Książki

"Rebel Rising" i "Guardians of the Whills" w sprzedaży za oceanem

Internety

Majówka trwa w najlepsze, ale za oceanem wydawcy nie odpoczywają. Dziś do sprzedaży trafiły dwie powieści młodzieżowe od wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press. "Rebel Rising" autorstwa Beth Revis opowiada o losach Jyn Erso, głównej protagonistki filmu "Łotr 1". Fabuła przedstawia proces kształtowania się Jyn, od momentu przejścia pod opiekę Sawa Gerrery i udziału w jego rebelii jako żołnierz. Książka wydana została w twardej oprawie w cenie 17,99 USD przy objętości 416 stron. Tutaj możecie przeczytać fragment powieści.
"Guardians of the Whills" autorstwa Grega Rucki, skupia się na postaciach Baze'a i Chirruta, w której dowiemy się o przygodach obu strażników przed i w czasie imperialnej okupacji i rebelii Gerrery na Jedha. Książka wydana została w twardej oprawie w cenie 12,99 USD przy objętości 240 stron.

Gdy Jyn Erso miała pięć lat, jej matka została zamordowana, a ojciec został przymuszony do służby Imperium. Pomimo straty obu rodziców, nie była jednak sama. Saw Gerrera, człowiek zdolny do niebywałych poświęceń w walce z imperialną tyranią, bierze młodą Jyn pod opiekę, dajac jej nie tylko dom, ale i umiejętności i zasoby do stania się buntowniczką taką jak on.

Jyn poświęca się dla sprawy i Sawa, jednak walka w jego rebelii powoduje, że zaczyna zadawać sobie pytanie, jak daleko może się posunąć jako jeden z jego żołnierzy. Kiedy zmierzy się z niespodziewaną zdradą, która rozerwie jej świat na kawałki, Jyn będzie musiała pozbierać je od nowa i zastanowić się w co wierzy... i komu może naprawdę zaufać.


Temat do dyskusji na forum.Baze i Chirrut byli Strażnikami Whillów, którzy chronili Świątynie kryształów kyber oraz wyznawców na Jedha. Gdy Imperium przybyło na księżyc, świątynia została złupiona i zdewastowana, a ludzie zastraszeni. Teraz oboje robią co mogą by przeciwstawić się Imperium, jednocześnie starając się pomagać ludziom. Kiedy na Jedha pojawia się Saw Gerrera wraz ze swoimi planami walki z Imperium, wydaje się że to idealna droga dla Baze'a i Chirruta, by sprawić odczuwalną różnicę i pomóc ludziom na księżycu. Ale jaką będą musieli zapłacić za to cenę?

Temat do dyskusji na forum.Tagi: Beth Revis (10) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (67) Greg Rucka (20) nowości książkowe (223)

Komentarze (11)

Oby wydali u nas choć to pewnie zajmie im z rok :p

@vilkala -->
"Rebel Rising" - Ages 12 to 18, Grades 7 to 12
"Guardians of the Whills" - Ages 10 to 14, Grades 5 to 9

A jak one są wiekowo? Jyn YA a Guardians MG?

Te akurat zapowiadają się ciekawie, trzeba Egmont męczyć :)

Gdyby te książki wydali wcześniej - przed Rogue One - to może...

OBY. Jestem za, a nawet przeciw.:P

Guardians trzeba dzisiaj zakupic i przeczytac! Moze byc ciekawe :D

@Nestor
oby :)

Oby u nas wydali.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.