TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Pablo Hidalgo o obcych z „Łotra 1”

2017-03-14 18:16:06 oficjalna

Oficjalna przepytała Pablo Hidalgo na temat obcych „Łotra 1”. Na pierwszy ogień poszedł obcy z którym dzieliła celę Jyn. Właściwie to obca, która nazywa siebie Nail. Inni nazywają ją Kennel, natomiast jej prawdziwe imię to Oolin Musters. W rolę tego obcego wcielił się mężczyzna, Kiran Shah. To nie jest jego pierwszy występ w „Gwiezdnych Wojnach”. W „Powrocie Jedi” zagrał Ewoka, zaś w „Przebudzeniu Mocy” Teedo. Początkowo projekt tego obcego miał wypełnić ulicę Jedhy. Ostatecznie uczynili z niej więźniarkę na planecie Wobani. Pablo zastanawia się, czy to była promocja, czy nie, ale w efekcie ta postać występuje więcej w filmie. W czasie produkcji określano ją jako „Blue Top”.W „Łotrze 1” nie ma zbyt wielu kosmitów, którzy mają dość dużo czasu na ekranie. Jednym z wyjątków są Dwie Tuby. Edrio i Benethic są często określani jako „bracia jajowi”. Trudno nawet to przetłumaczyć oddając sens. Pablo wyjaśnił w czym rzecz. Otóż Przedstawiciele rasy Tognath faktycznie wykluwają się z jajek, ale te się rozwijają zawieszone w galarecie (coś w stylu skrzeku). Wewnątrz tej galarety dwa lub więcej jajek mogą się zetknąć i w ten sposób tworzy się między osobnikami niezwykła wieź, która trwa przez całe życie. Co ważniejsze, te jaja nie muszą pochodzić od tych samych rodziców. ”.Pao pochodzi z rasy Drabatanów i jest raczej jej typowym przedstawicielem. Zdaniem Pabla osobnicy tej rasy jednak byliby dumni mogąc uznać go za swojego przedstawiciela. Pao był zwykłym cywilem zanim zaciągnął się do Rebelii. Był inżynierem, który poczuł, że trzeba coś zrobić z Imperium. Przy tworzeniu Pao zespół Neala Scanlana inspirował się płazami. Gigantyczna, krzycząca gęba to doskonały kontrast w tym obcym, coś z czego twórcy nie potrafili zrezygnować.Bistan pochodzi z planety Iakar. Nazwa Iakaru pochodzi od nazwy amazońskich małp uakari. Pablo zdaje sobie sprawę, że niektórzy czytają to jako lakaru, a nie Iakaru, mylą duże I z małym l. Cywilizacja z której pochodzi Bistan nie jest zbyt rozwinięta. Oczywiście bardziej zaawansowana niż Ewoki, ale nie ma też technologicznych inklinacji wookiech.Nowe kolory i kształty zarówno Mon Calamarich jak i Twi’leków to pomysł, by ukazać ideę różnorodności wśród gatunków obcych. Zresztą w „Wojnach klonów” było już więcej kolorowych Mon Calamarich. Te bardziej kolorowe zdaniem Pablo pochodzą z tropikalnych środowisk, zaś czarno-białe raczej z zimnych. Co dobrze pasuje z osobowością Raddusa. Pozwala też na żarty o zimnych rybach.

Niektórzy pytali Pablo, czy rasa Talpini to ta sama z której pochodzi Maz Kanata. Nie jest tak. Talpinich widzimy dzięki powrotowi Warwicka Davisa. Tym razem jego postać to Weeteef Cyu-bee. Różnią się od Maz choćby innymi uszami. W produkcji postać Davisa określano mianem małych zębów. Początkowo Pablo miał pomysł by nazwać go Cyu-Bee, ale z różnych względów dodał początek imienia, czyli Weeteef. Chciał też także nawiązać do tradycji, w której postaci grane przez Warwicka zaczynają się na literę W (Wicket, Wald, Weazel, Willivan, a teraz Weeteef. No był jeszcze Willow, ale to już inna bajka).Moroff to nawiązanie do starego Expanded Universe. Dokładniej do gier fabularnych. Pojawiła się tam postać imieniem Rollos, z gatunku Gigoran (w opowiadaniu z 1994). Mają wiele wspólnego z wookieemi, są doskonałymi brutalami do wynajęcia. Połączono to. W dodatku jeden z przedstawicieli tegoż gatunku pojawił się w komiksowej serii „Doctor Aphra”.Pomysł, by pokazywać postaci z zakrytą twarzą na Jedhzie był taki, by zobrazować ich przywiązanie do wiary, niekoniecznie do gatunku. Mają wyglądać jak humanoidy, ale nie wiemy, co jest pod zakryciem.

Niektórzy zastanawiali się czy Kullbee Sperado to przypadkiem Lasat nie jest. Nie jest, jego gatunek na razie nie jest określony. Podczas produkcji określano go mianem Czaszkobrodego lub desperado, bo przypominał rewolwerowca z westernów. I zupełnie jak oni, nie chce by ktoś znał jego przeszłość.

Wiele z tych szczegółów Pablo użył też w Przewodniku ilustrowanym.
TAGI: Doktor Aphra (Doctor Aphra 2016-2019) (51) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (902) Łotr 1 (spin-off) (542) Neal Scanlan (51) Pablo Hidalgo (327) Warwick Davis (93) Willow (55)

KOMENTARZE (11)

 • Ephant Mon2017-03-20 19:37:45

  Jak dotąd nie starają się z obcymi, Maz Kanata taka sobie mdła postać, Chewie i Raddus mają chwilkę a potem długo długo nic

 • HAL 90002017-03-19 19:15:42

  Więcej obcych w głównych rolach!

 • nedz1232017-03-15 21:32:42

  Sw-Yogurt tak wiem, ale wolę określenie straszliwy człowiek wampa.:P

 • Nestor2017-03-15 12:40:37

  Ja tam do dzisiaj mam problem z usłyszeniem KARABAST w scenie z Pao :P.

 • Lorn2017-03-15 10:32:40

  Mnie czerwoni mnisi od pierwszego momentu kojarzą się z bohaterem gry Journey :P

 • Darth Starkiller2017-03-15 02:01:46

  Pao od początku, od czasów trailerów, przypominał mi Crazy Froga. ;p

 • SW-Yogurt2017-03-14 21:10:30

  @nedz123? No przeca jest - Moroff.

 • Emperor Reek2017-03-14 20:57:31

  Ciekawsze niż całe rebels.

 • nedz1232017-03-14 20:43:10

  Czemu nie opisaliście straszliwego człowieka wampy siejącego wszędzie śmierć i groze? :P

 • Gapcio Gapcioszewicz2017-03-14 20:14:34

  Za wysoki. Weeyef bardziej.

 • ObiKenobi552017-03-14 19:01:21

  Z tym przedstawicielem rasy Maz Kanaty to prędzej chodzi o Leevana Tenze, tego na prawo od Moroffa. Moim zdaniem to musi być ten sam gatunek, już na pierwszym seansie R1 rzucił mi się w oczy ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..