Muzyka

Retro Williams - The Force Theme

NewRetroWave

W ubiegłym roku miała miejsce premiera nietypowego albumu Star Wars Headspace, w którym znani twórcy elektronicznych brzmień miksowali motywy z muzycznej dyskografii Star Wars. Tego typu kompozycje nie wszystkim muszą przypaść do gustu, jednakże jest to taki rodzaj muzyki, który nieustanie się rozwija i ewoluuje. Powstają wówczas ciekawe gatunki jak np. Synthwave nazywany również retrowave czy futuresynth. Utwory powstające w tym odłamie elektroniki, charakteryzują się inspiracją muzyką pochodzącą z filmów i gier wideo, zaistniałych w latach 80 ubiegłego wieku.
Z okazji święta Star Wars Day, kanał NewRetroWave na youtubie, popularyzator tej muzyki w internecie, wypuścił utwór The Force Theme twórcy Scandroid. Podoba wam się taka wariacja klasycznych utworów Johna Williamsa?

Tagi: May the 4th (Star Wars Day) (33) Muzyka (31) YouTube (133)

Komentarze (11)

Hejas, em qb - ŚWIETNE.

Piękne! Bardzo mi się podoba, lubię takie remixy. Jak słusznie stwierdził San Holo, trochę jak klimacik lat 80-tych.

Jako wielbicielka Wagnera wolę tradycyjna wersje na orkiestrę - to brzmienie do mnie nie przemawia - jest zbyt "syntetyczne".

Mega :D Lata 80 pełną parą. Sam swego czasu bawiłem się w coverowanie starłorsowych motywów w FamiTrackerze i FL Studio :)

Yyy co to jest?

"The Force Theme" jest tak pięknym utworem, że chyba w każdej aranżacji wypada dobrze. :)

Nie będę tego ukrywać, ale jest właśnie takim melomanem ;).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.