Książki

Proza "Łotra 1" już dostępna

empik.com

Oficjalnie od dziś można zakupić w salonach Empik oraz na empik.com adaptację powieściową filmu "Łotr 1" autorstwa Alexandra Freeda. Książka ukazała sie w nakładzie wydawnictwa Uroboros i wydana została standardowo w miękkiej oprawie w cenie okładkowej 39,99 PLN przy objętości 464 stron. Za przekład na język polski opowiada Anna Hikiert-Bereza. Cierpliwsi fani mogą poczekać do 24 maja, kiedy to powieść trafi do ogólnokrajowej dystrybucji.

Bez nadziei nie ma rebelii…
Poznaj nowe sceny i wydarzenia z trzymającej w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.
Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.
Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.Temat do dyskusji na forum.Tagi: Alexander Freed (32) Anna Hikiert-Bereza (98) Empik (141) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (53) Łotr 1 (393) nowości książkowe (223)

Komentarze (12)

@Shedao - jak kupisz, to i przeczytasz ;) Thrawna, wnioskujac z dyskusji, też przeczytałeś. Nie taki ten nowy kanon straszny.

Trochę czasu minęło od kiedy ja przeczytałam, łyknęłam ją w niecałe dwa dni ( akurat nudziłam na urlopie). Fajnie się ją czytało, nie odbiega to tego co pokazano nam w filmie. Ogólnie na plus.

Napisałem że kupię, nie mówiłem nic o czytaniu!
:>

No, jak Szedał będzie czytał, to i ja się skuszę

Poczekam aż wyjdzie w Matrasie wtedy kupię za 30 zł, a nie za 40.

W Empiku kupuję, tylko jak muszę.

Chciałem kupić i odpuścić, ale Sev mnie naprowadził, że jednak lepiej czytnońć.

Kupię, ale raczej z antykwariatu.

Mnie tam przekonała już Jyn na okładce, kupię jak już będzie można kupić poza Złym Monopolistą xD

Sev - dla mnie idzie łeb w łeb z Claudią, ale zgadzam się, że do książek typowo wojennych Freed jest niezastąpiony. Nie myślałam że scena śmierci K2SO może bardziej boleć, a tu niespodzianka :( Dlatego martwi mnie, że Inferno Squad nie będzie jego.

Najlepszy fragment książki: początek spoilera Chirrut po wybuchu przy master switchu chciał powiedzieć do Baze`a "Baze, olaboga, straciłem wzrok" - ale uznał, że nie będzie śmieszkował przed śmiercią xD koniec spoilera

Po 160 stronach wiem jedno: Alexander Freed to najlepszy pisarz nowego kanonu.
To, co facet robi w tej książce to majstersztyk. Z każdej sceny filmu wyciska ostatnie soki i tworzy niesamowite opisy przemyśleń bohaterów. Warto bardzo.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.