TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Star Wars Day w Częstochowie

2017-04-18 23:23:24 Star Wars Day

W dniu 6 maja w Częstochowie na terenie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie (ul. Łukasińskiego 50/68) odbędą się obchody Dnia Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars Day, zorganizowane przez Stowarzyszenie GILDIA society

Jak donoszą organizatorzy na imprezie pojawią się wiele ciekawych gości, związanych z serią Star Wars. Osoby zajmujące się modelami (np. bracia Kuleszowie), grupy kostiumowe takie jak Polish Garrison, Rebel Legion, Imperium Mocy i R2-D2 Poland, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Ciekawe kolekcje do oglądania a także panele.

Poniżej prezentujemy program imprezy:

SCENA


10:00 - KONKURS: KTO TO POWIEDZIAŁ?
Konkurs indywidualny lub drużynowy polegający na odgadnięciu który z bohaterów kinowych filmów Star Wars wypowiedział daną kwestię.
prowadzący: Aleksander Gajewicz

11:00 - PRELEKCJA: FIZYKA W GWIEZDNYCH WOJNACH
Świat przedstawiony w "Gwiezdnych Wojnach" jest pełen niezwykłych technologii i urządzeń, o których dzisiaj można tylko pomarzyć: unoszące się w powietrzu pojazdy, podróże w hiperprzestrzeni, miecze świetlne, supermocne lasery. Wiele z tych koncepcji uznaje się obecnie za sprzeczne z prawami fizyki. Niektóre natomiast, choć dzisiaj niewykonalne, wydają się możliwe do realizacji.
prowadząca: Ania Ciechanowska

12:00 - PARADA + TANECZNE SHOW
W samo południe swoją obecnością zaszczyci nas Częstochowa Pipes & Drums, która poprowadzi miniparadę grup kostiumowych przy dźwiękach wielkich dud szkockich grających motyw przewodni z filmów Star Wars wprost na scenę, gdzie w klimatach gwiezdnej sagi odbędzie się występ grupy tańców orientalnych Amarain.

13:00 - KONKURS: OBRAZKOWA WIEDZÓWKA
Konkurs polegający na tym, że uczestnikom pokazywane są kadry z filmów z zasłoniętymi fragmentami. Ich zadaniem jest odgadnięcie jaki fragment został zakryty.
prowadzący: Kamil Domagalski i Michał Ogrodowicz

14:00 - KONKURS: RODZINNY QUIZ WIEDZY
Konkurs drużynowy-rodzinny polegający na odpowiadaniu na pytania zadane przez prowadzącego. Pytania o różnym poziomie trudności stanowiące wyzwanie dla dzieci, jak i starszych.
prowadzący: Joanna Kołcun i Antonii Sauren

15:00 - GOŚĆ: ANNA HIKIERT-BEREZA
Anna Hikiert-Bereza to autorka wielu przekładów książek i komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, a zarazem fanka uniwersum i członkini Polish Garisson 501st Legion oraz Rebel Legion Eagle Base. Podczas rozmowy opowie o swoich projektach, pracy i zamiłowaniu do gwiezdnej sagi.
prowadzący: Adam Florczyk i Izabela Kieliś

16:00 - INSCENIZACJA: WYBRAŃCY MOCY - OPOWIEŚĆ LUKE'A SKYWALKERA
Luke Skywalker przekazuje Rey najważniejsze fakty z historii Galaktyki. Ze swojego punktu widzenia opowiada o losach dwóch wielkich rycerzy Jedi z którymi Zakon wiązał wielkie nadzieje. Mowa o Kylo Renie i jego dziadku – Anakinie Skywalkerze. Rycerze ci, skuszeni przez ciemną stronę Mocy, odmienili losy galaktyki w nieprzewidywalny sposób…

17:00 - PRELEKCJA: QUO VADIS STAR WARS
Rozważania próbujące odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierza Star Wars we wszelakich możliwych aspektach takich jak filmy, gry, książki, komiksy i seriale.
prowadzący: Michał Ogrodowicz

