Bastion

Urodzinowy konkurs literacki - wyróżnienia


W nawiązaniu do wyników ostatniego urodzinowego konkursu literackiego (sponsorowanego przez wydawnictwo Egmont) przyszedł czas na prezentację opowiadań, które medali nie zdobyły, ale i tak zwróciły uwagę jury.Oto lista tytułów i ich autorzy:
Niech Sokół będzie z Tobą
Autor: flisak2

Pogrobowiec
Autor: Gorycz

Demony przeszłości
Autor: Matiseq

Dziewczyna z Coruscant
Autor: Palulynka


Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w następnych fanfikowych konkursach!


Informacja o bastionowym dziale opowiadań (fan fiction)

Z przyjemnością informujemy Was, że biorąc pod uwagę głosy użytkowników z tematu konkursowego, uporządkowaliśmy i zaktualizowaliśmy zbiór fanfików. Znajdziecie go klikając na pole Fandom, znajdujące się w górnym menu strony głównej Bastionu, a później Twórczość fanów --> Opowiadania.

Główny podział tekstów dotyczy daty ich dodania. Fanfiki poniżej linii przerywanej to te, które były widoczne do tej pory. Zostały posortowane alfabetycznie, dzięki czemu łatwiej znajdziecie opowiadania w częściach, autorstwa np. Mistrza Jedi Radka czy Strida.
Pozwoliło to również zebrać razem jeden z fantastyczniejszych (w mojej opinii) pomysłów Bastionu, czyli nowelizcję/beletryzację serialu Wojen Klonów, których twórcą był Genndy Tartakovsky. Osobiście do dziś żałuję, że nie miałem czasu opisać powierzonego mi odcinka i tym samym przejść do Legend.

Teksty powyżej linii to opowiadania, których brakowało na liście oraz te najnowsze, pochodzące z konkursów literackich. Znajdują się tu zarówno świetne fanfikowe piosenki, jak i wiersze czy bajki. Tutaj segregacja przeprowadzona jest dokładnie wg daty publikacji, a lista będzie stale uaktualniania o nowe treści.

Drugi rodzaj sortowania to sortowanie według autorów. Twórcy tekstów poustawiani zostali zgodnie z alfabetem, więc jeśli komuś spodoba się fanfik np. Lorda Sidiousa albo Ricky'ego Skywalkera, to łatwo może sobie sprawdzić czy mamy jakieś inne treści tego twórcy. Dzięki temu widać jak kreatywni i płodni fanfikowo byli niektórzy użytkownicy, np. Jedi Nadiru Radena czy Fett.

Trzecie sortowanie to sortowanie chronologiczne, nad którym opiekę roztacza Kasis. Na dzień dzisiejszy ta segregacja jest niepełna i wymaga edycji. W Redakcji trwają dyskusje nad formą, nad treścią tego podziału - z pewnością poinformujemy Was, kiedy ten podział będzie w stanie idealnym.

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Wszelkie uwagi, komentarze, propozycje zamieszczajcie pod newsem albo w temacie konkursowym, pod tym postem.

Jednocześnie zachęcamy do pisania fanfików poza okresem konkursów i przesyłania ich na Bastion. Dobre teksty będą publikowane i ogłaszane w stylu, w jakim kiedyś prowadzili ten dział Misiek czy Kasis. Opowiadania przesyłajcie na adres redakcja@star-wars.pl lub mój własny, który znajdziecie w profilu redakcyjnym.Tagi: Fanfik / opowiadanie (213) Konkurs (392)

Komentarze (7)

Fajnie, chociaż nie rozumiem, po co oddzielać kreską te najnowsze opowiadania od poprzednich? Czym się tak naprawdę różnią poza tym, że zostały dodane teraz? :P

Czekam na uzupełnienie podziału chronologicznego, bo wchodząc w fanfiki zazwyczaj właśnie z niego korzystam. Widzę, że w wyróżnionych opowiadaniach jest historia z Nowego Kanonu, więc przyda się zrobienie jakiejś drugiej listy czasowej.

Nie ma to jak uporządkowany dział z fanfikami.:P
A co do tych opowiadań wyróżnionych chętnie poczytam o ile znajdę chwilę czasu.:P

Dzięki za wyjaśnienie :)

-->Rzodkiewka
Nie, dział jest jeden, z sortowaniem. Tam trafiają teksty konkursowe, a więc sprawdzone jakościowo oraz te, które przeszły podobną weryfikację. Nie każde opowiadanie zasługuje na wyróżnienie Bastionu, natomiast każdy może sobie wkleić swój tekst jako post na Forum czy w Blogowisku.

Tak jak rozróżniamy Bastion od Forum, tak oddzielamy opowiadania, jednocześnie nie dyskryminując nikogo - jest strona główna, jest forum, jest blog, jest Wioska nawet; pole do popisu bez ograniczeń :)

Miło widzieć takie przejrzyste listy :)
Ale... czyżby były dwa działy z fanfikami? Bo klikając na Bastion -> Forum -> Twórczość fanów -> Opowiadania widać inne fanfiki?

Nareszcie! :D Bardzo dobra zmiana. Dzięki niej dział fanficów jest przystępniejszy i bardziej uporządkowany, aczkolwiek nie oznacza to, że wcześniej był kiepski. Był dobry, ale mógł być lepszy. I stał się lepszy, a to nie koniec - wszak jeszcze pozostał dział sortowania chronologicznego. :) Dzięki i gratulacje.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bastion"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.