Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” i plotki po Celebration

Na Celebration Rian Johnson zaprezentował kilka zdjęć z planu „Ostatniego Jedi”. Reżyser podobno zrobił tysiące zdjęć. Część z nich udostępnił na swoim profilu na Istagramie.

Na zdjęciach z Celebration widzimy miedzy innymi Gwendoline Christie, Johna Boyegę, Billie Lourd, Anthony’ego Danielsa, Oscara Isaaca, Carrie Fisher czy Daisy Ridley.Przy okazji Celebration różni dziennikarze przepytali Riana Johnsona, Daisy Ridley, Johna Boyegę i Marka Hamilla na temat „Ostatniego Jedi”. Oto kilka ciekawostek, które udało się wyłapać z różnych wywiadów.

Choć Epizod VIII zacznie się w miejscu, gdzie skończyło się „Przebudzenie Mocy”, tradycyjne żółte napisy na początku filmu będą. Rian Johnson potwierdził, że napisy będą składać się z trzech paragrafów, ale nie będą się koncentrować na tym, że Rey przyleciała na Ahch-To, Finn leży nieprzytomny, a Najwyższy Porządek stracił Starkillera. Raczej mają nam przedstawić stan galaktyki i to, co zamierza zrobić obecnie Najwyższy Porządek. Jak wiemy w galaktyce zapanował chaos.

John Boyega przyznał, że Finn będzie miał nową, bardzo istotną misję. Powtórzył też, to co mówił na Celebration. Finn będzie musiał się opowiedzieć po którejś ze stron. Choć w jego przypadku raczej nie wchodzi w grę powrót na stronę Najwyższego Porządku. Raczej musi zdecydować, czy chce walczyć, czy uciekać. Na pewno Finn będzie walczył w tym filmie, jak twierdzi sam Boyega będzie to bardzo interesujące dla widzów. Nie zdradził tylko, czy ta walka będzie przed czy po tym jak podejmie decyzję. Tym razem Finn będzie już Wielką Szychą w Ruchu Oporu. Inni usłyszą o jego wyczynach i będą na niego spoglądać jak na bohatera. To dotyczy również kobiet, które będą w niego wpatrzone. Rose (czyli postać Kelly Marie Tran) ma być wręcz fanką Finna, bardzo nim zainteresowaną. Finn w niej będzie widział trochę siebie. Ona też nie jest ani pilotem, ani żołnierzem, ale będzie musiała się odnaleźć w tych rolach.Rian Johnson potwierdził, że poza nowymi AT-AT zobaczymy też nowe AT-ST. Podobno są nawet w zajawce, ale trzeba mocno wytężyć wzrok i powiększyć sobie kadr, by je dostrzec. Oczywiście nowe AT-ST pewnie zostaną rozbudowane przez Najwyższy Porządek względem imperialnych.

Reżyser przyznał się także, że przesunięcie szramy Kylo Rena to jego pomysł. Według niego, ta poprzednia przebiegająca przez nos wyglądała dość głupkowato, więc to poprawiono.

Daisy wspomniała, że miała już okazję rozmawiać z kilkoma osobami na temat roboczego montażu filmu. Ci, którzy widzieli powtarzają, że to jest inny film. Nie jest już tak nostalgiczny jak „Przebudzenie Mocy”, jest dość inny. Więcej nie zdradziła.

Ridley mówiła też, że kwestia jej rodziców, zostanie zaadresowana w filmie. Unikała jednak stwierdzenia, czy zostanie to w pełni wyjaśnione, czy odpowiedź poznamy dopiero w IX Epizodzie (kiedyś pojawiły się już takie sugestie).

Mark właściwie powtarzał już rzeczy, które słyszeliśmy, choćby na panelu.Natomiast z przecieków od ludzi, którzy widzieli już fragmenty zmontowanego filmu. Podobno w jednej scenie wokół Rey mamy zobaczyć małe kuleczki światła zawieszone w powietrzu (tak zwane orbs). Jest to jedna z form emanacji Mocy, która pojawiła się w serialach animowanych, między innymi w odcinku „The Clone Wars”: Voices oraz serialu „Rebelianci” w odcinku Path of the Jedi. Z jednej strony kuleczki pozwalały na komunikację ze zmarłymi (Yoda rozmawiał z Qui-Gonem), z drugiej Yoda używał jej do komunikacji z Kananem. Może właśnie w tej formie pojawi się też Yoda w filmie? Zwłaszcza, że Frank Oz ostatnio coś sugerował no i słyszeliśmy znów głos Yody w zwiastunie.Tagi: Anthony Daniels (144) Billie Lourd (28) Carrie Fisher (280) Celebration (339) Daisy Ridley (168) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (734) Epizod VIII: Ostatni Jedi (367) Frank Oz (68) Gwendoline Christie (52) John Boyega (158) Kelly Marie Tran (27) Mark Hamill (278) Oscar Isaac (112) Plotki (960) Rian Johnson (199) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (499) The Clone Wars (1209)

Komentarze (28)

Cudownie przesuwająca się blizna Kylo to nic nowego w świecie starwarsów. W zemście sithów widać protezę Anakina zaczynającą się w okolicach łokcia chociaż w ataku klonów Dooku uciął mu rękę mniej więcej w połowie ramienia. Moim zdaniem nie ma co lamentować nad tak mało istotnym szczegółem, większość widzów i tak tego nawet nie zauważy.

