TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

P&O 241: Książki jako inspiracja

2017-08-20 08:58:43Dziś pytanie powiązane z „Zemstą Sithów”, na które odpowie Ryan Church, jeden z artystów koncepcyjnych. Kwestia inspiracji jest dość ogólna i dotyczy wszystkich filmów, Church jednak ładnie łączy to z III Epizodem i pracą nad nim.

P: Czy używasz jakiś książek bądź przewodników z „Gwiezdnych Wojen”, gdy pracujesz nad projektami? Czy w ogóle zwracasz uwagę na Expanded Universe?

O: Jako projektanci oglądamy wszystkie rzeczy, które mogą nas inspirować, mamy też pomocników, którzy wyszukują nam pewne rzeczy. Książki „Star Wars” służą nam jako punkt wyjścia, przewodnik, który odpowiada na pytanie, jakie stawiamy dotyczące pewnych kultur czy technologii już ustanowionych w filmach. „Star Wars Chronicles” to nasza biblia, a książki z serii Niesamowite przekroje stanowią dokonały punkt wyjścia, zwłaszcza gdy pracujemy nad istniejącymi już lokacjami. Zazwyczaj nie odwołujemy się do Expanded Universe, chyba że nasi specjaliści od wyszukiwania informacji dotrą do czegoś, co bezpośrednio odnosi się do naszego zadania.W przypadku Epizodu III odwiedzimy wiele nowych miejsc i sam George Lucas nas zachęcał, by nadać nowy wygląd zarówno pojazdom, środowiskom, kulturom jak i postaciom. Gdy dostajemy zadanie, które odnosi się do aspektu uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, którego jeszcze nikt nie dotknął, George lubi, byśmy mieli całkowicie otwarte pomysły i zostawili nasze tendencyjne pojmowanie czy oczekiwania wobec kultur czy postaci. Ta wolność i to ż e jesteśmy fanami tych filmów sprawia, że otrzymujemy naprawdę interesujące rozwiązania.

Ale naszym podstawowym źródłem inspiracji, są same filmy. Projektujemy dla tego medium, pamiętając o tym, by to co projektujemy wyglądało odpowiednio na ekranie, ale też stanowiło część większej historii.
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (921) George Lucas (1084) Ryan Church (32) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (517)

KOMENTARZE (3)

  • Nestor2017-08-21 12:26:14

    Georgowi to trzeba oddać, że on szanował otwarte umysły i świeże projekty, a mimo wszystko umiał to tak ociosać, że zostało jakoś tak zunifikowane żeby kojarzyło się ze światem SW wg jego kreacji. Trochę się właśnie boję, co nas czeka w przyszłości - ile wariantów trooperów dostaniemy, ile różnych TIE i pomniejszych ISD.

  • nedz1232017-08-20 20:11:39

    Aha.

  • Lubsok2017-08-20 11:55:24

    Fajnie.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..