Klasyczna Trylogia

P&O 234: Dlaczego Endor jest nazywany księżycem „centurian”?Dziś przykład pytania wynikającego z pewnego niezrozumienia filmu. Dotyczy kwestii, które padają w „Powrocie Jedi”. Pod odpowiedzią na oficjalnej podpisano się jako Jocasta Nu.P: Dlaczego Endor jest nazywany księżycem „centurian”? (w oryginale: „centurian” moon).

O: Uszy cię zawiodły mój, młody Padawanie. Tam pada wyrażenie „Księżyc Sanktuarium” (Sanctuary Moon), który opisuje rolę Endora przy generowaniu pola ochronnego wokół drugiej Gwiazdy Śmierci.

K: W legendarnym EU znajdują się inne wytłumaczenia tej nazwy. Według jednej z wersji w Starej Republice nazwano tak to miejsce ze względu na niesamowite bogactwo naturalne.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (443) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (11)

ten księżyc był po prostu rezerwatem przyrody.

@Hagan - sanktuarium w angielskim ma dużo szersze znaczenie, np. "Birds sanctuary" żadną miarą nie jest świątynią ptaków. Jest to :
A) - bezpieczne miejsce schronienia (np. Yavin)
B) - rezerwat
C) - miejsce kultu

nie ma za co.

Właściciel

Kto to "komentarz"?

"K" to komentarz

I wytłumaczenie do kitu. Sanktuarium to miejsce o znaczeniu religijny, a nie ma żadnej wzmianki o świątyniach Jedi czy Sithów na Endorze.

To pytanie to jest maks maksów. Co za dureń je złożył?

Przecinki w, niewłaściwych miejscach

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.