Łotr 1

Alternatywne zakończenie "Łotra 1"

"Łotr 1" przeszedł długą drogę zanim trafił do kin od pierwszej wersji scenariusza, poprzez zmianę scenarzystów aż po rozległe dokrętki. W wywiadzie dla Entertainment Weekly Gary Whitta, pierwszy scenarzysta Łotra zdradził jak wyglądało pierwotne zakończenie.Twórcy od samego początku chcieli uśmiercić głównych bohaterów, ale obawiali się, że będzie to zbyt mroczne jak dla Disneya. Dlatego też w pierwszych wersjach scenariusza film miał szczęśliwe dla bohaterów zakończenie, a niektórych postaci (jak np. Bodhi Rook, Chirrut Imwe czy Baze Malbus) w nim w ogóle nie było. Jyn Erso od początku miała być sierżantem Rebelii (niektóre zabawki wyprodukowano nawet z takim podpisem), a nie przestępcą rekrutowanym podczas filmu. Zarówno ona, jak i Cassian (choć nazywany był trochę inaczej) mieli przeżyć. Jedynie K-2SO w każdej wersji scenariusza ginął. Jyn z Cassianem zamiast przesłać w ostatniej chwili plany ze Scarif mieli z nimi dotrzeć na plażę, z której zabrać ich miał statek Rebelii. Plany na statek Leii miały być przesłane dopiero z tego statku.

Również końcowa interwencja Vadera wyglądać miała całkowicie inaczej. Miał on zniszczyć statek na którym była Jyn z Cassianem, ale bez dokonywania abordażu. Następnie Vader miał się udać w pogoń za Tantivem IV, a widzowie mieli ujrzeć kapsułę ratunkową upewniając się, że Jyn i Cassian przeżyli.Tagi: Gary Whitta (80) Łotr 1 (spin-off) (478)

Komentarze (28)

Szablon komentarza:
Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :) (x)

Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :) (5)

Myślę że było wiecej wersi i pomysłow

A ja bym chciał, żeby Vader przytulił księżniczkę i powiedział: kocham cię, córeczko

Happy End ...mieli dużo dzieci, żyli długo i szczęśliwie.

Szkoda mi Jyn i Cassiana, ale finalne zakończenie jest bardziej prawdziwe i poruszające. Fajnie, że Disney się na to zgodził.

Byłaby to 1 część GW bez widoku miecza świetlnego. Dobrze ze unikneli takiej tragedii.

Zakończenie nagrane jest lepsze niż to planowane, nie mnieej jednak żałuję że dodali Chirruta. Bez tej z dupy wziętej postaci, film byłby o wiele lepszy. Czy naprawdę nikt tego nie widzi?

Nie wyobrażam sobie Łotra bez Chirruta, przecież wniósł do filmu pierwiastek Mocy, która powinna być obecna w każdym filmie beż względu czy to spinoff czy główny epizod.

Rebelion-> Chodzi o alternatywne zakończenie, o którym mowa w tekście artykułu: "a widzowie mieli ujrzeć kapsułę ratunkową upewniając się, że Jyn i Cassian przeżyli.".

Jeżeli ktoś nie umie się doczekać wydania BR to można już pobrać łotra 1 z napisamikuba_starwarsy Mam pytanie do Ciebie,jaką kapsułę pokazano w ,,Łotrze,,bo chyba coś przegapiłem ?

Po wczesnych plotkach i pierwszym teaserze pokazanym podczas Celebration liczyłem na bardziej wojskowy i mroczny film, bez konkretnego lidera, za to z bohaterem zbiorowym. Choć ostatecznie film nie jest równy, wyszło całkiem dobrze. Happy End jest tam niepotrzebny.

Osobiście nie wyobrażam sobie lepszego zakończenia, niż to, które znalazło się w finalnej wersji filmu. :) Cudne.

Gdyby nie Było Buza Bimbusa i Cirupa Wee-wee film byłby znacznie lepszy. Pierwotne zakończenie daje się mieć więcej sensu - rzeźnia rebeliantów, choć atrakcyjna wizualnie jest moim zdaniem niepotrzebna bo odbiera postaci Vadera sporo tajemniczości i elegancji. Lepiej byłoby jednak, gdyby nie pokazano kapsuły ratunkowej. Taka jest moja opinia.

Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :) (4)

Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :) (3)

Biedny K2-S0 :<

Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :) [2]

Zakończenie było piękne z wielu różnych względów (m. in. pokazało, że Rebelia musi płacić wysoką cenę za swoje sukcesy; ostatnia scena z Dyrektorem też wspaniała). Cieszę się, że pokazali w końcu prawdziwą wojnę, a nie tylko powtarzane aspekty bajki i przygody.

Uff, na szczęście zmiany poszły w bardzo dobrym kierunku. :)

@SW-Yogurt
Galen Cassian, the rebel!

Jak to gdzie byli? To jasne. Wiecie ile leci taka kapsuła bez hypernapędu, która nie może lądować na Scariff? No tyle, że byłby "Rogue Two (or more): Kids of Rogue One".

Bo co.. A potem co.. Emeryturka.. Czy niby byli, żyli, ale gdzie???

czyli zmiany poszły w dobrą stronę :)

Zakończenie było naprawdę dobre, niczym wisienka na torcie.

Jeśli tak to miało wyglądać to cieszę się że zrezygnowano z Disneyowskiego happyendu.

A Krennic?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.