W Trylogii Thrawna w którejś scenie Thrawn przegląda raport o zabitych szturmowcach i orientuje się że zostali zabici mieczem świetlnym bo rany były bardzo wąskie i kauteryzowane:)

A gdy zetnie sie nim głowę to krew wyparowuje i nawet kropelki ciało nie uroni. Inaczej ma sie to do rak te są chyba lepiej ukrwione bo mogą nawet zachlapaniem krwią skrawek ubrania ;)

Pszesuneli blizne kyla? Dziwne kto by pomyślał, że rany po mieczu świetlnym jak się zabliźnią to się przesuwają.:P

A po za tym oni nie naprawdę nie wiedzą, że blizny po mieczu świetlnym są szerokie i rany powstają przez mocne poparzenie ostrzem?

Nadal wygląda to blado ,niech pokażą coś co wszystkich urzeknie,ale widocznie nic takiego nie mają.Masło maślane,grzebią w trupach to niech fabuła do tego będzie z jajem....

Mały zielony dinozaur musi być! Yoda nauczy Rey, jak stać się DUCHEM

Anakin z AOTC miał inny kolor włosów niż ten z TPM i w ogóle nie podobny do niego!!! Niezgodność z kanonem!

mógł sobie podgoić ranę bactą :P

Blizna od ostrza laserowego powinna wyglądać jak od poparzenia ,a ta ze zwiastuny to wygląda jak od kakidgo§ cienkiego nożyka , czy coś...xD

Gdyby nie ten wpis na bastionie to większość osób które tu wchodzą by o tym nie wiedziały bo nie zauważyły tego :P

Przesunięcie blizny, lol???

@Alex Wolf do 15 grudnia 2017 (do pierwszych pokazów TLJ, wiec chyba nawet wcześnie niż 15) kanoniczna będzie blizna z TFA, potem już ta z TLJ :)

Przesunięcie blizny Hana Solo też by było istotne,w przypadku Kylo stawiam pytanie: która blizna jest teraz kanoniczna?:P

Myślę że wątek miłosny Fina i jego wybór między Poe a azjatką sprawi że SW zaorają gale oscarową :D:D:D:

No bez przesady, przesunięcie blizny porównujecie do zmiany aktora? Ludzie w kinie nawet nie zwrócą na to uwagi :D to tylko "smaczek" dla fanów ;)

Gdyby tak mu zrobili skaryfikację i wytłumaczyli, że poprzednia blizna wyglądała "głupkowato"... ;)

Bliznę mogli przesunąć też, bo jej charakteryzacja mogła być dość kłopotliwa. Jakieś różnice w scenach ze zbliżeniami byłyby słabe. A tak "jeb kreskę i fajnie".
Dla mnie ta nowa jest ujowa, chciałam kozackiej szramy, a tu takie coś:/

Kylo ma po prostu bardzo przypominać młodego Anakina. Który też miał bliznę przez gębę..delikatną, nie taką jaką Ren zarobił od Rey.
I tyla. 😝

Z tą pozycją blizny jest trochę tak jak ze zmianą aktora w kontynuacjach. Jak w Iron Manie zmienił się Rhodes to było jasne, że wygląda inaczej, ale fabularnie to dalej ta sama osoba. Ja się osobiście cieszę z tej blizny w TLJ, bo bałem się, że Kylo pójdzie full-cyborg, a tak to liczę na to, że pierdzielnie tymi maskami w cholerę. Miałem takie marzenie, żeby Kylo na przestrzeni 7-9 wydoroślał, żeby Hux zapuścił brodę a Finn przypakował. Póki co chyba w to nie idą, ale kto wie. Może 9 część będzie bez cliffhangera po jakimś dłuższym czasie.

Prorok77 - tu problemem jest słowo justify. Podstawowe znaczenie faktycznie mówi o uzasadnieniu, usprawiedliwieniu, legalizacji itp. Ale czasem też znaczy tyle, co wybielić / przesunąć / wyjustować. Ponieważ Rian nigdzie niczego nie tłumaczył, poza głupkowatym wyglądem, wydaje mi się, że tu właśnie w jego wypowiedzi o przesunięcie chodziło, a nie usprawiedliwienie. Więc raczej mam wrażenie, że po prostu kazał przesunąć, bo zbyt głupio (jego zdaniem) wyglądało. I żadnego uzasadnienia się nie spodziewam.

"– To ja podjąłem decyzje, by lekko ją poprawić i ją usprawiedliwiłem. Naprawdę wyglądała ona głupio, gdy leciała przez mostek jego nosa – tłumaczy Rian Johnson." Pytanie jak ją usprawiedliwił :) wyleczył sobie bactą ale żeby pamiętać swoją porażkę zrobił sobie mniejszą? ;)

Kiedy właśnie blizna jest przepiękna, zupełnie jakby dostał stygmat po dziadku 💞💞
Z tym że Anakin ma ją, ponieważ wypierniczył się w wannie, ale niech to zostanie tajemnicą Poliszynela. :D

CARRIE 💖

Ok, jeden błąd z TFA poprawiony. Ale co z pozostałymi 874?

Nie dość, że przesuneli blizne to jeszcze taką mega słabą zrobili xD

Yoda is love, Yoda is life.

Randomowy kamień w zwiastunie wygląda jak Yoda = Yoda wraca xD Paranoja.

No to się zapowiada pierwsze pytanie do twórców: dlaczego Kylo Ren w TLJ posiada bliznę w innym miejscu, niż w TFA? Odpowiedź: bo wyglądała głupkowato. xD

Yoda musi wrócić nawet w kadrze w zwiastunie niby coś wyglądającego na skałę. Wygląda na Yodę no ale zobaczymy ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.