęciumiu, poza tym organizował inne zbrodnie, deportacje itd... Był także ministrem w rządzie III Rzeszy. Jako jedyny z Hitlerowców wyraził skruchę podczas Procesów Norymberskich. I tak, był głównym architektem Hitlera. Ciekawa postać z ciekawą historią...

Albert Speers - czy on nie był przypadkiem ulubionym architektem Hitlera?

Mnie jakoś naboo(po za durną nazwą i pagórkami) zawsze kojarzyło się z Watykanem.:P

"Mroczne widmo - jak powstawał film" - mam i ja.

... i już mi wleciał: "Mroczne widmo - jak powstawał film". Fantastyczna książa dla kogoś, kogo interesują kulisy powstawania filmu.

Moża myśleć sobie o TPM co się chce, ale trzeba przyznać, że wizualnie to jest prawdziwy majstersztyk... Jeśli kogoś interesują inspiracje Chianga i ogólnie proces powstawania efektów do tego filmu, jest świetna książka na ten temat i to w języku polskim, tylko tytuł wyleciał mi z głowy... :)

Fani. xD

Kto zadaje takie pytania...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.