18:00 - PRELEKCJA: ARCHITEKT, GUBERNATOR, ADMIRAŁ, CZYLI KTO TWORZY IMPERIUM?
Choć na samym szczycie imperialnej władzy stoją dwaj Sithowie, to jednak nie tylko na nich spoczywa obowiązek utrzymania porządku na rozległym terenie zajmowanym przez Imperium. Jest także kilka postaci, które niewątpliwie wpłynęły na jego obraz oraz historię. Jakimi cechami charakteru musieli odznaczać się piastujący najwyższe stanowiska imperialni oficerowie? Jakie miejsce w strukturach władzy zajmowali Krennic, Tarkin i Thrawn? Czy bez nich Imperium istniałoby w znanym nam kształcie?
prowadząca: Magdalena Stawniak

19:00 - PRELEKCJA: ILE Z RYCERZA MA W SOBIE JEDI?
Rycerze Jedi bronią mieszkańców galaktyki przed wieloma niebezpieczeństwami (głównie przed innymi mieszkańcami galaktyki…), powinny cechować ich skromność, honor i podległość zasadom kodeksu oraz Mistrzom. Brzmi znajomo? Dla historyka z pewnością. Kultura popularna buduje w naszych oczach niemal identyczny obraz średniowiecznego rycerstwa (zarówno europejskiego jak i dalekowschodniego), jednak jak jest w rzeczywistości? Pozwólmy sobie rzucić okiem na korzenie ideologii "rycerskiej" w fikcji i historii. No i historycznej fikcji, której jest zawsze wokół nas pełno.
prowadzący: Łukasz Sasuła


TEREN MDK

12:00 - AKADEMIA PILOTÓW / IMPERIALNA / JEDI
Czas uruchomić hipernapęd i wskoczyć w nadprzestrzeń do przyległego do MDK parku, gdzie najmłodsi fani znajdą całą masę atrakcji.
W Pasie Asteroid, każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako pilot myśliwca TIE i wstąpić do Imperialnej Akademii Pilotów.
Bardziej w stronę centrum galaktyki, na planecie Carida, będzie działać Imperialny Korpus Naziemny. Chcesz zostać Szturmowcem? Podejmij wyzwanie i przejdź szkolenie do elitarnego Legionu 501.
A może chciałbyś zostać padawanem i uczyć się pod okiem Mistrzów Jedi? Jeśli tak, to Twoja podróż zakończy się u stóp świątyni Jedi na Coruscant. Tam zdobędziesz pierwsze szlify w walce mieczem, posługiwaniem się mocą i może nawet stoczysz pojedynek z Sithem!

prowadzący: Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base

13:00 - SZKOŁA WALKI MIECZEM ŚWIETLNYM
Nauka podstawowych elementów walki mieczem świetlnym, zarówno dla starszych jak i młodszych adeptów Jedi.
prowadzący: Rafał Mońka

17:00 - AKADEMIA PILOTÓW / IMPERIALNA / JEDI
Czas uruchomić hipernapęd i wskoczyć w nadprzestrzeń do przyległego do MDK parku, gdzie najmłodsi fani znajdą całą masę atrakcji.
W Pasie Asteroid, każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako pilot myśliwca TIE i wstąpić do Imperialnej Akademii Pilotów.
Bardziej w stronę centrum galaktyki, na planecie Carida, będzie działać Imperialny Korpus Naziemny. Chcesz zostać Szturmowcem? Podejmij wyzwanie i przejdź szkolenie do elitarnego Legionu 501.
A może chciałbyś zostać padawanem i uczyć się pod okiem Mistrzów Jedi? Jeśli tak, to Twoja podróż zakończy się u stóp świątyni Jedi na Coruscant. Tam zdobędziesz pierwsze szlify w walce mieczem, posługiwaniem się mocą i może nawet stoczysz pojedynek z Sithem!

