Fandom

Zapowiedź Skierconu 2017

Skiercon


Dla wszystkich miłośników konwentowania mamy informację od organizatorów tegorocznej edycji Skierconu:

SkierCon 2017 odbędzie się w terminie 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach.

Jak co roku będziemy mieli blok Star Wars, który wraca do swojej właściwej nazwy. Prelekcje związane z tematyką space opera na konwencie pojawią się bowiem w innych blokach. Jeśli zaś chodzi o Gwiezdne wojny, to SkierCon kontynuuje tradycje wspominania Legend. Choć mogą pojawiać się też punkty związane z nowym kanonem.

Podobnie jak w zeszłym roku pojawi się Wielki turniej Trójgwiezdny w którym przedstawiciele trzech różnych organizacji fanowskich robią po jednej z nietypowych konkurencji z którą muszą zmierzyć się uczestnicy. Pojawi się też nerdowski konkurs wiedzowy.

Z racji zmiany budynku wyższa będzie akredytacja. Wejście na konwent będzie kosztowało 20 złoty. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy możecie zgłosić dwa punkty programu (albo jeden dwugodzinny). Jeśli zaś poprowadzicie jeden punkt programu dostaniecie akredytacje za połowę ceny. Szukamy prelekcji dotyczących zwłaszcza Legendarnej części Gwiezdnych wojen. Mile widziane będą prelekcje poświęcone konkretnym elementom świata. Stąd jeśli znasz kosmiczne statki lepiej niż własną kieszeń, albo chcesz porównać jak wygląda jakaś dziedzina świata Star Wars z rzeczywistością, to masz szansę pokazać swoje zainteresowania innym. Równie pożądane są prelekcje porównujące stare i nowe gwiezdne wojny, albo podsumowujące Star Wars Legends. Zgłaszać można też konkursy czy dyskusje. W przypadku tych drugich prosimy jednak o zaznaczenie tego w zgłoszeniu.

Nie samymi Gwiezdnymi wojnami SkierCon żyje. Można też zgłaszać prelekcje czy konkursy z innej tematyki, która jakoś łączy się z fantastyką. Zatem fani postapo, RPG, Fantasy, science fiction, horroru i innych także mogą podzielić się tu swoją wiedzą.

Zgłoszenia punktów programu na który składają się: Imię i nazwisko, tytuł atrakcji, opis atrakcji i ewentualnie opis doświadczeń z prowadzeniem punktów na konwentach (w przypadku osób, które nie robiły punktów programu na SkierCon w poprzednich latach) można przesyłać na lukaszglusek[małpa]wp.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia!Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forumTagi: Skiercon (9) Skierniewice (17)

Komentarze (11)

Mandus >>> Na Pyrkonie to raczej jest kilka prelekcji o SW i 20 o innych, tu było 20 o SW, a kilka o innych. W każdym razie teraz będzie tylko SW

Kurde chyba nie mam szans za daleko.:/

A będzie coś o legendach, bo praktycznie już nigdzie nic nie ma o nich.

Niech Moc będzie z Wami.

Legendy - odgrzebywanie sentymentów.

Na Pyrkonie też zawsze jest blok Star Wars, ale z różnych względów ma też kilka prelekcji spoza SW dlatego musi się nazywać Blok filmowo-serialowy :-)

Lubsok >>> Zawsze na SkierConie jest blok SW, dlatego podesłałem newsa.
W zeszłym roku też był, ale z różnych względów miał też kilka prelekcji spoza SW dlatego musiał się nazywać space opera. W tym space operowe rzeczy będą poza blokiem SW.

Spokojnie. Chcę się tylko upewnić, bo rok temu miał być, a nie było.

Bardzo proszę o powstrzymanie się wszystkich od wszelkich "śmieszkowych" komentarzy :]

Ale na pewno będzie ten blok Star Wars?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.