TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Urodzinowy konkurs literacki - wyróżnienia

2017-04-27 17:09:51


W nawiązaniu do wyników ostatniego urodzinowego konkursu literackiego (sponsorowanego przez wydawnictwo Egmont) przyszedł czas na prezentację opowiadań, które medali nie zdobyły, ale i tak zwróciły uwagę jury.Oto lista tytułów i ich autorzy:
Niech Sokół będzie z Tobą
Autor: flisak2

Pogrobowiec
Autor: Gorycz

Demony przeszłości
Autor: Matiseq

Dziewczyna z Coruscant
Autor: Palulynka


Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w następnych fanfikowych konkursach!


Informacja o bastionowym dziale opowiadań (fan fiction)

Z przyjemnością informujemy Was, że biorąc pod uwagę głosy użytkowników z tematu konkursowego, uporządkowaliśmy i zaktualizowaliśmy zbiór fanfików. Znajdziecie go klikając na pole Fandom, znajdujące się w górnym menu strony głównej Bastionu, a później Twórczość fanów --> Opowiadania.

Główny podział tekstów dotyczy daty ich dodania. Fanfiki poniżej linii przerywanej to te, które były widoczne do tej pory. Zostały posortowane alfabetycznie, dzięki czemu łatwiej znajdziecie opowiadania w częściach, autorstwa np. Mistrza Jedi Radka czy Strida.
Pozwoliło to również zebrać razem jeden z fantastyczniejszych (w mojej opinii) pomysłów Bastionu, czyli nowelizcję/beletryzację serialu Wojen Klonów, których twórcą był Genndy Tartakovsky. Osobiście do dziś żałuję, że nie miałem czasu opisać powierzonego mi odcinka i tym samym przejść do Legend.

Teksty powyżej linii to opowiadania, których brakowało na liście oraz te najnowsze, pochodzące z konkursów literackich. Znajdują się tu zarówno świetne fanfikowe piosenki, jak i wiersze czy bajki. Tutaj segregacja przeprowadzona jest dokładnie wg daty publikacji, a lista będzie stale uaktualniania o nowe treści.

Drugi rodzaj sortowania to sortowanie według autorów. Twórcy tekstów poustawiani zostali zgodnie z alfabetem, więc jeśli komuś spodoba się fanfik np. Lorda Sidiousa albo Ricky'ego Skywalkera, to łatwo może sobie sprawdzić czy mamy jakieś inne treści tego twórcy. Dzięki temu widać jak kreatywni i płodni fanfikowo byli niektórzy użytkownicy, np. Jedi Nadiru Radena czy Fett.

Trzecie sortowanie to sortowanie chronologiczne, nad którym opiekę roztacza Kasis. Na dzień dzisiejszy ta segregacja jest niepełna i wymaga edycji. W Redakcji trwają dyskusje nad formą, nad treścią tego podziału - z pewnością poinformujemy Was, kiedy ten podział będzie w stanie idealnym.

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Wszelkie uwagi, komentarze, propozycje zamieszczajcie pod newsem albo w temacie konkursowym, pod tym postem.

Jednocześnie zachęcamy do pisania fanfików poza okresem konkursów i przesyłania ich na Bastion. Dobre teksty będą publikowane i ogłaszane w stylu, w jakim kiedyś prowadzili ten dział Misiek czy Kasis. Opowiadania przesyłajcie na adres redakcja@star-wars.pl lub mój własny, który znajdziecie w profilu redakcyjnym.
TAGI: Fanfik / opowiadanie (213) Konkurs (411)

KOMENTARZE (7)

 • Elendil2017-04-28 18:35:29

  Fajnie, chociaż nie rozumiem, po co oddzielać kreską te najnowsze opowiadania od poprzednich? Czym się tak naprawdę różnią poza tym, że zostały dodane teraz? :P

  Czekam na uzupełnienie podziału chronologicznego, bo wchodząc w fanfiki zazwyczaj właśnie z niego korzystam. Widzę, że w wyróżnionych opowiadaniach jest historia z Nowego Kanonu, więc przyda się zrobienie jakiejś drugiej listy czasowej.

 • nedz1232017-04-27 20:57:01

  Nie ma to jak uporządkowany dział z fanfikami.:P
  A co do tych opowiadań wyróżnionych chętnie poczytam o ile znajdę chwilę czasu.:P

 • Rzodkiewka2017-04-27 20:22:22

  Dzięki za wyjaśnienie :)

 • Lord Bart2017-04-27 18:12:11

  -->Rzodkiewka
  Nie, dział jest jeden, z sortowaniem. Tam trafiają teksty konkursowe, a więc sprawdzone jakościowo oraz te, które przeszły podobną weryfikację. Nie każde opowiadanie zasługuje na wyróżnienie Bastionu, natomiast każdy może sobie wkleić swój tekst jako post na Forum czy w Blogowisku.

  Tak jak rozróżniamy Bastion od Forum, tak oddzielamy opowiadania, jednocześnie nie dyskryminując nikogo - jest strona główna, jest forum, jest blog, jest Wioska nawet; pole do popisu bez ograniczeń :)

 • Rzodkiewka2017-04-27 18:02:00

  Miło widzieć takie przejrzyste listy :)
  Ale... czyżby były dwa działy z fanfikami? Bo klikając na Bastion -> Forum -> Twórczość fanów -> Opowiadania widać inne fanfiki?

 • Darth Starkiller2017-04-27 17:48:46

  Nareszcie! :D Bardzo dobra zmiana. Dzięki niej dział fanficów jest przystępniejszy i bardziej uporządkowany, aczkolwiek nie oznacza to, że wcześniej był kiepski. Był dobry, ale mógł być lepszy. I stał się lepszy, a to nie koniec - wszak jeszcze pozostał dział sortowania chronologicznego. :) Dzięki i gratulacje.

 • Gapcio Gapcioszewicz2017-04-27 17:43:33

  Katla! Masz miejsce na fic!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..