prowadzący: Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base

17:00 - SZKOŁA WALKI MIECZEM ŚWIETLNYM
Nauka podstawowych elementów walki mieczem świetlnym, zarówno dla starszych jak i młodszych adeptów Jedi.
prowadzący: Rafał Mońka

STARWARSOWE ORIGAMI
Durastal to najlepszy metal w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Lecz nie tylko z niego można tworzyć pojazdy. Sztuka origami pozwoli Wam stworzyć własna eskadrę myśliwców czy flotę niszczycieli. Nauczyć może się tego każdy, a my pokażemy Wam od czego zacząć.
Składanie origami to zabawa nie tylko dla dorosłych, lecz także i dzieci.

prowadzący: Emil Piekarz

FOTOBUDKA
Z przyjemnością informujemy, że podczas naszego wydarzenia, każdy chętny będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Specjalnie dla gości, przez cały czas trwania imprezy będzie czynna fotobudka, gdzie każdy zupełnie za darmo, zrobi, wydrukuje i zabierze do domu pamiątkę w postaci zdjęcia.
Oczywiście, aby utrzymać klimat, będzie kilka rekwizytów, które ubarwią "starwarsowo" każde zdjęcie.


ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH PADAWANÓW
6 maja MDK i park przyległy do niego zamieni się w bardzo odległą galaktykę. Blisko jej centrum natrafić będzie można na kosmopolityczną planetę Hosnian Prime, gdzie zaopatrzyć się będzie można w zmyślne przedmioty tworzone rękami artystów a także pokryć swoja twarz kosmicznymi wzorami, które są ostatnim krzykiem mody w tej części galaktyki.
Oczywiście to nie wszystkie miejsca, na które będzie można trafić, podróżując po naszej galaktyce. Ale resztę trzeba odkryć samemu.

prowadzący: Animek


Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących Star Wars Day:
Serdecznie zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w Częstochowie!
TAGI: Częstochowa (30) May the 4th (Star Wars Day) (52)

KOMENTARZE (13)

 • Telis2017-05-07 22:31:14

  Fajnie było :)

 • HAL 90002017-05-06 20:53:39

  Ja mam L4 :D

 • SW-Yogurt2017-05-06 20:48:21

  Fajna impreza; bardzo wrockowa. ~;)

 • SW-Yogurt2017-04-22 23:37:27

  Oczywiście, że zwolnienie jest potrzebne na sobotę. ~:)
  Środek tygodnia załatwia mi urlop w pracy. Np. tak jeżdżę sobie na narty. Ruszam o 7, ale nie skręcam do pracy ino w drugą stronę. O 9 jestem w Czarnej, gdzie akurat ruszają wyciągi. 4h zabawy i jak się zepnę, to zdążę przed korkami na obiad. ~:)
  A weekend... A to sprzątanie, a to zakupy lub inne wyprzedaże w różnych częściach miasta, a to trzeba iść gdzieś coś zjeść lub alkoholizować się ze znajomymi... Wszystko dlatego, że wszyscy są w domu i nie mają nic do roboty. ~;)
  HAL 9000, pisz. ~;)

 • Vergesso2017-04-20 23:21:06

  chris87 - Polskim odpowiednikiem Celebration raczej nazwiemy Starforce :P

  Powodzenia w organizowaniu imprezy w Częstochowie!

 • Naare2017-04-20 15:28:04

  Super:) Fajnie

 • nedz1232017-04-19 22:52:51

  No i fajnie.:)

 • Starkiller072017-04-19 17:47:45

  Już nie mogę się doczekać :)

 • chris872017-04-19 17:08:22

  jaki kraj takie celebration...

 • HAL 90002017-04-19 16:51:49

  Niech Moc będzie z Wami.

  SW-Yogurt - ja mogę napisać (krótkie ale z błędami):)

 • ogór2017-04-19 06:42:59

  Zwolnienie na sobotę?

 • SW-Yogurt2017-04-18 23:46:39

  Kto mi napisze zwolnienie na, yyy, 7h?

 • Gapcio Gapcioszewicz2017-04-18 23:41:31

  PIERWSZE SWC w POLSCE!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..